Nemitīgās slimības lapas

Laumina

Slēdza Laumina: "Paldies par padomiem un "spērienu" īstajā laikā un vietā! :)".
Laumina

Sveiki! Strādāju komandā ar kolēģi, kas visai bieži ņem slimības lapas uz bērnu, jo kā pati saka, tad naudas ziņā izdevīgāk, var dabūt 10 dienas brīvas un nav pat jāved bērns pie ārsta. Piezvani ārstam, pasaki, ka ir iesnas un gatavs. Regulāri, brīžiem tik ar nedēļas starpību. Esmu ļoti saprotoša, ir bērni, kas regulāri slimo un to visu var saprast, bet pēdējo 2 gadu laikā ir bijušas pietiekami daudzas situācijas, kad tā vien gribas apstrīdēt to biežo bērna slimošanu. Piemēram, bija laiks, kad kolēģei uzradās jaunā mīlestība. Jau otrdienā tiek štukots, ko lai izdomā, lai piektdien būtu brīvs un varētu braukt kopīgās brīvdienās uz otru Latvijas galu. Rezultātā ceturtdien, 23:00, man pienāk ziņa, ka viņas bērns ir slims un viņa ņem slimības lapu uz 10 dienām. Es tās 10 dienas esmu nostrādājusi dubultu slodzi, vēl brīvdienās sēžu mājās un kārtoju darba lietas, bet soc. tīklos redzu bildes, kurās redzams, ka kolēģe ir Latgalē un jauki pavada brīvdienas.

Nākošajā nedēļā jau neviens man nepiešķir atslodzes nedēļu, jāstrādā jau tāpat un noguruma līmenis nekrītās. Paiet nedēļa, augstākais 2 un seko nākamā slimības lapa, jo jābrauc ciemos uz radu tusiņu Liepājā. Tā notiek regulāri, kad naktī vai stundu pirms darba laika sākšanās, pēdējā brīdī tiek atsūtīta ziņa, ka ņem slimības lapu. Protams, regulāri strādājot virsstundas pārsoldzes režīmā arī man rodas veselības problēmas, kas ir tikai un vienīgi mana problēma, mani plāni tiek regulāri atcelti…

Un darba devējs vienmēr manipulē , jo Tu esi necilvēks, ja neaizvieto, jo nav jau kas strādā, visiem grūti. Protams, padoms ir mainīt darbu, ko es grasos darīt, bet jānovelk vēl līdz maijam vai nākošā gada rudenim, kad būšu ieguvusi nepieciešamos dokumentus, lai būtu tiesīga mainīt darba specifiku un strādāt citā jomā, bet kā reāli līdz tam izturēt un izvairīties no manipulācijām?

Darba pienākumi attiecas uz mums abām, ir dalāmi uz pusēm savstarpēji vienojoties, taču realitāte ir tāda, ka savu daļu apņemas izdarīt un neizdara nedēļām, pat mēnešiem, pa vidu paņem slimības lapas un rezultātā darbs tāpat ir jāpaveic man vienai. Tā kā ir cieša draudzība un/vai radniecība ar vadību, turklāt info pienesēja par visu notiekošo tuvākajā apkārtnē, tad uz visu tiek pievērtas acis.

Uzskatu, ka kaut kur vainīga jau esmu arī es pati, jo ja būtu manā vietā kāda asāka, nedomāju vis, ka tā manipulētu un kāptu uz galvas, taču šobrīd jūtu, ka tā visa lapu padarīšana ir līdz kaklam. Vairs nav fiziski spēka regulāri būt ielāpam. Aiziet no darba šobrīd man nav izdevīgi, ir jāpaciešās, bet nu kā, ja no septembra līdz šim brīdim jau ir bijušas 2 slimības lapas?

Paprika

Nu bet tak nedari vairāk kā spēj. Tavs brīvais laiks ir Tavs. Nav Tev jāstrādā neatmaksātas virsstundas.

Padari to par vadības problēmu, gan jau risinājums ātri vien atradīsies.

Visi jau nevar buut balti, puukaini un nevainiigi...

Juniors

pati paņem lapu, un regulāri. Lai darba biedrene pastrādā. Vai priekšnieks padomā, ko darīt.

Papildināts 12.10.2018 13:24:

P.S. Tas saucas - aizdzen Sātanu ar Belcebulu.

Laumina

Vadība tieši tā arī pasaka, ka nav , kas strādā un neviens negrib, atsakās. Mana kolēģe, mana problēma. Par virsstundām maksā 30% no stundas likmes.

Namejs

Uzzini, kā sauc to atsaucīgo dakteri un, ja ir dūša, piedraudi kolēģei, ka ziņosi Veselības inspekcijai- nepatikšanas gan ārstam, gan kolēģei.

viena saule

Es ieteiktu arī vēsu prātu noziņot. Bez draudiem kolēģei. Un meklēt jau tagad to citu darbu, gana daudz kur ņem arī vēl esot mācību procesā, jo darba devēja attieksme ir manipulatīva, un slimojošs darbinieks tomēr ir vedības problēma, nevis pārējo kolēģu. Nesmuki, nudien. Tev nav jābūt lojālai pret tādu darba devēju, kas Tevi viekārši izmanto un piesedz radu pakaļu.

Plus, es kā nodokļu maksātājs, esmu kategoriski pret tādiem ārstiem, kas tik viglprātīgi izraksta lapas, jo finālā tas slikti ietekmē visus darba ņēmējus. Jau tagad varam teikt paldies dzērājiem, ka slimības 1. dienu neapmaksā. Tā ir klaja netaisnība.

Un par visrsstundām dubultā jāmaksā, nevis trešā daļa.

Par virsstundām maksā 30% no stundas likmes.

Papildus 30%, tas ir 130% procentus par virsstundām, vai tikai trešdaļu no normālās apmaksas? Nostrādā savas 8h, cik paspēj, tik ir un pasaki, ka ilgāk nevari, jo tas un tas...

arī man rodas veselības problēmas

Paņem lapu, lai vadība domā. Tev arī ir tiesības slimot.

The real director of our life is accident - a director full of cruelty, compassion and bewitching charm. (Pascal Mercier)

Vadība tieši tā arī pasaka, ka nav , kas strādā un neviens negrib, atsakās.

ums tas pats, bet es atsakos..nav mans biznes. Jāmāk atvērt muti

Mēs neredzam lietas tādas, kādas tās ir. Mēs redzam lietas tādas, kādi esam mēs.

Laumina, izklausies ļoti apzinīga un var redzēt, ka Tev rūp, lai darbs būtu padarīts. Tikai darba devējs un kolēģe to ļoti nelāgi izmanto. Divi varianti, vai, nu, nostrādā savas 8 stundas un dodies mājās (arī ik pa brīdim paņemot lapas,) un tādā režīmā līdz maijam, vai arī jau tagad meklē citu darbu. Tu grasies vairāk nekā pusgadu no savas dzīves pavadīt apstākļos, kur Tev kāpj uz galvas, tas nav normāli. Tas ir tikai darbs un neviens Tev ordeni par sabojāto veselību nedos.

Mammite

Laumina

Ja samierināsies un nedarīsi kā Rudbekija ieteica nekas nemainīsies.Zinu darba kolektīvu kur vīrietis šādi izpaužās uz bērna reiķina ļoti bieži ņem slimības lapas , brīvdienas izmanto lai brauktu makšķerēt uz ārzemēm un citām izklaidēm. Pa to laiku kolektīvs strādā arī viņa vietā , viņš tik algu saņem un dzīvo zaļi. Visi to zin , bet neviens neiedrošinās iebilst, jo BĒRNS ! taču, tā ir tik neaizskarama un svēta tēma.

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18380667