Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Biezzupu Receptes

Capulla

Īstais laiks, kad gribās kādu kuņģi un dvēseli sildošu zupiņu, padalāmies ar idejām, jo man pienācis brīdis, kad visas, ko ikdienā taisu, jau nedaduz sāk apnikt.

Neskādēšu arī parasto zupu idejas

Babs

Tagad sezonas laikā - ja tiec pie kastaņiem, vēlams, jau nolobītiem un termiski apstrādātiem, tad iesaku kastaņu krēmzupu, ļoti garšīga un elementāra. Īsta rudens un ziemas zupa.

"Es gibt viele Wege zum Glück. Einer davon ist aufhören zu jammern." — Albert Einstein

Tact: The ability to tell someone to go to hell in such a way that they look forward to the trip.

Manā biezzupu top 3 ir ķirbju-burkānu, vichysoisse jeb kartupeļu-puravu un ēdamo kastaņu krēmzupa, tās arī parasti taisu, visbiežāk jau ķirbju ar dažādām dārzeņu variācijām. Man patīk, ka var uztaisīt bāzi, sasaldēt un tad tik no saldētavas izvelkot nedaudz jāatšķaida un gatavs.

Papildināts 06.11.2018 13:22:

Babs
Hehe, mēs uz vienas nots tad..kastaņus varu dabūt bet nu jāloba pašai, kaut gan tas ir to vērts, jo zupiņa varen garda.

Babs

Capulla
O! Višisuāza nav taisīta veselu mūžību, man arī ļoti garšo. Ā, vēl man garšo kartupeļu/seleriju zupa.

"Es gibt viele Wege zum Glück. Einer davon ist aufhören zu jammern." — Albert Einstein

Tact: The ability to tell someone to go to hell in such a way that they look forward to the trip.

Belle

Babs
Kur pie jau nolobītiem un termiski apstrādātiem iespējams tikt? Neapstrādātus zinu, kur pirkt. Atzīšos, ka pašrocīgi ceptie savulaik sagādāja lielu vilšanos. Šķita ne šis, ne tas. Varbūt ekspektācijas pārāk lielas? "Mazā raganiņa" un tā...

Capulla
Mums tagad arī ķirbju biezzupa dažādās variācijās uz urrā. Ķirbis no ķirbja gan atšķiras, manā ieskatā vispateicīgākie (arī krāsas ziņā) ir muskatķirbji. Pamatrecepte man tāda: ķirbja gabalu (palielu) nomizo, iztītra un sagriež gabalos, cepeškrāsnī cepammaisā izcep. Tikmēr uz pannas apcep sīpolu vai puravu (vai abus raibākai garšas buķetei) un sarīvētu burkānu, liek katlā pārlej ar buljonu, ja ir krājumos, vai vienkārši uzvārītu ūdeni, pievieno pāris nomizotus, sagrieztus kartupeļus, kādu sagrieztu tomātu, papriku (šie mainīgi) un sacepto ķirbi, pēc tam nedaudz rīvēta muskatrieksta, kurkumu, čilli un sāli. Gatavu atdzesē, sablendē, pievino kādu pētersīli vai purava zaļumu, vai kas nu pieejams.

Babs
Vichysoisse princip ir paredz€ta kā aukstā zupa, a man tieši siltā veidā garšo, aukstā tāda nedaudz gluma šķiet.

Kartupeļu/seleriju zupa - padalīsies, kā gatavo, lūdzu?

Chamois

klasika: ķirbis, kartupelis, sīpols, burkāns, kālis

vēl viena klasika: šķeltie zirņi ar sīpoliem un burkāniem

variācija par ķirbjiem, pareizāk sakot, mēģinājums ķirbju-ne-visai-mīlētājiem aizmālēt acis- ķirbju masa kā parasti ( ar vai bez puraviem, burkānu, kabaci nedaudz+ tomātu masa.

pāris reizes taisīju pēc dažnedažādām receptēm, tagad šo zupu saucu vienk par rosolzupu (viss, kas bija mājās). Kādi vien dārzeņi mājās ir, pat sēnes lieku, gadās pat piešaut žāvētu gaļiņu. galvenais, lai finālā ir klāt - grauzdētas saulespuķu sēklas un baltmaizes grauzdiņi, kas cepot apbirdināti ar timiānu.

Man garšo, ja pamatā ir brokoļi. No kabačiem sanāk skaisti dzeltena zupa, no burkāniem - oranža.

Vaarna

Es jaucu visdažādākos dārzeņus, ko majās varu atrast-kartupeļus, burkānus, ziedkāpostus, kāpostus, saldētos zirnīšus utt. Un iemānu ķirbi-sagriežu gabalinos, parslaku ar olīveļļu un mazliet timiāna. Kad zeltains, pievienoju pārējiem dārzeņiem. Man garšo tieši caur sietu izberztas biezzupas, ne ar blenderi gatavotās. Vāru sātīgā vistas vai vistas/liellopa buljonā, vienmēr pievienoju saldo krējumu un rīvētu cieto sieru (parasti parnezānu, kurš piešķir zupai sāļumu un pikantumu). Pārkaisu ar grauzdiņiem un uzrīvēju pa virsu sieru ja ir, pārkaisu zaļumus.

Papildināts 06.11.2018 16:44:

kidzone
grauzdiņi, kas cepot apbirdināti ar timiānu

Piekrītu, šie ir īpaši gardi! Es pat reizēm daru tā, ka sagatavoju eļļas maisījumu vairākām reizēm-olīveļļa+kaltēts timians+nedaudz sāls, un tad tik ar otiņu pārsmērēju bagetes šķēlītēm un krāsnī iekšā!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18381859