Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pirmais bauslis

RXEI

RXEI

Šis ieraksts nav domāts dziedniekiem, raganām un burvjiem, kuri savu dvēseli jau sen ir pārdevuši velnam. Lūdzu nepiesārņot ēteru ar mēsliem. Uz diskusiju aicinu cilvēkus, kuri sevi vēl uzskata par kristiešiem.

Gadu mijā visi masu mediji un sociālie tīkli pilni ar maldu reliģijām un okultismu, un pat kristieši lej laimītes un šēro horoskopu pareģojumus. Tāpēc tiem, kuri sauc sevi par kristiešiem un atzīst vienīgo dzīvo Dievu, vēlos atgādināt par pirmo Dieva bausli "Es esmu Dievs, tavs Kungs, tev nebūs citus dievus turēt manā priekšā.".

Padomājiet, kādas sekas var būt sķietami nevainīgām darbībām. Jūs taču paši mūrējat sev ciet ceļu pie Dieva, bet pēc tam vainojat Viņu visās nelaimēs. Bet kā gan caur šo grēku mūri Viņš jums var palīdzēt? Bībele nepgalvo, ka okultisms neeksistē vai tas ir nespējīgs. Tieši otrādi - Bībele atzīst, ka šie spēki ir ļoti bīstami un atdala cilvēku no Dieva. Tāds jau ir sātana plāns - pielikt priekšā citas ticības, lai pazūd fokuss uz galveno. Ja piekopjat ticību rasolu, tad lūdzu apzinieties arī sekas.

Iecitēšu sava mācītāja vēstuli, kas kristiešiem liks aizdomāties:

"Viena no lietām, no kā Tas Kungs vēlējās pasargāt savu tautu, ir tumsības spēku ietekme, kās nāk no citu tautu burvjiem, dziedniekiem un zīlniekiem. Dievs kategoriski aizliedza nodarboties ar šīm lietām, jo pār tām stāv “iznīcības lāsts” un garīgas apgānīšanas sekas, kā rezultātā cilvēki vairs nespēj ieraudzīt kāds ir patiesais Dievs. Runa ir par okultismu.

Okultisms – pielietots spēks, kas nāk no neredzamas garīgas sfēras. Vārds “occultus” no latīņu valodas nozīmē “apslēpts”. Katrs garīgs spēks, kas neatrodas zem tiešas Jēzus Kristus virskundzības, nāk no ļaunā ir uzskatāms par okultu un dēmonisku. Okultā prakse iedalās kā maģija, spiritisms, nākotnes pareģošana un alternatīvā medicīna. Ja ārstēšanas līdzeklis vai metode nav zinātniski pierādāms un ķīmiski apstiprināms, bet tā pamatā ir tikai kāda ideoloģija vai filozofija, vai neizskaidrojams garīgs spēks, tad tā tiek uzskatīta par okultu.

Okulta spēka vietā patiesa lūgšanu dzīve: Okultais spēks ir tikai velna dotais viltojums tam spēkam, kas nāk no Dzīvā Dieva. Jēzus Kristus teica, ka mēs saņemsim spēku, kad Svētais Gars nāks pār mums (Ap.d.1:8). Regulāra lūgšanu dzīve ir kā ikdienas Dieva spēka atjaunošana mūsu garā, kad Viņa Svētais Gars mūs piepilda! Tas ir arī sākums pārdabiskajai dzīvei, ko piedāvā mums attiecības ar Jēzu Kristu".

Ja Dievs dziedē un caur Svēto Garu palīdz garīgi bagātināties, lai cilvēks spētu tikt galā ar vislielākajiem izaicinājumiem, tad kāpēc meklēt vēl citas alternatīvas, riskējot to visu pazaudēt?

RXEI
"Es esmu Dievs, tavs Kungs, tev nebūs citus dievus turēt manā priekšā.".
Esmu par šo daudz domājusi - principā šis bauslis paziņo, ka dievu ir daudz - tatad leģitimē daudzdievību.

Tātad - nevis, ka ir viens Radītājs, bet ir konkurējošs kopums, no kuriem ņemts viens konkrēts Jahve, kurš nu šeit izklāsta saviem sekotājiem, ka necietīs no savu sekotāju puses nekādu brīvdomību.

Papildināts 02.01.2019 14:30:

Vispār Bībele ir ļoti interesanta lasāmviela, ja tai pieiet ar atvērtu prātu, nevis tikai šaurā interpretācijā ko ko piedāvā baznīca.

Pēdējās izmaiņas: MieraVejos, 02.01.2019 14:45.

RXEI

MieraVejos
Cilvēks pats alternatīvos garīgos spēkus ir ielicis savu dievu vietā, tāpēc tie tādā cilvēkam saprotamā vārdā tiek minēti. Citi Dieva vietā ieliek sevi.

Bībele tiešām ir laba lasāmviela. Palīdz ieraudzīt, ka sātans ir iefiltrējies pilnīgi visur - pat baznīcās, tāpēc ļoti jāfiltrē arī tas, ko saka kristieši. Uz katra soļa redzu cīņu starp Dievu un sātanu. LKR vadītājs aicināja boikotēt dziesmu svētkus, bet pats laikam nenojauš, ka arī tur notiek cīņa. Ja tā, tad kristiešu uzdevums ir šajā cīņā piedalīties, nevis slēpties mājās. Ar tādu aizkustinājumu vēl nekad nebiju dziedājis himnu. Ne tikai man acīs bija asaras arī "Mūsu Tēvs debesīs" izpildījuma laikā. Bet neviens man nelika dziedāt "Saule, Pērkons, Daugava", kur man liktu izrunāt to, kas izdevīgs sātanam. Neesmu folkloras un rakstu zīmju pretinieks, bet man tās ir tikai vēstures liecības, nevis sātana portāli, kā tos raksturo daudzi kristieši. Ja es tām lietām maģiskas spējas nepiešķiru, tad baidīšanās no tām ir tāda pati kristīgā māņticība, kā pārējās māņticības.

Dzīvojot šajā pasaulē mēs nevaram pilnībā izvairīties no sātana lamatām, bet apzināti kāpt tajās arī nevajag. Uz katra soļa pašiem jāizdara izvēle, par kuru jānes atbildība (nevis jānoveļ uz kādu citu).

RXEI
Bībele ir salasīta no Jūdu raktiem Vecā un pēc gtam pielasīti izlases kārtībā citi raksti, - tā saucamā jaunā derība.

malacis

RXEI

Lūdzu nepiesārņot ēteru ar mēsliem

Bet uz Tevi pašu šis aicinājums neattiecas?

Basteta

Viņš jau vienmēr jaucas iekšā visur, kur nav par Kristietību. Turklāt vēl nesen izlikās jauks un pūkains, bet tagad lamājas. Tādi jau tie kristieši ir. Mēģina radīt par sevi pūkainu iespaidu, kad uz sitiena neizdodas, tad ragi un aste ātri parādās.

I'm growing with the land, time has taken my hand. Transdermal celebration.

Ween

Lusesita

Galvenais, ka mudīgi atsaucās visi tie, ko lūdza neatsaukties.

RXEI

MieraVejos
Lai vai kā, Bībele manuprāt ir lieliska cilvēka lietošanas instrukcija, ja atzīstam, ka esam kas vairāk par lopiņiem, kurus virza uz priekšu tikai instinkti.

Basteta

Kur tad es lamājos? Vārds mēsls šķita aizvainojošs? Kā tad vēl var raksturot offtopic, kuru te tūlīt sarakstītu visi okultisma piekritēji, lai atkal novērstu fokusu no galvenās domas? Pat manai e-pastkastītei ir tāda sadaļa mēstules, kur automātiski iekrīt visas vēstules, kuras nav par tēmu. Jeb aizvainoja mans apgalvojums, ka daudzi pārdevuši savu dvēseli sātanam? Par to man šķiet daudzi te tieši lepojas, nevis kautrējas.

Papildināts 03.01.2019 10:53:

Līdzīgi es nelienu ar saviem komentāriem sadaļās maģija, astroloģija u.tml., jo tas tiktu uzskatīts par offtopic, un vienīgais, ko tur varētu pateikt, ir tas, ka jūs spēlējaties ar uguni. Mani neizbrīna, ka tajās sadaļās ir daudz smagu problēmu, jo cilvēki paši sev izrok bedri.

Taču ir daudz sadaļu, kur atļaušos arī turpmāk ierakstīt savu viedokli, jo kristietībai ir risinājumi konkrētajās problēmās. Šķiršanās un nelaimīgas attiecības? Bet ko tad jūs sagaidāt, ja tas viss būvēts uz šķidriem pamatiem? Bībele skaidri parāda pārbaudītās ģimenes vērtības, kur viss balstās uz mīlestību un pašatdevi, nevis uz sava ego apmierināšanu.

Hinduismā un islamā (ne radikālajā) arī viss balstās uz mīlestību un pašatdevi. Hinduismā arī māca pielūgt to Dievu, kas radījis pasauli, bet tas pastāsta arī par citiem dieviem, par ko viņi atbild un kapēc nepielūgt vai pielūgt un hinduismā arī māca netradicionālo medicīnu. Netradicionālās med.daļa ar zāļu un augu dziedniecība, ko arī viduslaikos kristiešu klosteri ir praktizējuši. Zāles, augi, planētas ir ciešā saistībā ar cilvēka ķermeni un gluži tehniski tas ir izskaidrots. Līdzīgi kā tehniski ir izskaidrots, kā, piemēram, braukt ar auto. Pati instrukcija nav slikta un nepareiza un ne vienmēr auto kalpo sliktuem nolūkiem, bet kopumā, ja skatās kā patērēt auto savām ego vajadzibām, tikai tad auto esamība uzskatāma par ļaunumu. Nevis pati auto apgūšanas instrukcija ir ļauna.

Tavā teiktajā ir liela daļa patiesības. Es arī domāju, ka Jēzus var atrisināt visas problēmas. Taču hinduisma "Dieva lietošanas un izprašanas" instrukcija labāk paskaidro kapēc un kā. Un neko stulbāko par to, ka netradicionālā medicīna ir ļaunums, es neesmu dzirdējusi. Tad jau liepziedu tēja arī ir ļaunums. Vienīgi hinduismā ir izskaidrots tehniski, kapēc liepziedu tēja der tam un tam.Un, protams, nepiekritu, ka tikai Jēzus un kristietiba ved pie Dieva.

Savu ego nenoliedz vienīgi budismā. Tāpēc vēlreiz saku, ka budisma filozofija un Dieva izpratne ir visatškirīgākā no visām pārējām reliģijām. Visas citas reliģijas arī aicina pielūgt to pašu Dievu, kurš radījis pasauli (jeb centrālo tēlu, jo pasaules radīšanā piedalījās daudzi dievi). Un viens galvenais Dievs visās reliģijās ir tikai viens. Atšķiras mācību nesēji-Muhameds, Jēzus, Krišņa, Buda. Viņi visi bija tikpat īsti un apgaismoti kā Jēzus. Un arī aicina uz to pašu. Vēlreiz uzsveru, ka budisma-bezpersoniskā Dieva izpratne ir viskontrastējošākā reliģijas mācība. Hinduismā daži skolotāji to sauc par ētikas mācību jeb ateismu, jo tur tiek aicināts ego izcelt nevis noliegt, kalpot un upurēties un neatzīst vienu galveno Dievu, arī karmu interpretē savādak. Kopīgais ir tas, ka māca gaiši un pozitivi domāt, māca but labestīgākam bezpersoniska Dieva vārdā.

RXEI

kautkadsvards.
Lai novērstu pārpratumus, aicinu vēlreiz izlasīt rūpīgi citātu, pret ko tieši iestājas kristieši un ārsti: "Ja ārstēšanas līdzeklis vai metode nav zinātniski pierādāms un ķīmiski apstiprināms, bet tā pamatā ir tikai kāda ideoloģija vai filozofija, vai neizskaidrojams garīgs spēks, tad tā tiek uzskatīta par okultu."

Bet homeopātijai ir pretinieki ne tikai kristiešu, bet nu jau arī ārstu rindās, kuri apzinās, kādus miljardus biznesmeņi taisa uz lētticīgu cilvēku rēķina. Runa ir par tiem līdzekļiem, kuru efektivitāti nevar pierādīt, jo norādītās aktīvās vielas nepilda definētās funkcijas (cilvēki tiek apzināti maldināti). Ar milzīgo reklāmas budžetu tiek panākts tas, ka cilvēki nodarbojas ar pseidomedicīnu, neārstē slimības cēloņus un ielaiž kaites. Starp citu es uzskatu, ka baznīckungu apvārdotais ūdens ir šajā pašā kategorijā.

Es pats dzeru liepziedu tēju, jo tā man gluži vienkārši garšo. Pieļauju, ka ar to uzņemu arī kādu vērtīgu minerālvielu, kā jau ar jebkuru citu pārtiku. Protams, ka arī dabas veltēs ir vērtīgas aktīvās vielas, kuras palīdz uzlabot veselību. Ja to vēl arī eksperimentu kārtā var pierādīt un ieteikt konkrētu slimību ārstēšanā, tad jau viss ir lieliski. Vakar noskatījos interesantu filmu par sēņu pasauli - tās prot sintezēt tādas vielas, kuras grūti pat iegūt laboratorijā. Penicilīna dēļ vien uz planētas ir vismaz miljards cilvēku vairāk. Neviens nav pret tādām Dieva dotām lietām.

Papildināts 03.01.2019 15:59:

Un paldies par ievadu citās reliģijās! Līdz šim manas zināšanas galvenokārt balstījās uz Timotija Kellera grāmatas "Kāpēc gan ticēt Dievam" secinājumiem. Miglā ir zilonis, kuru aptausta dažādi cilvēki. Atkarībā no tā, ko viņi sataustījuši, tie apgalvo dažādas pretrunīgas lietas par sataustīto objektu. Bet, neskatoties uz to, zilonis paliek zilonis.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18384503