Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Optimālais vecums bērnudārza gaitu uzsākšanai

BTango

BTango

Kāds, jūsuprāt, ir optimālais vecums bērnudārza gaitu uzsākšanai?

Visticamāk, būs jāizvēlas laist vai nu 2,5g vai 3,5g (pilnīgi godīgi - atkarīgs no finansēm).

Dēls atvērts, komunikabls, patīk bērni, jo pieradis pie kompānijas (mājās gan vecāka māsa, gan jaunāks brālis + čupiņa radu bērnu), tomēr plakstiņš nedaudz raustās, lai arī šķiet, ka pat tagad aizietu svilpodams.

Meitu laidu 2g2mēn vecumā, jo nebija variantu - bija jāiet strādāt. Kā tagad pareizāk rīkoties, ja finanses nespiedīs?

Protams, vēl ir laiks domāt, bet gribas savā ziņā noskaņoties.

Hiacintte

Pēc pozitīvās pieredzes ar dēla palaišanu 1g10m, laistu uz 2g5m tādas aktivitātes un izdauzīšanos kā dārziņā, es mājās nespēju fiziski nodrošināt.

Ap kādiem trīs gadiem? Es savējo uz to vecumu gribētu laist. Viņai tagad 1.5 gadi, ļoti atvērta, vienmēr skrien pie citiem bērniem, vecākus tādos brīžos aizmirst. Bet kopumā man labāk patīk ideja, ka ilgāk pārdzīvos pa māju ar mums.

lai arī šķiet, ka pat tagad aizietu svilpodams.

Ja ir tāda sajūta, tad laistu no 2.5 gadiem. Ne visi bērni, pieaugot vecumam, kļūst gatavāki.

Tulpiite

Pec pozitivas pieredes laistu no 1,6 gadiem. mana pieredze - jo mazaks, jo vieglak pienem un iedzivojas. 2+ jau aug radzini un “ņē”.

Tulpiite
Par radziņiem taisnība. Manējā jau tagad pauž savu brīvo gribu uz urrā.

Tulpiite

Ilze_V
Es savu ragaini palaidu 1,7 un labi bija. Vinai tulit 2 gadi paliks un ir sacies zeme gasanas laiks un viss ir ņe-e. Tagad nezinu, ka palaistu uz BD.

vilks

Mani abi sākuši dārziņu uz pilnu dienu ap 2,5 gadiem, ar grūtībām, bet iejutās. Ja būtu iespēja, laistu pēc 3 gadu vecuma sasniegšanas, neredzu nekādu īpašu ieguvumu no bērna laišanas dārziņā agrāk, vienīgais, ka mēdz būt visādi apstākļi dzīvē.

Otrais bērns it kā bija ļoti drošs kopā ar mani un citiem tuviniekiem, bet, kad bija iespēja sākt pašvaldības dārziņā iet dažus mēnešus pirms 2 gadu vecuma, bija ļoti nelaimīgs tai izmēģinājuma nedēļā. Labi, ka bija iespēja paņemt pārtraukumu uz vairākiem mēnešiem + pēc tam arī kādu laiku vest tikai uz pusi dienas, tad pamazām iejutās.

'If you don't know where you are going any road will get you there.' (c)

Es laistu no 3+, izbaudītu pēc iespējas ilgāk mājās kopā būšanu...

Nav ideālais vecums. Katram bērnam savs. Vecāko palaidu uz bērnu dārzu gada un 7 mēnešu vecumā - aizskrēja kā plēsta, skuma, ja apslima un nevarēja iet uz bērnu dārzu. Otro palaidu bērnu dārzā krietni vēlāk, bet tāpat palika sajūta, ka šis bērns būtu mierīgi izticis bez komunikācijas ar citiem (daudziem vienlaikus) bērniem arī līdz skolai.

Ar esošo pieredzi, vērotu bērnu un izlemtu atkarībā no bērna.

Dzīve ir gluži kā rožu dārzs, bezgala skaista, bet ar ērkšķiem!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18384547