Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Cik reāli pārcelties ar bērniem?

shukinjsh

Vēlējos zināt, vai ir kāda, kas pārcēlusies viena ar diviem bērniem (14 un 7) uz ārvalstīm. Uz kuru valstī reālāk skatīties? Ir vairākas profesijas, kurās līdz šim arī strādāju, nekustamais īpašums (ne pārāk labs, bet ir), auto. Zinu angļu un krievu valodu (ne perfekti, bet sarunu līmenī). Ir dažas profesionālās izglītības, tai skaitā medicīniskā izglītība, pēdējos gadus strādāju sev. Gribas visu kas ir pārdot un sākt visu no sākuma. Vai ir kāda, kas tā izdarījusi?

Papildināts 09.01.2019 18:33:

Aizmirsu piebilst, ka no darba nebaidos un esmu gatava strādāt noliktavās, lauksaimniecībā

Kādas valodās ir spējīgi mācīties bērni? Bērnudārza vecumā var sākt mācīties runāt uz vietas un tas neko daudz nemaina. Bet skolas vecumā tas jau ir citādi. Starptautiskās skolas parasti ir dārgas (ja, piem., vietējā valoda nav angļu). Vēl protams, ir variants tālmācībā, daži tā arī dara.

dreamgirll
Mazais angļu un krievu. Meitai tikai angļu ar krievu valodu iet grūti. Visloģiskāk laikam ir tieši skatīties uz angliski runājošām valstīm.. (Lielbritānija vai Īrija?) Saprotu, ka tur vairs iebraucējiem īsti nav darbs?

Man rodas jautājums, kur Tu liksi mazāko bērnu, kamēr darbā? UK lai izņemtu bērnu pēc skolas, šķiet, līdz ~11 gadu vecumam obligāti jābūt pieaugušajam pakaļ.

Ja ir medicīniskā izglītība un spēkā esošs reģistrs, varbūt ir vērts doties uz Skandināviju? Ir vairākas rekrutēšanas firmas, kas nodrošina valodas apmācību, palīdz ar diplomu autorizāciju, nodrošina darbu un dzīvesvietu. Piemēram, Orange Helse.

Bet ar bērniem uzreiz kopā nesanāks pārcelties. Principā, tas ir diezgan nereāli jebkurā valstī, ja vien tur jau nav kāda laba draudzene vai radi.

Pārdot visu gan nevajag, dzīvokli labāk izīrēt, lai ir papildus ienākumi un atpakaļceļš, ja nu kas.

Vēl viena lieta - vai vecākā meita tiešām būs ar mieru braukt, vai nesanāks milzu drāma...

Mia_C

Es gan nezinu neko ne par konkrētās valsts darba tirgu, ne likumiem, kā arī nav bijusi pieredze ar bērniem vai to, kāda tur ir izglītība, skolas utt., taču vēl izskatītu Nīderlandi kā vēl vienu no iespējām. Salīdzinoši augsts procents angliski runājošo (nu, tas vismaz kā pluss pašam sākumam, pirms apgūst valsts valodu), augsts dzīves līmenis, patīkama, atvērta sabiedrība - tas ir tas, ko zinu, balstoties uz savu Nīderlandē dzīvojošo latviešu draugu stāstītā. Bet, kā jau minēju, neko sīkāk nezinu, tikai padalos ar to mazumiņu, ko zinu par šo valsti. Viss pārējais jau jāpēta, jālasa un jāizstudē no A-Z, kad būs skaidra aptuvenā nojausma par to ar ko sākt un kurp doties.

Viss būtu vienkārši, ja vien nebūtu bērni, no kuriem vienam tūlīt būs pamatskolas eksāmeni. Nīderlandieši runā... nīderlandiski mana māsa studēja tur it kā angļu valodas programmā, bet dažos priekšmetos viņa bija kopā ar vairāk vietējiem un bija pasniedzēji kas iecirtās, ka neies jau tulkot dažu studentu dēļ. Gala rezultātā viņai nacas izveleties citu priekšmetu :/

Papildināts 10.01.2019 00:09:

Arī Zinu, ka Vācijā ir problēmas ar vaodām skolām. Mana draudzene tur māca angļu valodu un sākumā viņa strādāja skolā, kur bija daudz imigrantu bērni. Un pāris bērnus izmeta no skolas ārā, jo viņi neprata vācu valodu tādā līmenī, lai sekmīgi tur mācītos. Viņa par to ļoti pārdzīvoja, jo viņas priekšmetā tie bērni bija sekmīgi, bet nevarējām pavilkt visu pārējo. Es gan nezinu kur tos bērnus lika, varbūt ja nav pilsoņi, tad arī obligātā pamatizglītība neattiecas.

Man šķiet, tas nav nekas nereāls. Tikai jāizdomā, uz kurieni, ko tur darīs, kādas izglītības iespējas, mājokļu pieejamība. Paši pārcēlāmies ar 4 bērniem. No prakstiskām lietām grūtākais bija atrast mājokli. Ja izvēle ir par labu Īrijai, jārēķinās, ka tur pašlaik mājokļu krīze. Īres cenas ļoti augstas. Bet kopumā cilvēki jauki, zeme skaista un darba iespējas arī gana plašas. UK pašlaik neizvēlētos.

Sixpārnis

varbūt ja nav pilsoņi, tad arī obligātā pamatizglītība neattiecas.
Vācijā pamatizglītība ir obligāta, un neviens bērns bez tās nepaliek.
Cita lieta, ka Vācijā ir līmeņu skolas, un bez valodas izglītība tiks iegūta tikai zemākajā līmenī. Ja vien bērnam nav kādu īpašu talantu, ka spēj ātri to valodu iemācīties (ne tikai sarunvalodu, bet spēt visus priekšmetus tajā mācīties).

Iespēja mācīties gan tāpat paliek visu mūžu. Pieauguši cilvēki iet un mācās, ja vēlas.

Paldies par padomiem, Vācija, domāju, atkrīt, jo nevienam no mums nav nekādu vācu valodas zināšanu. Runāju par šo jautājumu ar draudzeni, kura vairākus gadus ir pārcēlušies ar ģimeni prom.,viņa teica, ka var palīdzēt ar darbā iekārtošanu Zviedrijā.

Papildināts 10.01.2019 12:05:

Ienāca prātā, varbūt kāds grib aprūpētāju pie sevis mājās ar dzīvošanu un varbūt netraucētu arī mani bērni

Papildināts 10.01.2019 12:22:

No prasmēm - ārstnieciskā masāža, hidroterapija (med. Izglītība) SPA joma (profesionālā), grāmatvedība (bilances spējīga), mazliet ar nek.īpašumu apsaimniekošanu, izīrēšanu. Iespējams ar laiku varu atvērt kaut kur savu kabinetu arī ārzemēs.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18384935