Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

bērns uz ielas bez pieaugušā klātbūtnes

zeltenezeltene

zeltenezeltene

sveiki,

straujiem soļiem tuvojas vīra bērna 7. dzimšanas diena un septembrī arī 1.klase. Ok.

Kā ir ar spēlēšanos mājas pagalmā? Aiziešanu uz tuvējo veikalu? Vai 7gv bērnu drīkstētu vienu atstāt ārā? Jo runājot ar draugiem/paziņām domas dalās… Dzīvojam centrā, taču tālajā galā… respektīvi, ir liels iekšpagalms (nav gan slēdzams) un uz veikalu aiziet max 3 min pa to pašu ielas pusi - nav jāpāriet iela.

Vnk domāju kad un kā pamazām sākt pa mirklītim bernu radināt, ka kaut ko viņš var/drīkst darīt viens. Iemācīt būt uzmanīgam, vērīgam…

Papildināts 10.01.2019 22:24:

tekstu norāva uz skolu un atpakaļ, protams, 1. klasē vedīs pieaugušais.

Likumos viss ir rakstīts, no kāda vecuma bērni var uz ielas radināties pie patstavîbas

nero

No 7 gadiem ir atļauts, ka bērns sabiedriskās vietās var uzturēties bez pieaugušo klātbūtnes.

Vecāku pienākums ir sagatavot bērnu patstāvīgai dzīvei sabiedrībā, pēc iespējas respektējot viņa individualitāti, ievērojot spējas un tieksmes.

Neesmu burvis, es tikai vēl mācos!

zeltenezeltene

nero
dreamgirll

aha. Paldies.

Tad nedaudz mulsina obligātais skolu (aprunājoties ar vecākiem no vairākām Rīgas/Latvijas) noteikums, ka 1. klasē bērns uz/no skolas jāpavada tikai pieauguša cilvēka pavadībā. Pat ja skola no mājām max 5 minūšu attālumā…

zeltenezeltene
Vecâki var uzrakstīt direktorei adresētu iesniegumu, kurā norāda, ka ļauj bērnam patstāvīgi doties jebkurā virzienā un vecāki uzņemas atbildību. Skolas prasība pavadīt bērnu ir tikai bērna drošības interesēs. Ja vecākiem pofig, tad skolai, pēc vecāku iesnieguma, arī pofig.

Papildināts 11.01.2019 12:42:

Skolai nav jānodarbojas ar dzīvesvietu analīzi - kurš dzīvo 5 min.attālumā, kurš 9, kuru laist, kuru nē. Visiem vienādi noteikumi un vecākiem iespēja rakstīt iesniegumu.

Cilvēki, kas aprunā aiz muguras, vienmēr tur arī paliks.

zeltenezeltene
Jā, skola prasa vecāku iesniegumu. Esmu tādu rakstījusi, jo mums arī māja bija tuvu.

zeltenezeltene
Skolā parasti raksta iesniegumu, ka ļauj bērnam doties mājās pašam. Mums neliela pilsēta, jau 2.semestrī liela daļa paši iet.

Man gan ar to sanāca ne pārāk forši. Bija dienas, kad netiku, tāpēc uzrakstīju to zīmi un skolotāju pabrīdināju, ka uz Mākslas skolu dosies pats. Mums tur 10 min pastaiga pa drošu ceļu. Bet!!! Bērns izlēma, ka ir gana patstāvīgs arī citu dienu un skolotāja viņu neaizkavēja. Viņai loģiski nav laika izsekot katram līdzi- kad var, kad nevar iet viens. Attiecīgi esam arī piedzīvojuši izbailes, kad bērns nav bijis skolā, kad esmu atbraukusi pakaļ.

skolotāja viņu neaizkavēja
Bet loģiski, ka skolotāja nevar atcerēties, ka Anniņai mākslas skola pirmdienās, bet Pēterītim sports ceturtdienās...un tā 30 bērniem.

zeltenezeltene

undiness
Kāpēc uzreiz POFIG?!

Papildināts 11.01.2019 13:07:

Vesturniece
nu jā, drošvien tad atšķiras vai uzraksta iesniegumu, ka bērns katru dienu var viens iet uz mājām vai pabrīdināt skolotāju par atsevišķām reizēm.

Brr… ticu, ka tā sajūta ir tiešām šausmīga

zeltenezeltene
Tas ir normāli, ka skola vēlas, lai bērns tomēr pirmajāskolas gadā justos drošāk, dodoties uz skolu un no skolas ar vecāku.

Par radināšanu pie pastāvības - tas noteikti jāsak pakāpeniski, sākumā uz brītiņu atstājot vienu dzīvoklī, iemācot rīkoties ar atslēgām, durvju slēgšanu utml.. Es savu bērnu palaidu vienu spēlēties pagalmā (daudzdzīvokļu mājas), bet tas nebija Rīgā, kad viņam bija jau 6 gadi, taču tas viss bija manā uzraudzībā, kā arī uz veikalu vai citām izklaides vietām viņs negāja viens pats pat vēl 7 gados, jo tur gan var sastapt dažādus cilvēkus, kuri var uzsākt sarunas utml. - man tas nelikās droši, ka 7 gadus veci bērni paši tusē pa veikaliem vai ēstuvēm utml.

Kad iepirkos veikalā vai bijām kafejnīcā, tad iedrošināju bērnu pašam aiziet kaut ko palūgt pārdevējai vai viesmīlei, tādējādi radinot pašam sākt komunicēt ar apkārtējiem.

Respketīvi, bērns ir saudzīgi un izskaidrojoši jāievada pieaugušo dzīvē, nevis 7 gados jāuzkar kaklā atslēgas, jāpaziņo, ka veikals ir aiz stūra, bet mājās jābūt plkst 21.00

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18384987