Cāļa forumi » Likumi un pabalsti

Pūķīte: Info par&ap bērniem:pabalsti&kalkulatori

Anits

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

02.01.2011 21:51:07 0 0

alexandrazzz
es domāju, ka ir, tikai bērna tēvam jāsēž arī būs mājās.

Anits

Dargo

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

03.01.2011 15:12:33 0 0

Izlasīju VSSA mājas lapā šo:

Vecāku pabalsts

Tiek aprēķināta kalendāra dienas vidējā apdrošināšanas iemaksu alga par 12 mēnešu periodu, kas beidzies divus mēnešus pirms mēneša, no kura tiek piešķirts pabalsts:

(Vidējo iemaksu algu aprēķina saskaņā ar likuma „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” 31.un 32.pantu – noteiktajā 12 mēnešu periodā, neieskaitot pārejošas darba nespējas dienas, par kurām izmaksāts slimības pabalsts (darba nespējas lapa „B”), grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma, bērna tēvam piešķirtā atvaļinājuma un bērna kopšanas atvaļinājuma kalendāra dienas).

Varbūt kāds var šo komentēt. Kādreiz bija skaidri noteikts-12 mēnešu periods 3 mēnešus pirms dzemdību datuma. Tā arī ir kalkulatoros. Diemžēl tas vairs nav aktuāli. tagad sanāk tā:1)pieprasīt pabalstu var tad, kad piešķirts bērna kopšanas atvaļinājums-tātad pēc B lapas beigām (56(70) dienas pēc dzemdībām)

2) 2 mēneši atpakaļ - tātad ap dzemdību laiku sākas periods, no kura rēķina pabalstu.

3) tātad 12 mēnešu periodā 2 mēnešus pirms pabalsta piešķiršanas ietilpst pirmdzemdību atvaļinājums.

Bet šīs dienas nerēķina vidējo iemaksu algas aprēķināšanā. Nu un tagad es nesaprotu. Varbūt kāds var ar piemēriem pateikt, no kura perioda tad rēķina to pabalstu. Piem. dzemdības martā. Slimības lapas nauda neietilpst aprēķinos. Tad rēķina naudu par iepriekšēja gada 10 mēnešiem (par februāri un janvāri nerēķina, jo B lapa), vai par visu ieprieksējo gadu (12 mēneši).

Dargo

Mia Mia

Pastāvīgs apmeklētājs

Mia Mia

CT = +36.6°

12.01.2011 21:03:39 0 0

Dargo
man tas pats jautājums:

Man jautājums par šādu situāciju. Mazulis gaidāms 5.05.2011. Jautājums ir par VSAA atbildi, kāpēc pabalsta aprēķinā tagad tiek iekļauti arī divi pēdējie mēneši pirms bērna dzimšanas? Un ar kādu ekvivalentu tie tiek iekļauti pabalsta aprēķinā, ar nulli?

Tas nozīmē, ka jāstrādā līdz dzemdībām?

VSAA atbilde:

Piemēram, ja bērniņš gaidāms šā gada maijā un pieņemot, ka pēcdzemdību atvaļinājums būs 56 dienas, tad bērna kopšanas atvaļinājuma piešķiršanas mēnesis varētu būt jūlijs. Tad pabalsta aprēķina periods būs no 01.05.2010. - 30.04.2011.

Aprēķinot pabalstu, attiecīgajā 12 mēnešu periodā tiek ņemti vērā tikai darbā gūtie ienākumi, no kuriem ir veiktas sociālās iemaksas. Vidējo kalendāra dienas apdrošināšanas iemaksu algu iegūst, šā laikposma kopējos ienākumus dalot ar kopējo kalendāra dienu skaitu periodā, neieskaitot tajā pārejošas darbnespējas kalendāra dienas (darbnespējas periods "B". Tas nozīmē, ka aprēķinu veiks tikai no darba devēja uzrādītajām iemaksām par nostrādāto periodu.

Mia Mia

Mia Mia

Pastāvīgs apmeklētājs

Mia Mia

CT = +36.6°

13.01.2011 10:34:28 0 0

Paldies, bet noskaidroju jau pati ;)

Lūk VSAA atbilde:

Ja bērna kopšanas atvaļinājums Jums tiks piešķirts šā gada jūlijā, tad pabalsta aprēķina periods būs no 01.05.2010. - 30.04.2011. Tā kā martā un aprīlī būs darbnespējas periods, ko neņem vērā aprēķinot vecāku pabalstu, tad faktiskais aprēķina periods (nostrādātais periods), par kuru aprēķinās vecāku pabalstu, būs no 01.05.2010. - 02.03.2011. līdz grūtniecības atvaļinājuma piešķiršanas dienai. Šajā periodā kopējo darbā gūto ienākumu summa tiks izdalīta ar perioda kalendāro dienu skaitu (306 dienas), iegūstot dienas vidējo kalendāra dienas iemaksu algu.

Mia Mia

Dargo

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

14.01.2011 17:38:35 0 0

Mia Mia
Milzīgs paldies! Nu tagad viss skaidrs. Man tas vēl nav un varbūt vispār nebūs aktuāli, un, ja kādreiz būs aktuāli, tad līdz tam laikam varbūt pabalstu vispār nebūs. Bet pirms es apsveru iespēju par tādām lielām izmaiņām savā dzīvē, tomēr gribu visu sarēķināt, lai nav vēlāk jākož pirkstos par kādu bezalgas atvaļinājumu vairākus mēnešus pirms palikšanas stāvoklī. Bet iet uz VSAA ar tekstu, ka paredzamais datums, piem., 01.01.2012. liekas diezgan smieklīgi.

Dargo

Evšuks

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

25.01.2011 10:00:06 0 0

labdien! vabūt kāds var palīdzēt, atbildēt uz dažiem specifiskiem jautājumiem: 1) vai aprēķinot māmiņalgu un dekrēta naudu tiks ņemta vēra darba vieta kurā strādāts 3 mēn. bijis līgumdarbs un termiņš beidzies mazliet pirms grūtniecības iestāšanās; 2)pēc cik nostrādātiem mēnešiem izdevīgāk plānot mazuli, ja saņemu minimālo algu un visa grūtniecība jāpavada uz slimības lapas, paldies!

Papildināts 25.01.2011 10:07:58:

atradu un cik saprotu

Aprēķinot pabalstu, attiecīgajā 12 mēnešu periodā tiek ņemti vērā tikai darbā gūtie ienākumi, no kuriem ir veiktas sociālās iemaksas. Vidējo kalendāra dienas apdrošināšanas iemaksu algu iegūst, šā laikposma kopējos ienākumus dalot ar kopējo kalendāra dienu skaitu periodā, neieskaitot tajā pārejošas darbnespējas kalendāra dienas (darbnespējas periods "B". Tas nozīmē, ka aprēķinu veiks tikai no darba devēja uzrādītajām iemaksām par nostrādāto periodu.

Papildināts 25.01.2011 10:20:15:

tātad Blapa mana slimošana netiks ņemta vērā aprēķinot pabalstu, tad tas sanāk grūtniecība 6,5 mēn. līdz dekrētam man būs kā nulles aprēķinā un ja aprēķina 12 mēn. periodu pēdējos 2 neskaitos pirms dekrēta iestāšanās. tad sanāk ka 4,5 mēn. būs nulles, un ja pirmo mēnesi grūtniecībai pavadu kā atvaļinājumu apmaksātu, tad šī mēneša vietā būs atvaļinājuma nauda, tātad paliek labākajā gadījumā 3,5 mēn. nulles vai pareizi saprotu? Un beigās izriet tas, ka ja aprēķinot māmiņalgu ņem vērā 12 mēn. periodu, neskaitot 2 mēn. pēc bērna piedzimšanas pēcdzemdību preiodu, tad sanāk, ka aprēķinā tiek izmantota grūtniecība 9mēn. + 3 pirms tam, un ja grūtniecība bijusi uz slimības lapas, tad aprēķins no trim mēnešiem tik sanāk, ja?Vai pirmsdzemdību atvaļinājums tiek ņemts vērā aprēķinā?

Papildināts 25.01.2011 10:28:12:

Dargo
Mia Mia
man arī neskaidrību vairāk kā vajag, jo vairāk rēķinu jo mazāk saprotu un tākā man grūtniecība uz slimības lapas tad man vispār nekas tur nesanāk

Evšuks

Efka

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

10.02.2011 14:31:59 0 0

Evšuks

nu mazliet varu apskaidrot:

Māminalga aprēķināsies par 12 mēnešiem,kur tiek ņemti vērā tikai darbā gūtie ienākumi, no kuriem ir veiktas sociālās iemaksas.

Tiek aprēķināta mēneša vidējā apdrošināšanas iemaksu alga par 12 mēnešu periodu, kas beidzies trīs mēnešus pirms bērna piedzimšanas mēneša: Tātad,piemērs, ja piedzimst šomēnes(februārī),tad neņem vērā janvāri(2011.g) ,decembri un novembri(2010.g.) un tad ņem uz atpakaļu 12 mēnešu darba algas iemaksas,kas būtu šinī piemērā no novembra(2009.g)-oktobrim(2010.g). Ņem vērā arī atvaļinājuma naudas,prēmijas-visu,ko darba devējs ir maksājis oficiāli.Brīdī,kad ej dekrētā, ir jābūt darba attiecībās.

Slimošanas dienas (B lapa) būs pa nullēm. Noteikts pabalsta apmērs mēnesī - 70% no pabalsta saņēmēja mēneša vidējās apdrošināšanas iemaksu algas, taču tas nevar būt mazāk kā 70% no valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta divkārša apmēra (šobrīd tas ir 63 lati mēnesī).

Maternitātes pabalstam ir gan savādāk,tur,ja ir slimots pilns mēnesis,tad piešķir vidējo mēnešalgu.Īsti gan neatceros cik,bet ja nav pilns mēnesis,tad ņem tās slimošanas dienas ( B lapu) ārā un dala arī ar tik dienām cik strādāts,neviss pilnām mēneša dienām.

Piebilde,ja nu pārsniedz dienas vidējo izpeļņu:

ja piešķirtā pabalsta apmērs vienā kalendāra dienā pārsniedz 11,51 latu, tad par vienu kalendāra dienu izmaksās 11,51 latu + 50% no piešķirtā pabalsta summas, kas vienā kalendāra dienā pārsniedz 11,51 latu.

Nu tas tā īsumā.

VSAA.lv ir par pabalstiem arī aprakstīts

Māmiņalga http://www.vsaa.lv/vsaa/content/?cat=7766

Maternitātes pabalsts http://www.vsaa.lv/vsaa/content/?cat=680

Efka

Evšuks

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

19.02.2011 11:36:12 0 0

Efka
paldies par info, bet teikšui godīgi, īsti daudz es tāpat nesaprotu, bet paldies!

Evšuks

Taga

Pastāvīgs apmeklētājs

Taga

CT = +36.6°

04.03.2011 13:08:49 0 0

Man iepazīstoties ar visu - jautājumu nav, bet sarēķinot maternitātes pabalsta apmēru, mani aprēķini neiet kopā ar netā vienīgo pieejamo kalkulatoru - Swedbank.

Resp. ja vidējā iemaksu bruto alga ir 772, no kuras 80% = 617.60 / 30 dienām = 20.58 -11.51=9.07 / 2= 4.54+20.58 = 25.11 Ls dienā. pirmsdzemdību maternitātes pabalsts ir 70 dienas - 25.11 * 70= 1758.05 bet Swedbankas kalkulators rāda tikai 1123 Ls? Vai te vēl kādi nodookļi atvelkās vai kā? nekur šitas nav atrunāts. Vai es ir vienkārši zābaks?

Būšu pateicīga, ja kāds izskaidros

Taga
Taga

Taga

Pastāvīgs apmeklētājs

Taga

CT = +36.6°

04.03.2011 13:53:36 0 0

Ak Dievs atrad kļūdu 11.51 +4.57 nevis kā man, paldies nevajag vairs palīdzību

Taga
Taga
Jūs neesat iegājis sistēmā, tādēļ nevarat rakstīt šajā forumā