Cāļa forumi » Adopcija

Zakiitis: Uzticības personas

Zakiitis

Apmeklētājs

CT = +36.6°

19.12.2006 14:26:22 0 0

Gribētu kādu sīkāku informāciju par šo tēmu. Lūdzu, mīļās meitenes, kas ir bijušas un ir uzticības personas bērnu nama bērniņiem, pastāstiet par to, kā par tādu kļūt un par savu pieredzi.

Zakiitis

Nete

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

19.12.2006 23:36:04 0 0

Mēs pusgadu bijām atbalsta ģimene 5 gadus vecam zēnam. Braucām ciemos darba dienās pa vakariem, ņēmām pie sevis uz mājām pa brīvdienām un svētkiem. Kopš maija puika aug mūsu ģimenē. Taču vairākiem bērniem bērnu namā ir uzticības personas, tādas kā krustmātes. pie kurām jau gadiem viņi brauc ciemos, kuras nāk pie viņiem uz b/n, bet tālāk tās attiecības neveidojas, jo šajos gadījumos laikam tomēr nav visu priekšnoteikumu, lai uzticības persona kļūtu par mammu. Dažos gadījumos tās ir jaunas sievietes, kuras kādu laiku strādājušas b/n, sadraudzējušās ar kādu no bērniem, taču ir par jaunu, lai uzņemtos pilnvērtīgas rūpes par 10-12 g. vecu bērnu. Arī šāda draudzība bērnam tomēr ir ļoti vērtīga, jo izrauj no ierastās vides, dod iespēju kādu mīlēt un gaidīt. Iesākumā Tev jāaiziet uz b/n, kuru esi izvēlējusies (labāk tādu, kas tuvāk mājām vai darbam) un jāizrunājas ar vadību, paskaidrojot, kādi ir Tavi mērķi. Kad pedagogi būs pārliecinājušies, ka vari ar bērniem draudzēties, varēsi iet pie viņiem ciemos. Mazākiem bērniem var lasīt priekšā grāmatiņas, lielākiem - palīdzēt mācībās, iemācīt kādas spēles. Jo b/n lielākā problēma ir brīvais laiks, kura, diemžēl, kustīgajiem, darboties gribošajiem bērniem ir par daudz. Jebkurš mēģinājums izraisīt viņos interesi par kaut ko - vēsturi, sportu, mākslu, ēst gatavošanu, ziedu kompozīcijām, grāmatām utt., ir svētīgs. Tā nu soli pa solim izkristalizēsies, ar kuru no bērniem Tev izveidosies vislabākais kontakts. Un nemaz nemanīsi, kā būsi kļuvusi par uzticības personu.


Dodot gūtais neatņemams
Nete

Annemaria

Apmeklētājs

CT = +36.6°

20.12.2006 01:16:44 0 0

Vai kāds zin - vai uzticības personas statuss tiek arī dokumentāli reģistrēts jeb tā ir tikai mutiska vienošanās? Vai par uzticības personu drīkst būt arī juridiski brīvam bērnam (tādam, ko drīkst adoptēt)? Ja jā, tad vai šāds juridiski brīvs bērns, kuram ir uzticības persona, atrodas adoptējamo bērnu sarakstā un tiek rādīts personām, kas ieguvušas adoptētāja statusu?

Nete

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

20.12.2006 12:25:15 0 0

[b]Annemaria[/b] Uzticības personas statuss tiek reģistrēts tā: Tu uzraksti iesniegumu bērnu nama vadībai, kurā paskaidro, ka vēlies kļūt par konkrēta bērna uzticības personu, tam pievieno pases kopiju. Ja vēlies ņemt šo bērnu nedēļas nogalēs un brīvdienās uz mājām, tas jāmin iesniegumā. Tad b/n sociālais darbinieks apsekos Tavu dzīves vietu. Tam, vai šis bērns ir vai nav juridiski brīvs, nav nekādas nozīmes, jo esat vienkārši draugi. Protams, ka juridiski brīvs bērns atrodas adoptējamo sarakstā, jo visu interesēs ir, lai tāds bērns nokļūtu īstā ģimenē, nevis paliktu mūžīgā draudzēšanās statusā bez nākotnes perspektīvām. Uzticības personai vai atbalsta ģimenei nav nekādu juridisku saistību pret bērnu, kā vien morālas. Tieši tāpat kā jebkuram draugam. Juridiskās saistības nosaka tiesa aizbildnības un adopcijas gadījumā. [s][Papildināts: 20:12:2006 13:28:47][/s] P.S. Ja gribi bērnu ņemt pie sevis uz ilgāku laiku nekā vienīgi nedēļas nogalēs un svētkos, piem. vasaras brīvlaikā, tad jāiesniedz pieteikums bāriņtiesai, jo tas jau ir ārpus b/n kompetences. Ja draudzējas ar skolnieku, nav sevišķi jāuztraucas, ka kāds adoptētājs var pēkšņi izjaukt jūsu tikko iesākušos draudzību. Rinda uz tīņiem, diemžēl, nepastāv. Savukārt, ar maziem bērniņiem nepastāv tāda draudzēšanās, jo līdz 3 gadiem ir reālas cerības, ka bērnu adoptēs. Uzticības persona vai atbalsta ģimene ir tikai tāds glābšanas riņķis, lai arī lielākam bērnam būtu kāds, kas par viņu domā, kas palīdz un gaida ciemos. tā ir iespēja padarīt bērnu nama ikdienai nolemtā bērna dzīvi gaišāku un pilnvērtīgāku. Vakar bijām ielūgti bērnu namā uz eglīti. Pārskatot gada veikumu, direktores balsī skan lepnums: 5 bērni šogad ieguvuši ģimenes - 2 tepat Latvijā (jā, jā, tas viens ir mūsējais!!!), 3 - adoptēti uz Ameriku (diemžēl, bet ko darīt, ja dzimtenē viņi - 2 pusaugu māsas un brālis ar veselības problēmām nevienam nebija vajadzīgi), 4 bērni nonākuši atpakaļ pie vecākiem, jo situācija ģimenē uzlabojusies. Tātad rēķinot varam atņemt - 9!!!??? Diemžēl, nē. Apkārt daudz jaunu seju, nedrošu, jautājošu acu pāru. Bērnu namam jauns "pievedums".


Dodot gūtais neatņemams [s][Paziņojums tika izmainīts: Nete, 20:12:2006 13:33:07][/s]
Nete

Annemaria

Apmeklētājs

CT = +36.6°

20.12.2006 19:36:41 0 0

Paldies, Nete, par labo skaidrojumu. Kas tas, lūdzu, ir par bērnu namu, kur tik jauki darbinieki, un kur viesojāties? Vai "Imanta"? Vai Jūsu jaunais dēliņš Jums ir adopcijā jeb aizbildniecībā? [s][Papildināts: 20:12:2006 22:23:20][/s] [b]Nete[/b] Jā, es tikai domāju, kā būtu, ja būtu ... Adoptē jau tomēr arī lielākus bērnus, īpaši jau ārzemnieki. Kas notiktu, ja piemēram es sāktu draudzēties ar apmēram 6 gadīgu bērnu un mēs viens otru iemīļotu. Šajā vecumā jau, iespējams, bērniņam vēl grūti tā īsti izprast, kas tā ir "uzticības persona", cik dziļi sirsniņā to var ielaist? Ja bērns kādam pieķersies, iespējams, sāks saukt par mammu šo "uzticības personu"? Un pēkšņi parādās cits cilvēks - ar ministrijas nosūtījumu, kas vēlas šo bērniņu adoptēt. Vai tā nebūs milzīga trauma bērnam? Vai tādi gadījumi ir bijuši? Laikam jau nav nemaz tik daudz to "uzticības personu"? Un kā bija Jums - kad Jūs vēl nebijāt bērnu pieņēmuši pavisam savā ģimenē - vai nebija bail, ka pēkšņi kāds cits adoptēs?

Zakiitis

Apmeklētājs

CT = +36.6°

21.12.2006 12:10:36 0 0

[b]Nete[/b] [i]Ja gribi bērnu ņemt pie sevis uz ilgāku laiku nekā vienīgi nedēļas nogalēs un svētkos, piem. vasaras brīvlaikā, tad jāiesniedz pieteikums bāriņtiesai, jo tas jau ir ārpus b/n kompetences.[/i] Cik ilgā laikā tas tiek izskatīts bāriņtiesā? Vai jāiesniedz visi tie paši dokumenti: par dzīvesvietu, ienākumiem, jāiet veselības pārbaude utt.?

Zakiitis

12345

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +39.3°

22.12.2006 12:56:16 0 0

Ja vien varat, ņemiet "Ziemeļu" 5-gadīgos un 6-gadīgos, t.i., no " Lācīšu" grupas! Nezinu, kā tagad, bet pirms 2 gadiem tiem bērniem nebija iespējas dzirdēt normālu latviešu valodu (tikai tik, cik " Viršu dārzā", bet " mājās" ne), bet pēc tam jāiet uz latviešu skolu. Viņi vispār palika pusvalodīgi un gandrīz nevalodīgi, jo krieviski runāt audzinātājas nedrīkstēja, bet latviski- nemācēja.


.
12345

Nete

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

09.01.2007 12:28:14 0 0

[b]Annemaria[/b] Draudzība ar bērnu - tās ir attiecības. Godprātīgs cilvēks, uzsākot jebkuras attiecības, jau sākumā sev skaidri pasaka, cik tālu tajās grib un var iet. Ja sāc draudzēties ar juridiski brīvu bērnu, skaidri apzinoties, ka nekad viņu nevarēsi ņemt aizbildniecībā vai adoptēt, tas nav godīgi pret viņu. To var darīt tikai tad, ja draudzēšanās ir pirmais solis uz bērna iepazīšanu, līdz brīdim, kad būsiet kopā. Bērnu nama darbinieki lieliski redz un saprot, kādas attiecības veidojas starp jums un bērnu un nevienam no malas nākošam cilvēkam neieteiks adoptēt šo bērniņu, paskaidrojot, ka viņa sirsniņā vieta jau aizņemta. Un neviens normāli domājošs cilvēks ar ministrijas norīkojumu rokās necentīsies par visu varu šo bērnu jums atņemt, saprotot, ka bērns viņam nespēs pieķerties. Tā varētu izrīkoties ar zīdaini, bet ne ar sešgadīgu bērnu, kura viedoklis aizbildnības vai adopcijas gadījumā arī tiek ņemts vērā. Ja Tavs nodoms ir tikai draudzēties, tad labāk būt par uzticības personu bērnam, kurš nav juridiski brīvs. Piem., bērna māte sirgst ar slimību, kurai ir lēkmjveida raksturs. Bērns aug b/n, jo nevar zināt, kurā brīdī mātei var palikt slikti. Gaišajos brīžos viņa bērnu apciemo, rūpējas par viņu, jo mīl un nekad no viņa neatteiksies. Bet mātes slimības periodos, bērns ir ļoti vientuļš un labprāt sev gribētu kādu "krustmāti", kas brīvdienās kopā ar viņu dodas pastaigāties, uz teātri, kafeinīcu vai aizved uz rotaļu istabu lielveikalā. Šajā gadījumā TIKAI draudzēšanās ir attaisnota no abām pusēm. Bet gaidīt, ka bērniņš, kuram ir visas iespējas nonākt audžuģimenē, iemīl tevi, sauc par mammu, bet nekad nevarēs kļūt par TAVU BĒRNU, ir nežēlīgi pret mazuli, kuram viena smaga pieredze viņa mazajā mūžā jau bijusi. Tieši tāpēc, ka mūsu b/n ir pilni ar juridiski nebrīviem bērniem, šīs "uzticības personas" ir bezgala nepieciešamas. Jo ir kaut kur dzīvojošie bērna vecāki, kuri prāta apskaidrības brīžos pa laikam atnāk ciemos un atnes konfektes, un ir cilvēks, kurš palīdz iepazīt pirmos burtus, palasa priekšā grāmatu, kurš atskrien uz pirmo zvanu, kad mazais ir saslimis vai atnāk vienkārši uzklausīt un parunāties par dzīvi. B/n bērnam arī tas ir ļoti daudz.


Dodot gūtais neatņemams
Nete

Naita

Ciemiņš

CT = +36.6°

09.01.2007 13:10:19 0 0

Jau krietnu laiku sekoju līdzi visām ar b/n saistītajām diskusijām Cālī - liels paldies par tām. Bet šoreiz par uzticības personām jeb vienkārši palīdzību b/n - beidzot jūtu, ka esmu tam nobriedusi, mani vairs nebaida tas, cik emocionāli smagi ir būt ar b/n bērniem, un gribu to darīt . Papētot adreses un Rīgas karti, nonācu pie secinājuma, ka "ģeogrāfiski izdevīgākais" man ir Teikas b/n. Taču ņemot vērā Netes ļoti trāpīgās un pareizās domas, kuras mani no šī pasākuma ir atturējušas jau vairākus gadus, rodas jautājums, vai pie mazajiem Teikas bērniem šāda veida attiecības ir iespējamas?

Nete

Pastāvīgs apmeklētājs

CT = +36.6°

09.01.2007 14:50:52 0 0

[b]Naita[/b] Es tiešām nezinu, cik mazi bērni un kādā statusā ir Teikā, bet neviens jau Tev neliedz piezvanīt un pajautāt! Protams, ka 'uzticības personas' vairāk domātas lielākiem bērniem, kuri vairs nav adoptētāju uzmanības lokā. Tieši viņiem nepieciešamas sarunas, uzmanība un iespēja pabūt kopā ar Tevi. Bet, ja tiešām gribi tikai draudzēties, bez tālējošiem nodomiem, tad, iespējams, ka būsi noderīga kādā sarežģītā gadījumā, piemēram tādā, ka iepriekš aprakstīju. Ja tomēr sirds kaktiņā lolo domu par aizbildniecību vai adopciju un tam nav kādu īpašu šķēršļu, tad b/n vadībai to noteikti pasaki. Mēdz būt, ka bērnu nams, juridiski nebrīva bērna statusu atrisina, ja redz, ka bērna interesēs ir nonākt Tavā ģimenē, nevis līdz pilngadībai nīkt bērnu namā. [s][Papildināts: 09:01:2007 14:57:47][/s] Ja teika Tev atsaka, met pie malas reģionālo principu un brauc pie 'Ziemeļu" bērniem, kā iesaka 12345. Kas var būt svētīgāk kā palīdzēt bērniņiem apgūt latviešu valodu un tradīcijas.


Dodot gūtais neatņemams
Nete
Jūs neesat iegājis sistēmā, tādēļ nevarat rakstīt šajā forumā
5351204
Noderīgas saites
tasty
DELFI
Izvēlies tapeti: Vasara