Atpūta

Interesanti zināt

Uzmācīgās zīmes no zemapziņas – sapņi, kas atkārtojas
Vieniem šādi sapņi parādās emocionāli saspringtos brīžos, bet citi vienu un to pašu sapni sapņo visas dzīves garumā. Raksturīgi, ka šādos sapņos bieži parādās dažādi briesmīgi notikumi, kas sapņotājā izraisa paniku, bailes un trauksmes sajūtu
Zemes ietekme uz cilvēku
Vides ietekmi ir svarīgi ņemt vērā, jo organisms un vide nepārtraukti apmainās ar enerģiju un vielām.
Kebabs
Kebabs visā pasaulē ir pazīstams kā Tuvo Austrumu ēdiens (vairums uzskata, ka ar turku izcelsmi) – uz oglēm vai citā veidā cepta vai grilēta gaļa ar piedevām.
Ja nav naudas starppilsētu autobusa biļetei
Bet ko būtu vislabāk un saprātīgāk darīt, ja patiešām gadītos situācija – esam iebraukuši tādā pilsētā, kurā paziņu, draugu no kuriem varētu aizņemties nav, bet biļeti atpakaļceļam nav par ko nopirkt?
Ēd. Izspļauj. Esi laimīgs.
Tā esot rakstīts uz kādas ASV firmas piedāvāto saulespuķu sēkliņu iepakojuma. Sēklu audzēšanā un patērēšanā gan līderis ir Krievija, bet otrajā vietā Ukraina.
Mēness ne tikai kā Zemes pavadonis
Droši vien jebkurš vecāks būs novērojis, ka ir dienas, kad viņu mazais lolojums ir smaidīgs kā saulīte un ir dienas, kad nevar vien spēt izdomāt veidus, kā mazajam gribulītim izdabāt.
Astrologs skaidro stereotipiskus jautājumus par astroloģiju
Astroloģija vēsta, kā mainīt savu dzīvi, sadarbojoties ar dabu, nevis esot pretrunā tās likumībām.
Vizīte pie astrologa
Uzzināsim, kas ir sertificēti un nesertificēti astrologi, par to, kā notiek konsultācija un par kādiem jautājumiem astrologi var sniegt ieteikumus.
Prāta Vētras punkts uz i
Prāta Vētras sniegtie īpaši pārdomātie koncerti rada tik daudz emociju, ka pietrūkst vārdu to aprakstīšanai.
Kā radās saldējums?
Pat tos, kurus vēsture ne īpaši saista, varētu ieinteresēt saldējuma vēsture, protams, ja vien vēsais kārums ir gardumu sarakstā.
Smieklīgi vai dīvaini jautājumi par grūtniecību un dzemdībām
Cāļa forumā bija ierosināta diskusija par tēmu «Ko dīvainu vai muļķīgu esam domājušas par dzemdībām? Ar kādiem jautājumiem vīrietis, topošais tētis, grūtniecības laikā ir pārsteidzis?».
Horoskopu izlase 2012
Pētot internetā pieejamos 2012. gada horoskopus, varētu teikt – cik astrologu, tik horoskopu. Izveidojām kopsavilkumu, kas, protams, būs subjektīvs.
E-pasta mērkaķa austiņa
Mērkaķītis, a ar aplociņu, zirnekļpērtiķis, slieka, tārps – tie ir tikai daži no nosaukumiem robežzīmei elektroniskā pasta adresēs, kuru Latvijā neitrāli vēl dēvē arī par «et».
Mūsdienu folklora – Čaks Noriss un viņam līdzīgie
Folklora ir viss, ko lieto tauta, viss, kam nav noteikta autora, bet ko tomēr atpazīst vismaz daļa sabiedrības.
Smiešanās rekorda gadadiena
1910. gada 8. novembrī ASV Indiānas štatā kāds fermeris uzstādīja smiešanās rekordu – viņš smējās divpadsmit stundas bez pārtraukuma.
Atpakaļ PSRS
Lasot centīsimies izvairīties no vērtēšanas kategorijās (labāk/sliktāk, varēja/nevarēja, atgriezties/nosodīt utt.). Tā bija mūsu dzīve, un tajos laikos cita jau noteikti nebija. Tāpēc – vai atceries?
Lietas kā bērnības atmiņas
Kuras ir tās lietas, ko reizi gadā vai biežāk pārskatām, no kurām nopūšam putekļus un... noglabājam atpakaļ. Par atmiņu sev vai saviem bērniem.
Liecības par citplanētiešiem latviešu folklorā
Tautasdziesmās un folklorā bieži vien atrodam dažādu dīvainu būtņu aprakstus. Protams, to var norakstīt un mūsu senču bagāto fantāziju, taču – aplūkosim iespēju, ka tās ir bijušas dažādas citplanētiešu rases!
20. gadsimta zinātniski fantastiskais kino
Piedāvājam īsu pagājušā gadsimta fantastiskā kino vēsturi. Jūs uzzināsiet, kādas tēmas un motīvi ir bijuši aktuāli katras 20. gadsimta desmitgades kinofantastikā.
Latviešu praktiskā maģija
Maģija senos latviešu pavadīja gan ikdienas gaitās, gan arī mūža svarīgākajos brīžos.
Latviešu mitoloģija
Ļoti interesants referāts par senlatviešu dzīvi - godiem, uzskatiem, Dieviem.
Mājā spokojas – ko iesākt?
Ja mājoklī traucē neizskaidrojami trokšņi vai citas dīvainas parādības, ko darīt? Kā varam zināt – vai tas ir mājas gariņš, ar kuru esot jācenšas labi sadzīvot, vai spoks, mirušā dvēsele, kas nespēj aiziet no Zemes dzīves, no vietas, kam piesaistīta.
Ūdenspīpes
Šīs sarežģītās, dekoratīvai vāzei līdzīgās ierīces nosaukums nāk no turku vārda hūka.
Cik senas ir Mātes dienas tradīcijas
Mātes dienas tradīciju pirmsākumi ietiecas 16. - 17. gs. Anglijā, kad dienā, kas tika dēvēta par Mātes dienu, bērni centās atgriezties vecāku mājās un sveikt māti.
Vampīrsikspārņi
Sikspārņi - vampīri ir vieni no visvairāk mistificētajiem planētas dzīvniekiem, par kuriem sacerēts ne mazums briesmu stāstu ne tikai Amerikā, kur tie sastopami, bet arī citur pasaulē.