Atpūta

Ja nav naudas starppilsētu autobusa biļetei

Ik pa brīdim tiek stāstīts par krāpniekiem, kas rīdziniekus apvārdo ar tekstiem: „Esmu iebraucējs no laukiem, man nozaga maku, lūdzu, aizdodiet biļetei, kad nonākšu mājās, tūlīt jums pārskaitīšu”. Bet ko būtu vislabāk un saprātīgāk darīt, ja patiešām gadītos situācija – esam iebraukuši tādā pilsētā, kurā paziņu, draugu no kuriem varētu aizņemties nav, bet biļeti atpakaļceļam nav par ko nopirkt?

Idejas par iespēju nokļūt galamērķī, ja nav naudas biļetei

  • Braukt ar stopiem.

  • Mēģināt sarunāt autoostā vai pie autobusa šofera.

  • Ja esi sieviete, palūgt aizdevumu kādam normāla paskata vīrietim un samainīties ar konta numuriem un telefona numuriem.

  • Ja gadās sastapt kādu alternatīva ģērbšanās stila pārstāvi, mēģināt sarunāt par aizņemšanos, jo latviešu alternatīvie esot diezgan atsaucīgi un jauki. Viss ir atkarīgs no ticamības momenta, izskata un komunikāciju spējām!

  • Zvans draugam.

  • Nodrošināties jau iepriekš, naudu sadalot vairākās daļās un saliekot dažādās vietās, jo ja nozog somu ar maku, vēl citur būs kāds santīms pieejams.

Pasažieru pārvadātāja Latvijā Akciju sabiedrības "CATA" komentārs

Pārvadātāja viedokli pauž Ražošanas sagatavošanas inženiere Zanda Podziņa: „Iztirzājamās tēmas saturs ir ļoti plaši diskutējams un attiecināms uz ļoti daudzām dzīves situācijām, ne tikai uz sabiedrisko transportu. Ir daudz un dažādu risinājumu, kā indivīds varētu rīkoties šādā vai līdzīgā situācijā. Autobusu vadītāju atbildība un pienākums ir pārvadāt pasažierus par samaksu ar derīgām braukšanas biļetēm.

Pārvadātāji veic valsts pasūtījumu, un veiktā pasūtījuma kvalitāte no pārvadātāja un pasūtītāju puses tiek kontrolēta, veicot pārbaudes autobusos. Bezbiļetnieka atrašanās autobusā ir sodāma rīcība gan no uzņēmuma vadības, gan kontrolējošo institūciju puses (uzņēmumu kontroles dienesti, VSIA Autotransporta direkcijas kontroles dienests, Valsts ieņēmumu dienests, u.c.).  Vai autobusa vadītājs noticēs un aizdos kādam pasažierim savu personīgo naudu  – tā ir tikai un vienīgi viņa paša izvēle, kas atkarīga no ticamības momenta”.

Iveta Odiņa

Citi interesanti raksti

Mēness ne tikai kā Zemes pavadonis

Ēd. Izspļauj. Esi laimīgs.

Dalīties interesantos faktos varat Cāļa forumos

Likumi un pabalsti

Pļāpiņa