Atpūta

Mājā spokojas – ko iesākt?

Ja mājoklī traucē neizskaidrojami trokšņi vai citas dīvainas parādības, ko darīt? Kā varam zināt – vai tas ir mājas gariņš, ar kuru esot jācenšas labi sadzīvot, vai spoks, mirušā dvēsele, kas nespēj aiziet no Zemes dzīves, no vietas, kam piesaistīta. Mūs konsultē dziednieks Guntis (28624285, neklātienes Taro kāršu izklāsta lasīšana) un Liepājas Adventistu Baznīcas mācītājs Ivo Roderts, kā arī raksta tapšanā izmantota informācija no portāla oracle-today.ru.

Pazīmes, kas varētu liecināt, ka mājā ir spoki

Apkopojot cilvēku pieredzes stāstus, var izdalīt sekojošas pazīmes, kas varētu liecināt par spoku klātesamību mājoklī:

 • Neizskaidrojami trokšņi – soļi, sitieni, klauvējieni, skrāpēšana, kritiena skaņas utml. Dažreiz šie trokšņi var būt tikko dzirdami un reti, dažreiz tie var būt ļoti skaļi.

 • Durvju, skapju un plauktu atvēršanās vai aizvēršanās, mēbeļu pārvietošanās.

 • Gaismas, TV vai radio ieslēgšanās vai izslēgšanās.

 • Priekšmetu pazušana un negaidīta atrašanās. Reizēm lietas pazūd uz ilgāku laiku, bet tāpat parasti atrodas vietās, kuras jūs nevarējāt izlaist, lietu meklējot.

 • Neparastas ēnas, ko parasti pamanām ar sānu redzi.

 • Dīvaina dzīvnieku uzvedība. Suņi var riet uz kaut ko neredzamu vai atteikties ienākt istabā, kaķi mēdz ar acīm sekot cilvēka acij nemanāmām kustībām.

 • Sajūta, ka kāds uz jums skatās vai iesēžas gultā.

 • Psihokinētiskas parādības – durvis aizveras, TV ieslēdzas, mehāniskā rotaļlieta sāk darboties utml. jūsu acu priekšā.

 • Sajūta, kā kāds neredzams ir pieskāries matiem, uzlicis roku uz pleca, viegli pagrūdis utt.

 • Sarunas, kliedzieni, čuksti, jūsu vārda piesaukšana, mūzika, kas skan nez no kurienes.

 • Neizskaidrojuma aukstuma sajušana vai smaržu parādīšanās.

 • Pašu novērota priekšmetu pārvietošanās, piemēram, pa galdu slīdoši šķīvji, no sienas nokrītoša glezna utml.

 • Uz sienas vai kur citur parādās neizskaidrojamas zīmes, nospiedumi.

 • Tēli cilvēka silueta vai nenoteiktā formā, kas iziet cauri sienām vai pazūd.

Jāizslēdz racionālie izskaidrojumi

Gandrīz visām augstāk uzskaitītajām parādībām var būt racionāli izskaidrojumi, tāpēc, pirms nospriest, ka mājā mitinās spoks, jābūt pārliecinātam, ka, piemēram, dīvainās skaņas neizraisa kaimiņu aktivitātes, garām braucošs transports vai peles un citi parazīti. Santehniķis varētu palīdzēt atrast dīvainās klaudzoņas cēloni, bet galdnieks – novērst durvju aizvēršanos.

Foto: istockphoto.com

Dziednieks Guntis norāda, ka, ja mājās dzīvo pusaudzis, nav izslēgts, ka tieši viņš ir tas, kurš ar savu pāri plūstošo enerģiju spēj izsaukt priekšmetu patvaļīgu pārvietošanos, lidināt tos pa gaisu, neredzami trokšņot utt. Kā likums, pusaudži paši to neapzinās. Ne mācītāji, ne šamaņi ar šo parādību netiks galā, jo kā gan tu ierobežosi pusaudža enerģijas izpausmes, par kuru neviens pat nenojauš?

«Protams, ir jau arī dažādi trokšņainie un jokus dzīt mīlošie mājas gariņi, bet tas ir vairāk sastopams vecās mājās. Lai ar to sadzīvotu, nepieciešams viņam uz nakti uz galda nolikt cienastu: konfektes, cepumus un citus saldumus. Vienatnē esot var ar viņu «aprunāties» un palūgt vairs tā nedarīt (ja gariņš ir noslēpis atslēgas vai kādu citu jums nepieciešamo priekšmetu)», skaidro dziednieks.

Citas idejas, ko darīt, ja mājā spokojas:

 • Pasaukt uz māju mācītāju, lai iesvēta;

 • Aiziet uz baznīcu un aizlūgt, tad nopirkt trīs vaska sveces un mājvietā tās izdedzināt;

 • Pasaukt uz māju dziednieku vai vārdotāju;

 • Mājās pie sienas turēt baznīcā svētītu svētbildi vai krustu. Neturēt mājās no citurienes atvestas maskas utml;

 • Iekārtot dzīvokli pēc fen šui principiem. Pretējs uzskats – Japānā saule un debess puses ir citādi, tāpēc Latvijā tādi principi neder;

 • Ļaunie gari barojas no mūsu bailēm, tāpēc jāignorē un nav jābaidās;

 • Iedomāties ap sevi gaišu, necaursitamu kupolu kā vairogu pret visu slikto;

 • Izmest iepriekšējo iemītnieku spoguļus, jo spogulis ir saikne starp mūsu pasauli un viņpasauli;

 • Slēgt skaļāk mūziku, lai neko nedzirdētu.

Kā enerģētiski iztīrīt mājokli?

Ceremonija ar trīs sīpoliem. Notīriet trīs mazus sīpolus un pakariniet tos dažādās vietās, piemēram, priekšnamā, guļamistabā un virtuvē. Pirms tam caur sīpolu jāizdur adata ar sarkanu diegu un diegs cilpas veidā jāsasien ap sīpolu. Tā sīpoliem jākarājas septiņas dienas un naktis. Tad tie jānoņem, katrs jānoliek uz tīras papīra lapas, jāapsāla un jāsadedzina vai arī visi jāsasien kopā un jāiemet upē vai strautā. Promejot nedrīkst atskatīties.

Ceremonija ar svecēm un svētīto ūdeni. Vispirms ar iedegtu sveci pretēji pulksteņrādītāja kustības virzienam izstaigājiet visas telpas un pēc tam, apsmidzinot ar svētīto ūdeni – pulksteņrādītāja kustības virzienā. Pievērsiet īpašu uzmanību stūriem, logiem, durvīm, spoguļiem un gultām. Ar ūdeni jāapslaka arī lietas, kas karājas skapī. Kad staigājiet pa kādu no istabām, tās durvīm jābūt aizvērtām. Tad virtuve, vannas istaba un gaitenis. Kad atrodaties gaitenī, ieejas durvīm jābūt pavērtām. Ieteicams staigājot skaitīt Tēvreizi.

Liepājas Adventistu Baznīcas mācītāja Ivo Roderta komentārs

Mūsdienu sabiedrības ievērojamas daļas domāšanas veids ir apbrīnojams. Mēs esam gatavi ticēt gariņiem, spokiem, horoskopiem… tikai ne Dievam. Mēs esam gatavi iet uz baznīcu pēc svecēm, svētīta ūdens; esam gatavi pat «Tēvreizi skaitī», tikai lai nebūtu jāpieļauj doma, ka Dievs ir reāls.

Uz jautājumu – ko darīt ja mājā spokojas? – nevar atbildēt pāris rindkopās. Īsākā iespējamā atbilde ir – uztvert to ļoti nopietni! Pirms uzdot jautājumu, ko darīt, manuprāt, vajadzētu saprast lietas būtību. Bībele (Dieva Vārds) mums atklāj, ka eksistē Dievs, viņam kalpojošas garīgas būtnes (parasti sauc par eņģeļiem), kā arī eksistē velns (vārds Sātans nozīmē 'pretinieks') un viņam kalpojošas būtnes (sauc par velniem, dēmoniem, ļauniem gariem). Bībele Dievu raksturo kā svētu, labu, mīlošu, savukārt sātans tiek raksturots kā Dieva ienaidnieks, apsūdzētājs, tāds, kas dara ļaunu.

Dievs radīja mūs perfektus. Viņš deva mums brīvību, spēju domāt un rīkoties. Viņš deva mums iespēju izdarīt izvēles. Kā cilvēku rase mēs esam izdarījuši sliktas izvēles – izvēlējušies to, kas ir sagrāvis mūsu perfekto stāvokli un ved ceļā uz nāvi. Jā, velns bija un ir tas, kurš mūs pamudina darīt ļauno, tomēr atbildība par izvēli ir jāuzņemas arī mums pašiem. Tad vēl svarīgi ir saprast, ka ļaunums jeb grēks jau nav tikai slikta rīcība. Patiesībā Bībele atklāj, ka GRĒKS ir ticības zudums. Grēks ir kaut kas, kas izjauc Tavu uzticēšanos Dievam, izjauc attiecības.

Un tagad īss kopsavilkums: Kas ir velna jeb sātana vislielākā ieinteresētība? Lai cilvēki NETICĒTU Dievam, jeb citiem vārdiem sakot, grēkotu. Pilnībā noslēpt vai traucēt cilvēkam saprast, ka eksistē garīgā pasaule, velnam nekad nav izdevies. Tāpēc atliek mēģināt novērst cilvēku uzmanību no attiecībām ar Dievu ar tik daudz neizskaidrojamiem un pārdabiskiem trikiem, cik vien iespējams. Šeit tad arī ir skaidrs, kas stāv aiz visiem neizskaidrojamiem trokšņiem, psiho–kinētiskām parādībām utt. Tāpēc vēlos vēlreiz visus brīdināt: uztveriet šo visu ļoti nopietni!

Kāds tad ir risinājums? Vai tad nav acīm redzama atbilde? Ticēt Dievam! Neko nelīdzēs pasaukt mācītāju, lai iesvēta; nelīdzēs atnest mājās svētītas sveces vai ūdeni (neticiet tām pasaku filmām, kur velnam ir bail no Bībeles vai krusta zīmes). Bet man ir arī labas ziņas – Dievs ir stiprāks. Un tikai īstas attiecības ar Dievu var palīdzēt. Un vēl – Baznīca nav domāta kā vieta, kur iegādāties svētbildes, sveces vai krustiņus. Baznīca ir tā vieta, kur veidojas mūsu attiecības ar Dievu. Lai Dievs jūs visus svētī un pasargā!

Iveta Odiņa

Citi interesanti raksti

Latviešu mitoloģija

Kārtības izjūta katram sava

Par šīm un citām tēmām varat aprunāties forumos

Neredzamā pasaule

Pļāpiņa