Atpūta

Mēness ne tikai kā Zemes pavadonis

Droši vien jebkurš vecāks būs novērojis, ka ir dienas, kad viņu mazais lolojums ir smaidīgs kā saulīte un ir dienas, kad nevar vien spēt izdomāt veidus, kā mazajam gribulītim izdabāt. Nekas nav pa prātam! Tad, lūk, šīs emocionālās svārstības nosaka Zemes pavadonis Mēness. Tas cilvēka dzimšanas kartē bērnībā ir pat nozīmīgāks rādītājs nekā Saule.

Foto: istockphoto.com

Saule simbolizē cilvēka pamata būtību, centru, gribu, spēku, vīrišķo pirmsākumu. Savukārt Mēness simbolizē sievišķo enerģiju, mātišķumu, rūpes, gādību, vajadzību saglabāt, spēju pielāgoties, lai izdzīvotu. Kā zināms, katrā cilvēkā pastāv gan sievišķā, gan vīrišķā daļa. Aplūkojot cilvēka dzimšanas kartē gan viņa Saules, gan arī Mēness novietojumu, mēs varam iegūt pilnīgāku priekšstatu par cilvēku kopumā. Saule jeb ierastie zodiaka zīmju raksturojumi stāsta tikai par šo ārējo, citiem redzamo daļu cilvēkā. Šajā gadījumā tas ir tas, ko mēs esam pieraduši redzēt, bet Mēness ir tas, kas acīm nav saredzams, bet tomēr pastāv.

Mēness ir pats ātrākais spīdeklis un tas apiet visu zodiaka apli 27, 3 dienās, nosakot galveno emocionālo un enerģētisko notikumu fonu cilvēka dzīvē. Nevienam nav noslēpums, ka jaunā Mēnesī griezti mati aug ātrāk un vecā Mēnesī mazgāta veļa ir baltāka. Mēness pieder pie tā saucamajām personiskajām planētām, kas vistiešākā veidā ietekmē cilvēka pašsajūtu, ikdienu, sadzīvi, attiecības ar līdzcilvēkiem, ģimenes locekļiem.

Mēness cilvēka dzimšanas kartē personificē cilvēka dvēselisko saturu, zemapziņu, māti vai cilvēku, kurš rūpējas par bērnu pirmajos dzīves gados. Tāpat Mēness atbild par horoskopa īpašnieka iekšējo – jūtu pasauli, par emocionalitāti, adaptācijas spējām, par atmiņu un bērnībā piedzīvoto. Pēc Mēness atrašanās vietas dzimšanas kartē un tā attiecībām ar citām planētām iespējams noteikt pamatvajadzības, kuras bērnam pirmajos dzīves gados ir vissvarīgākās. Mēness mums pastāsta par to, ko bērns sagaida no mammas, kas viņam ir nepieciešams, lai viņš spētu izdzīvot, justos drošībā, mīlēts un pasargāts.

Bērns no dzimšanas brīža līdz septītajam dzīvības gadam atrodas spēcīgā Mēness ietekmē. Tāpēc ir svarīgi zināt bērna Mēness zīmi.

Laikā, kad bērns sāk lasīt, mācīties vai uzsāk skolas gaitas, viņam nozīmīgāka kļūst planēta Merkūrs, kas atbild par visa veida komunikāciju un mācību procesu. Pēc tās atrašanās vietas horoskopā var spriest par to, vai bērnam būs viegli vai grūti mācīties, kā viņš mācēs komunicēt ar vienaudžiem verbālā līmenī.

Pusaudžu gados, kad sāk dominēt intereses par pretējo dzimumu, kad kļūst svarīgākas dzimumu atšķirības un ārējais izskats, aktualizējas tādu planētu kā Venēra (meitenēm) un Marss (puišiem) ietekme. Pēc to novietojuma var spriest par to, kā jaunieši sevi pasniegs, kā viņiem veiksies mīlestībā utt.

Tādas planētas kā Jupiters un Saturns atbild par cilvēka sociālajiem panākumiem, par veiksmēm un arī neveiksmēm dzīvē, par pienākumiem un uzdevumiem, kas katram jāveic, atrodoties uz Zemes.

Lai zinātu savu Mēness atrašanās vietu horoskopā, nepieciešams zināt precīzu dzimšanas laiku un vietu. Tālāk ir divi varianti – meklēt pašam informāciju internetā vai arī doties pie astrologa un saņemt profesionālu skaidrojumu par horoskopu kopumā.

Vieglāk ir tiem cilvēkiem, kuriem dzimšanas horoskopā attiecības starp šiem diviem galvenajiem spīdekļiem – Sauli un Mēnesi ir harmoniskas, piemēram, Saule atrodas Vērša zīmē, Mēness – Mežāža vai Jaunavas zīmē. Sarežģītāk ir tad, ja Saule atrodas Auna zīmē, bet Mēness – Mežāža zīmē, vai Saule Vēža zīmē, Mēness – Auna zīmē.

Te darbojas savstarpēji saderīgo un nesaderīgo stihiju princips, kur Uguns stihijas pārstāvji – Auns, Lauva, Strēlnieks labi sapratīsies savā starpā un ar Gaisa stihijas pārstāvjiem – Dvīni, Svariem un Ūdensvīru. Savukārt Zemes stihijas pārstāvji – Vērsis, Jaunava, Mežāzis labi sapratīsies savā starpā un ar Ūdens stihijas pārstāvjiem – Vēzi, Skorpionu un Zivīm.

Aplūkojot šos divus pamata rādītājus, lielā mērā var gūt priekšstatu par to, vai cilvēks būs iekšējā harmonijā vai disharmonijā ar sevi, līdz ar to arī, kādas viņam veidosies attiecības ar apkārtējiem, cik lielā mērā viņa veselības stāvokli ietekmēs ikdienas rūpes un raizes utt.

Gadījumos, kad Saules un Mēness zīmes sakrīt, varam runāt par tipisku šīs zīmes pārstāvi. Tas nozīmē, ka cilvēkam konkrētās zīmes īpašības būs ļoti spilgti izteiktas un viņš visdrīzāk teiks, ka tradicionālie Saules zīmes horoskopi ir sarakstīti tieši par viņu. Atšķirībā no tā cilvēka, kuram, piemēram, Mēness atradīsies stiprākā pozīcijā, nekā Saule. Tad šāds cilvēks teiks, ka viņam grāmatās sarakstītie horoskopi pilnībā nesakrīt. Tie nav par viņu un zināmā mērā tā būs taisnība, jo viņam dominē cita zīme, cita planēta. Mēness visspēcīgāk savas īpašības izpaudīs Vēža un Vērša zvaigznājos, visvājākais tas būs – Mežāža un Skorpiona zīmēs. Savukārt Saule visspēcīgākā ir Lauvas un Auna zvaigznājā, visvājākā – Ūdensvīra un Svaru zīmēs.

Ģimenēs, kurās ir vairāki bērni, protams, vieglāk ir tajos gadījumos, kad bērnu Mēness zīmes atrodas draudzīgās stihijās. Šādu bērnu attiecības veidojas brīvi, viegli, nepiespiesti, bez pārmērīgiem konfliktiem un sāncensības. Savukārt, ja Mēness zīmes atrodas savstarpēji saspringtā stāvoklī, visdrīzāk neiztikt bez biežiem strīdiem un konfliktiem, kas izceļas it kā paši no sevis, būtībā ne no kā. Tas pats attiecas uz vēcāku – bērnu attiecībām.

Īss Mēness zīmju raksturojums, kas atbildēs uz jautājumiem, ko bērns gaida no mātes un kā sieviete izpauž sevi kā māte, Mēnesim atrodoties konkrētā zodiaka zīmē:

Auns:

Bērns gaida no mātes aktīvu, atklātu un spontānu rīcību, skaļas emocijas. Klusums un nereaģēšana no mātes puses bērnam rada diskomfortu, sajūtu, ka viņš netiek mīlēts. Atturība šāda bērna izpratnē ir ne mīlestība.

Māte ar Mēness zīmi Aunā visdrīzāk ātri sāks strādāt, jo viņai būs garlaicīgi mājās. Vienīgi, ja mājās ir vairāki bērni, notiek nemitīga rosīšanās un aktīva darbošanās. Šādām mātēm parasti viss notiek ātri, arī dzemdības.

Vērsis:

Bērnam ļoti svarīgi ir pieskārieni, jo viņam māti vajag sajust fiziski. Māti viņš uztver kā miera ostu. Grib, lai mamma vienmēr ir laba, lai mājās būtu pārticība, omulība un miers. Nemīl pārmaiņas. Mierīgi bērni ar stabilu emocionālo pasauli.

Māte ar Mēness zīmi Vērsī būs ļoti saimnieciska un gādīga. Vienmēr parūpēsies, lai visi būtu aprūpēti un paēduši. Šādu sievieti būs ļoti grūti izsist no līdzsvara un viņa ļoti pieķersies saviem bērniem. Mīļa mamma.

Dvīņi:

Bērnam ir svarīga iespaidu dažādība. Galvenais, lai būtu interesanti. Mamma pa telefonu arī ir laba. Mammas funkciju var pildīt arī auklīte vai vecmamma. Šādu bērnu ātri var laist bērnudārzā vai doties ar viņu kopā uz bēbīšu skoliņu.

Māte ar Mēness zīmi Dvīņos nebūs izteikti pieķērusies saviem bērniem un labprāt apmeklēs dažādus kursus, mācīsies vai nu pati vai kopā ar savām atvasēm. Ģimenes fizioloģisko vajadzību apmierināšana viņai nesagādās nekādas raizes un notiks it kā starp citu, kaut kur pa vidu starp rakstāmgaldu, televizoru un vannas istabu.

Vēzis:

Bērnam – izteikta vajadzība pēc mātes mīlestības. Bērns būs ļoti jūtīgs, mīlīgs un arī raudulīgs, ja atrodas diskomfortā. Viņa garastāvoklis var mainīties pat desmit reizes dienā un kaprīzes reizēm var izvest no pacietības pat pašus pacietīgākos vecākus.

Mātei ar Mēness zīmi Vēzī būs izteikts mātes instinkts. Šajā zīmē Mēness savas īpašības izpauž visspēcīgāk. Tas nozīmē, ka šī sieviete būs izcils mātišķuma paraugs. Viņa vienmēr intuitīvi zinās, kas viņas bērniem ir vajadzīgs, kas viņiem sāp vai par ko viņi raizējas. Šis ir ļoti labs Mēness novietojums.

Lauva:

Bērns grib būt uzmanības centrā, mīl rotaļas, jautras izdarības un svētkus. Gaida aktivitāti no mammas. Ir izteikta vajadzība būt lieliskam. Tas nozīmē, ka šāds bērns jāslavē arī par neko, vienkārši tāpēc, ka viņš ir. Brīvi pauž savas emocijas.

Māte ar Mēness zīmi Lauvā uzskata, ka viņas bērni ir paši labākie un tie ir pelnījuši pašu labāko. Tas nenozīmē, ka viņa bērnus pārlieku lutina, bet dara, viņasprāt, visu, kas bērniem nes lielu labumu. Tāpēc ļoti jūtīgi uztver kritiku. Šādai mammai ļoti patīk rīkot bērnu ballītes un vadāt savus bērnus uz dažādām nodarbībām.

Jaunava:

Bērns grib visu zināt, grib, lai mamma ir rosīga un strādīga. Viņam ļoti būtiska ir konkrētā fiziskā vide, kas ir ap viņu, lai tur viss būtu tīrs un sakārtots. Bērnam vajadzīgi fiziski pieskārieni. Jau no mazām dienām var ļaut mazulim par kādu rūpēties. Tas viņam sagādās lielu prieku. Grib būt vajadzīgs.

Māte ar Mēness zīmi Jaunavā ne visai paļaujas uz saviem instinktiem. Viņa grib visu zināt un izpētīt. Īpaši jautājumus, kas skar bērna veselību un fizioloģisko vajadzību apmierināšanu. Mieru iegūst, kārtojot māju vai darot kaut ko ģimenes labā. Jūtās labi, palīdzot kādam.

Svari:

Bērnam svarīga laba saskaņa ģimenē un miers mājās. Šāds mazulis visvairāk grib, lai mamma ir smaidīga, negrib viņu sarūgtināt. Bērns jāuztver kā līdzvērtīgs un jāļauj viņam justies gaidītam. Mazulim ļoti svarīgi apliecinājumi, ka viņš ir labs. Vecāki nedrīkst strīdēties šāda bērna klātbūtnē, jo viņš jutīsies par to vainīgs!

Mātei ar Mēness zīmi Svaros bērns neko daudz dzīvē nemaina. Viņa vairāk grib justies kā sieviete – skaista un labi kopta. Šādai sievietei ļoti svarīgi justies mīlētai un saņemt komplimentus no vīra. Ja viņa būs laimīga attiecībās, arī bērns kopā ar viņu jutīsies labi.

Skorpions:

Bērns izjūt spēcīgu vēlmi pēc pārdzīvojumiem. Tāpēc mīl pārbaudīt vecākus ar dažnedažādām nerātnībām, lai pārliecinātos, ka viņu mīl tādu, kāds viņš ir – delverīgu, neklausīgu, reizēm niķīgu un uzstājīgu. Ja vecāki to sapratīs un šādos brīžos izrādīs bērnam gaidīto mīlestību, viss būs kārtībā.

Māte ar Mēnesi Skorpionā jūtās labi tad, kad nav labi. Mīl pārvarēt dažādus šķēršļus un grūtības. Izjūt spēcīgas emocijas un ir gatava darīt savu bērnu labā visu! Daudz strādā un bieži sevi pārslogo.

Strēlnieks:

Bērnam vajadzīga skaļa mamma, lai var just un dzirdēt, kā viņa darbojas pa māju. Necieš šaurību - šauras drēbes, šaurus ratus – jebko, kas traucē pārvietoties un justies brīvam. Šādi bērni labi jūtās ceļā, pārvietojoties.

Māte ar Mēness zīmi Strēlniekā ir spēcīga personība, kas mīl citus pamācīt. Ir atklāta un tieša savās emociju izpausmēs. Daudz laika tērē dažādam interesēm – mācībām, kursiem, ceļošanai. Optimiste.

Mežāzis:

Bērns no mātes gaida, lai viņa pildītu to, ko ir solījusi, lai būtu drošs, stabils cilvēks, uz kuru var paļauties. Šādi bērni jau bērnībā izskatās vecāki un uzvedās kā mazi pieaugušie. Ir ļoti kārtīgi, klusi un mierīgi. Neizrāda savas emocijas uz āru.

Mātei ar Mēness zīmi Mežāzī vairāk ir izteikt tēva instinkts. Viņa grib būt atbildīga par daudzām lietām. Ļoti daudz strādā un savu mīlestību apliecina ar darbiem. Tāpēc apkārtējiem reizēm var likties vēsa vai pārāk stingra. Tomēr dziļi sirdī ir ļoti mīloša. Šādas mātes būs perfektas vecmāmiņas saviem mazbērniem.

Ūdensvīrs:

Bērns no mammas sagaida, lai viņš tai būtu kā draugs, kā līdzvērtīga personība, domubiedrs un sabiedrotais. Ja tā nav, šādam bērnam kāds cits cilvēks – vecmamma vai tante var kļūt tik pat kā par otru mammu. Cilvēku, kurš ir ļoti tuvs un mīļš. Bērni mammai brunčos nekarājas.

Mātei ar Mēness zīmi Ūdensvīrā ar bērniņa piedzimšanu nekas daudz dzīvē nemainās. Viņa tāpat grib justies brīva un neierobežota. Iekārto savu ikdienu tā, lai varētu apmeklēt visas iepriekš ierastās aktivitātes. Labi jūtās kompānijās, draugu lokā.

Zivis:

Bērns gaida no mammas, lai savās sajūtās un pārdzīvojumos viņš vienmēr varētu dalīties ar viņu. Tendēts uz vēlmi nedzīvot norobežotā pasaulē un grib, lai visi ar visiem ir emocionāli saistīti. Ļoti jūtīgi uztver apkārtējo emocijas, ar bagātu iztēli. Saudzējami bērni, jo visu laiku alkst pēc mātes mīlestības.

Māte ar Mēness zīmi Zivīs var būt ļoti sapņaina, raudulīga, grib, lai visi viņu žēlo un aprūpē. Ļoti labi attīstīta intuīcija, bet bieži mokās ar šaubām un netic tam, ko jūt. Nav svarīgas mantiskās vērtības. Izdara secinājumus, vadoties pēc sajūtām.

Agnese Fūrmane, Astrologu Asociācijas valdes locekle

(lasīt astroloģes blogu)

Citi interesanti raksti

Vizīte pie astrologa

Atpakaļ PSRS

Par līdzīgiem tematiem aprunāties varat Cāļa forumos

Pļāpiņa

Neredzamā pasaule