Atpūta

Smieklīgi vai dīvaini jautājumi par grūtniecību un dzemdībām

Cāļa forumā bija ierosināta diskusija par tēmu «Ko dīvainu vai muļķīgu esam domājušas par dzemdībām? Ar kādiem jautājumiem vīrietis, topošais tētis, grūtniecības laikā ir pārsteidzis?». Šos izteikumus lūdzām komentēt vecmātei Ivetai Bērziņai. Varbūt izrādās, ka patiesība ir turpat blakus?

Jautājumi par grūtniecību un dzemdībām, uz kuriem atbilde ir pavisam īsa – nē

 • Lekcijā par gatavošanos dzemdībām vecmāte stāstījusi par gļotu korķi un kāds vīrs nobažījies jautājis, vai tas nevar aizdambēt kanalizāciju.

 • Topošais tēvs gribējis zināt, vai bērns vēderā skaļi izdala vēdera gāzes.

 • Vai tiešām nevar palikt stāvoklī, kad sieviete jau ir stāvoklī?

Foto: istockphoto.com
 • Vīram šķita, ka, grūtniecības sākumā mīlējoties, var tikt pie dvīņiem. Man neticēja, kad teicu, ka tā tas gluži nenotiek. Tas bija pirmais, ko viņš jautāja pirmajā vizītē pie daktera.

 • Smieklīgākais, kas dzirdēts no vīra, kad vēders kustas – mazā cenšas piecelties kājās?

 • Vīrs ļoti gribēja meitiņu un USG laikā jautāja dakterei, vai krāniņš nevar uzsūkties. Līdz pēdējam cerēja, ka tur kaut kas uzsūksies un piedzims meita.

 • Poliklīnikā viens vīrietis ļoti pārliecinoši klāstīja teoriju – lai tiktu pie dvīņiem, grūtniecības laikā vajag daudz lēkāt, tad bērns sadalās uz pusēm, un katra puse sāk augt atsevišķi. Vecmātes komentārs: varbūt skolas laikā vajadzēja apmeklēt stundas, kur mācīja cilvēku fizioloģiju.

Mīļas un smieklīgas neskaidrības par grūtniecību

 • Čalis, tā ap 25 gadiem, uz mani kādā pasākumā samulsis skatījās un, kad vīrs bija pagājis nostāk, kautrīgi, ar līdzjūtību jautāja: «Tu vēl joprojām neesi dzemdējusi?» Jāsaka, ka iepriekšējā reize, kad viņš mani redzēja, bija pirms diviem gadiem ar identisku vēderu, kad gaidīju pirmo bērniņu.

 • Vienreiz vīrs bija pielicis ausi pie mana lielā punča, un tad mazā pēkšņi iespēra. Vīrs sarāvās un nopietnībā prasīja: «Kāpēc viņa kaujas?» Vecmātes komentārs: tas ir mīļš un nevainīgs jautājums, jo vārdam «spert» ir vairāki sinonīmi.

 • Kad vīram pastāstīju, ka uz beigām mazais puncī spēj atšķirt tumsu no gaismas, viņš izdomāja, ka mazais redz cauri, un kaunējās pa mājām staigāt kails.

 • Viens paziņa skaitīja, pēc cik minūtēm sievai sāksies dzemdību agonija (domāts – kontrakcijas). Komentārs: dzīves anekdote. Kam negadās pārteikties?

 • Kad gaidīju pirmo bērnu, vīrs kādā sarunā atviegloti nopūtās un sacīja: «Paldies Dievam, ka mūsu bēbim nebūs aklā zarna (apendikss).» Es prasu, kāpēc viņš tā domā. Viņš atbildēja, ka mums abiem izgriezta, kur tad viņai radīsies. Komentārs: un ja abiem ir zobu protēzes, tad bērniem arī nav zobu vai dzimst ar protēzēm?

Neskaidrības par nabu un nabassaiti

 • Vīrs šokēts jautāja, vai pa nabassaiti ēdiens, ko ēd grūtniece, putras veidā nonāk pie bērna. Komentārs: katram jālasa par cilvēka fizioloģiju un jāsaprot, ka apēstā putra neceļo gar sirdi uz smadzenēm un nabassaite nav truba, kas bērnu tiešā veidā savieno ar kuņģi.

 • Kāda sieviete bija sašutusi par meitenēm, kurām nabā pīrsings, jo – kā tādas plāno dzemdēt? Pie nabas taču piestiprinās bērns. Komentārs: arī šajā gadījumā jālasa par fizioloģiju un jāatrod informācija par to, ka sievietes nabai nav nekāda sakara ar bērna nabu. Iespējams, sieviete pati nebija dzemdējusi vai darījusi to padomju laikā, kad dzirdēti visādi brīnumi.

 • Vīrs nesaprata – kad pārgriež/nogriež nabassaiti, vai otrs gals paliek iekšā uz visiem laikiem. Viņam likās, ka nabassaite stiepjas kā gumija un, kad to pārgriež, ieraujas atpakaļ. Komentārs: lai aiziet uz topošo vecāku nodarbībām, tur visu sīki izskaidro. Nabassaite piestiprinās pie placentas, un, ja ārā iznāk placenta, tad arī nabassaite.

 • Viena meitene domāja, ka nabassaites otrs gals ir piestiprināts pie nabas vēdera iekšpusē.

 • Vīrs izmanto nabu kā skaļruni, lai runātos ar bērnu. Viņaprāt, bērns labāk dzirdēs, jo naba ir caurums vēderā. Komentārs: varēja liekties zemāk, jo bērniņa ausis ir pie galvas un lielākoties bērni vēderā ir ar galvu uz leju.

Citi dīvaini un ne tik dīvaini topošo vecāku jautājumi

 • Vīrietis domājis, ka nevar nodarboties ar seksu, kad sieviete ir stāvoklī, jo baidījās traumēt bērnu. Komentārs: viņš ir pārāk augstās domās par sevi, nevienam vīrietim nav tik garš loceklis, lai to izdarītu. Pieauguša vīrieša vidējie peņa izmēri miera stāvoklī ir 5–10 cm, erekcijas stāvoklī – 14–16 cm. Tas fizioloģiski atbilst vidējam sievietes maksts izmēram. Penis, kurš erekcijas stāvoklī ir 16–18 cm garš, tiek uzskatīts par lielu, 18–20 cm garš – par gigantisku. Garāks par 20 cm nevar pilnībā ieiet makstī. Aiz maksts ir dzemdes kakls, apmēram 3 cm garš, turklāt tas ir slēgts. Pēc tam ir augļa ūdenspūslis ar augļa ūdeņiem, un tikai tad bērna galva.

 • No vīriešiem ir dzirdēti jautājumi, kad bērnam atvērsies acis, līdzīgi kā kaķēniem. Komentārs: protams, uzreiz.

 • Mans stulbums bija tāds, ka man likās – nav pieklājīgi, ka tikko piedzimušais bērns tik skaļi piebļauj slimnīcu, mēģināju viņu kušināt. Komentārs: tā ir mūsu audzināšana – visiem par visu jātur mute.

 • Vīrs, kuram rados dvīņi, pēc USG 12. nedēļā jautāja: «Ja nu tomēr aiz tā viena ir noslēpies vēl viens bērniņš un mums būs divi?» Komentārs: ļoti loģisks jautājums. Kādreiz, kad Latvijā tikko parādījās USG, tādi gadījumi bija, tikai tad neskatījās tik mazā grūtniecības laikā. Tādu kļūdu varētu pieļaut lielākā grūtniecības laikā, 12. nedēļā nevarētu kļūdīties.

 • Visstulbākais jautājums ir dzirdēts no sievietes vecāku sagatavošanas kursos – vai caurumiņus krūtīs, lai piens nāktu laukā, izdurs slimnīcā? Komentārs: tas tiešām ir stulbs jautājums, bet cilvēki ir ar dažādām prāta pakāpēm. Labi vēl, ka viņi iet uz šīm nodarbībām, jo tur var noskaidrot visus jautājumus.

 • Kā zināms, sieviete pēc bērniņa piedzimšanas izmainās – krūtis, arī tur, lejā, vēl strijas. Vīrs pēc dzemdībām man jautāja, kad es kļūšu tāda, kā pirms grūtniecības. Komentārs: ja sieviete sevi kopj un nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, tad maksts muskulatūru var uztrenēt pat vēl labāku nekā pirms dzemdībām. Strijas gan paliek, tās ar laiku kļūst gaišākas, bet nepazūd. Strijas ir ādas plīsums, kas veidojas no audu izstiepšanas.

  Iveta Odiņa

Dalīties interesantos atgadījumos varat Cāļa forumos

Joki

Desu cehs

Pļāpiņa