Atpūta

Bērni ir papildu spārni ģimenei

Šis ir skrienošs laiks, kad mēģinām atrisināt un pagūt visu, cenšoties atcerēties par sevi, otru pusīti un bērniem. Kāds ir šis laiks, kā mūsdienās dzīvot, kādas atziņas rodas un kādas izmaiņas ir ģimeņu dzīvē, vēlējāmies noskaidrot sarunā ar vienu no latviešu ģimeņu māmiņām – uzņēmēju Inesi Blumbergu, kurai ir 34 gadi un kura kopā ar vīru audzina savu brīnišķīgo meitiņu.

 

  •     Kā ir mūsdienu situācijā dzīvot Latvijā?

Latvijā noteikti ir interesanti dzīvot un ne mirkli nav miera. Šeit varbūt ikdienā katrs ir vairāk par sevi. No rīta ejot uz tuvāko veikalu, diez vai kāds pretī smaidīs. Un pārdevēja arī nesmaidīs. Toties var izpausties jebkādās jomās un var nedarīt neko un gausties internetā.

 

  •     Kādas ir nozīmīgākās atziņas, kas iegūtas šajā laikā?

Visa dzīve ir ceļojums, un ceļojuma gaitā viss mainās. Lielās domas un nostāju ir sarežģīti īsi pateikt. Viena lieta, kas nemainīgi būtu jāatceras – cilvēks ir visa centrā. Svarīga nianse – dzīvs, blakus esošs cilvēks. Līdz ar to nebūtu īpaši jākoncentrējas un ziņās jālasa par Kanādā ieputinātiem somiem, bet jāpalīdz līdzcilvēkam sava rajona pieturā. Ir pietiekami daudz mājinieku, draugu un radu, lai ik brīdi būtu ko darīt. Ja ir vēlme iet uz bērēm, būtu jāaizdomājas, ar ko mirušie ir svarīgāki.

Otrs ir ticība tam, ka viss notiekošais ir brīnumains ceļš, kuru izvēlamies un ejam paši. Ģimene ir līdzceļotāji. Vai nu katrs nes savu somiņu, telti, un vakaros apvienojas sarunās pie ugunskura, vai viens nes visu, un pārējie iet, pļāpājot pa mobilo tālruni meža vidū, un nav tajā vietā un laikā, līdz ar to – vai tie ir līdzceļotāji vai vienkārši stopētāji, kuri uz brīdi ir blakus?

Trešais ir savas atziņas, ieklausīšanās intuīcijā. Ja ticu, kas ir labs un kas ne tik ļoti, tā arī daru. Ja mainu uzskatus, tad tam ir iemesls, bet sevī jāieklausās. Mūsos ir visas atbildes. Nevaram uzdot tādu jautājumu, kuram nebūtu atbildes. Bilde kopumā atklājas dzīves gaitā. Jauki, ka interese par atklājumiem ar gadiem nemazinās.

 

  •     Kāds ir šis laiks un ko tas prasa no cilvēkiem?

Tas ir kā vētra un stihijas. Latvijā ir ļoti neprognozējama dzīve, ekonomika, nodokļi, viss. Līdz ar to ir grūti, ja iemācīts un gribas dzīvot uz jebkāda stabila pamata. Pašlaik šeit nav nekādas stabilitātes, līdz ar to arī iekšā ir haoss. Labi tiem, kam senči ir bijuši jūrnieki, tad arī var dzīvot tā, ka klājs šūpojas, bet mums jautri un labi.

 

  •     Kā ģimenei ir dzīvot šeit un tagad?

Man ģimene ir pēdējo gadu aktualitāte. Nav tā, ka mainās pamatatziņas, drīzāk jaunie elementi jāiekļauj esošajā, līdz ar to, protams, veidojas kas jauns. Bērni ir atsevišķa tēma. Nevar izteikt, kā tas ir, kad blakus aug bērns. Tu esi kā Radītājs, kurš vēro savas septiņas dienas, vēro kalnu augšanu un okeānu viļņošanos, mežu augšanu un sniega pārslas pie Santaklausa.

Ja ir bērns, ir ļoti, ļoti jauki. Man nepatīk doma, ka ģimenes dēļ no kaut kā jāatsakās. Ir jāprot savienot. Lūk, ja neprot savienot, tad jāatsakās. Mēs ar vīru mācāmies savienot, jo katram ir lielie mērķi, bērnības sapņi, tam visam ir jābūt. Redzēs, kā mums tas izdosies.

Es piekrītu teorijai, ka bērnam ir jābūt uzreiz aiz kodola – aiz pāra. Tas nozīmē, ka ir divi un tad ir bērns. Bērnam enerģētiski ir jāsaprot, ka jāpiedalās vecāku aktivitātēs, jādodas tur vai tur. Ja bērns ir centrā, tas kropļo ģimenes enerģētiku un visvairāk nodara pāri bērnam. Šeit nebūtu jāuzskata, ka par bērnu nav jārūpējas. Pirmo gadu bērniņam noteikti jājūt, ka viņa vajadzības tiek apmierinātas. Tomēr ģimenē ir divi, un tad ierodas bērniņš. Bērni ir papildu spārni. Un papildu mērķis, līdz kuram jānokļūst.

 

  •     Un dzīves svarīgie punkti?

Latvijā liels klupšanas akmens ir nauda. Tā ir par un ap visu, pāri visam. Var jau teikt, ka nauda nav galvenais. Līdz brīdim, kad jānopērk maize. Tomēr esam kapitālistiskā valstī. Mēs esam kā liela un laba elementi, un ir māka savienot cilvēcisko sūtību uz šīs zemes un situāciju ekonomikā, kurā šī sūtība jārealizē. Ja vēlos būt sociālā vidē, pielietot kādas ekstrēmas idejas, ir, kā ir. Lielveikalā par idejām diez vai kāds dod pienu pakās. Tāpēc jāmācās savienot gaišo ideju ar Visuma plašumiem un ierāmēt sevi darbībās, kuru rezultāts ir ienākumi latos vai eiro.

Iveta Rozentāle

Citas intervijas

Kārumlāde – individuāli risinājumi laimes radīšanai

Klikšķis ar klases audzinātāju