Atpūta

Deviņas interesantas vasaras aktivitātes visai ģimenei

Vasara ir pats piemērotākais laiks, lai kopā ar visu ģimeni dotos ārā, pie dabas, un iesaistītos dažādos piedzīvojumos. Piedāvājam deviņas interesantas aktivitātes, ko realizēt kopā ar bērniem jau šajā vasarā!

Izmēģiniet interesantus sporta veidus visai ģimenei, piemēram – regulāri spēlējiet kādu sporta spēli vai dodieties izbraucienos ar riteņiem! 

Atcerieties, ka katram izbraucienam ir jābūt ar mērķi – jums ir jāizdomā kāda nodarbe vai aktivitāte, ko visi kopā paveiksiet nonākot galā – tas var būt pikniks, peldēšanās, draugu apciemošana vai jebkas cits, kas jūsu ģimenei iet pie sirds!

Foto: istockphoto.com

Bet, ja riteņbraukšana jūsu ģimenē nav nekas neparasts  – izvēlieties ko ekstrēmāku, piemēram, skrituļslidošanu. Kopīga skrituļslidošana varētu būt laba aktivitāte tieši jūlijā, lai jau augustā piedalītos ģimeņu un bērnu skrituļslidošanas maratonā, kas notiks 4.augustā Jūrmalā. Starp citu, lai sagatavotos maratonam, līdz pat 26.jūlijam jums un jūsu bērniem ir iespēja apmeklēt  bezmaksas skrituļslidošanas apmācības. Kādēļ lai šādu prasmju apgūšana nebūtu jūsu ģimenes jautrākais vasaras notikums? Vairāk informācijas meklējiet: www.maratoni.lv

Palīdziet bērniem īstenot sapni par savu štābiņu, slepeno māju vai māju kokā! 

Šādas mājas celšana būs interesanta aktivitāte visai ģimenei, mācot bērniem darboties ar instrumentiem, mājīgi ierīkot mājas interjeru un izveidot savu īpašo mājiņas dizainu. Ja jums nav pieejams neviens štābiņa celšanai piemērots koks, krūms vai stūris dārzā, uzceliet māju no lielām kartona kastēm un ļaujiet bērnam to nokrāsot, aprakstīt un izrotāt. Un – ja jums šķiet, ka šāda rotaļu aktivitāte ir lieka, atcerieties, cik ļoti jums pašiem bērnībā patika iekārtot savu spēļu māju, kurā tikai jums zināmā kārtībā bija izkārtotas rotaļlietas un tika izspēlēta jūsu izfantazētā dzīve pieaugušo pasaulē. Slepenie rotaļu slēpņi ļauj bērniem izkopt savu fantāziju, izspēlēt dažādas ar ģimeni un māju saistītas lomu spēles, kā arī – kalpo par drošu patvērumu brīžos, kad gribās palikt vienam. 

Uzfilmējiet īstu mākslas īsfilmu! 

Kādēļ gan jūs visi kopā nevarētu paveikt kādu lielāku uzdevumu – uzfilmēt un samontēt filmu? Filmēšanai var izmantot fotoaparātu, un internetā ir pieejamas ne mazums bezmaksas video montāžas programmu. Ar ko sākt? Pirmkārt, lai uzfilmētu filmu, jums kopā ar bērniem ir jāizdomā, par ko būs filma, tātad, scenārijs. Tajā jāiekļauj tēli un jāizvēlas aktieri (bērni un jūs paši), kas atveidots šos tēlus, kā arī notikumu secība, kas notiks filmā. Ļaujiet izpausties bērnu fantāzijai stāsta izdomāšanā, un palīdziet ar pieaugušo pieredzi, kā sarīkot dažādus specefektus – filmēšanos lietū, ugunskura kurināšanu, lai iegūtu dūmu un miglas efektu, kā arī – māciet bērniem, kā attēlot dažādas emocijas. Bērniem patiks filmēšanās process un iejušanās dažādos tēlos, un visbeidzot  – nofilmētā materiāla skatīšanās!

Parādiet bērniem savas iemīļotākās bērnības vietas un izklaides! 

Diez vai jūsu bērni spēj iedomāties, ka arī jūs kādreiz bijāt pavisam mazi, tādēļ sarīkojiet viņiem dienu, kurā jūs izstāstāt un parādāt visu, kas jums patika bērnībā. Apmeklējiet jūsu dzimto pilsētu, parādiet savas mīļākās rotaļu vietas, stāstiet stāstus par bērnības piedzīvojumiem un iemāciet bērniem savas mīļākās spēles! Starp citu – šī ir lieliska aktivitāte, kurā iesaistīt arī vecvecākus!

Dodieties nakts pārgājienā un pētiet zvaigznes! 

Bērni dievina neparastus apstākļus un situācijas, tādēļ nebaidieties sarīkot pārgājienu, kurš iekļauj nakšņošanu ārā. Galamērķis var būt kāda neapdzīvota lauku teritorija, upes krasts vai kempinga zona, bet tikpat labi – jūs varat uzcelt teltis savas privātmājas pagalmā! Neaizmirstiet, ka augusts ir īpaši piemērots laiks meteorītu lietus novērošanai un zvaigžņu pētīšanai, tādēļ – paņemiet bibliotēkā grāmatu par zvaigznēm un galaktikām, ielieciet somā dažus binokļus – un dodieties pētīt zvaigznes!

Ekstrēmākas atpūtas cienītājiem un vecākiem bērniem interesanta aktivitāte būs slēpņošana jeb geokečings (angļ.val – geocaching). 

Slēpņošana ir spēle, kurā iesaistījušies cilvēki visā pasaulē, meklējot  citu cilvēku izveidotos slēpņus un tajos apslēptos dārgumus! Apskatiet spēles karti mājas lapā www.geocaching.com un atrodiet savai dzīvesvietai tuvākos slēpņus vai iekļaujiet dārgumu meklēšanu savā pārgājienā vai izbraucienā ar riteņiem!

Zīmējiet ar ūdeni! 

Lieliska izklaide karstākajās vasaras dienās ir dažādas spēles ar ūdeni, un viena no tām ir – zīmēšana ar tīru ūdeni. Tieši tā! Vienīgais, kas jums ir vajadzīgs – spainis ar ūdeni un dažāda izmēra otas.  Ļaujiet saviem mazuļiem nokrāsot māju, sētu, kokus, zīmēt uz bruģa vai celiņa. Lai arī zīmējuma efekts nav ilgstošs, bērniem patīk, ka viņi drīkst zīmēt visur, kur vien ienāk prātā!

Sarīkojat foto medības! 

Šī aktivitāte ir gaužām vienkārša – paņemiet fotoaparātu, izvēlēties uzdevumu un dodieties ārā medīt īstos kadrus. Viens no uzdevumiem var būt  – atrast un nofotografēt pēc iespējas vairāk kādus konkrētus objektus  – suņus, puķes, sarkanas mašīnas vai ko citu. Cits uzdevuma variants ir balstīts uz alfabēta burtiem – jums ir jāatrod un jānofotografē katram alfabēta burtam atbilstošs objekts. Līdzīgi, jūs varat fotografēt visu, kas ir zaļš, sarkans vai zils. Šī ir patiešām aizraujoša aktivitāte gan bērniem, gan vecākiem, jo ļauj paskaitīties uz apkārtējo vidi ar pavisam citu skatu un ieraudzīt daudz līdz šim nepamanītu lietu un objektu.

Noorganizējiet brīvdabas filmu festivālu savā pagalmā! 

Aizņemieties vai izīrējiet projektoru, pagalmā izkariniet balta palaga ekrānu un visi kopā nakts tumsā noskatieties kādu sirsnīgu ģimenes filmu! Bet, ja nevēlaties organizēt brīvdabas kino vakaru paši, tad atrodiet informāciju par kultūras pasākumiem, kur iekļauta nakts kino programma, un aizvediet bērnus uz šo pasākumu! 

Elīna Dumpe

Citi interesanti raksti

Plankings jeb būt par dēli

Mājas video savam priekam

Par aktīvo atpūtu varat aprunāties Cāļa forumos

Aktīva atpūta

Valstis, pilsētas, vietas