Atpūta

Lieliskais “SuperCāļu” skrējiens Nr.2

Cāļotāju vidū ir ne tikai drosmīgas, bet arī aktīvas māmiņas. Par to jau otro reizi varējām pārliecināties Nordea Rīgas maratonā, kurā SuperCāļu komandā piedalījās 32 māmiņas kopā ar saviem mazuļiem – jaunajiem maratonistiem, ratos guļošiem (vairākiem mazulīšiem bija vien divi mēnesīši), ar skrejriteni braucošiem vai pat savām kājiņām tipinošiem. Bija māmiņas, kuras jau piedalījās ar diviem bērniņiem! Tādā veidā parādījām, ka jaunās māmiņas nav nekādas mājās sēdētājas, bet tieši otrādi – sabiedriski aktīvas, dzīvo veselīgu un sportisku dzīvesveidu, ir skaistas, interesantas un visādi citādi lieliskas!

Pagājušā gadā šo sportisko tradīciju uzsāka janvārēnu māmiņas: “Pieteicāmies skrējienam, jo mūsu vidū ir sportiskas, radošas un komunicēt mīlošas mammas, kā arī tādas, kas vienkārši vēlējās piedalīties, esot kopā ar citām māmiņām. Ikdienā ar sportu nodarbojas vairākas no mums. Dažas ir jau piedalījušās skrējienos, tiesa gan bez bērniem, dažas dod priekšroku riteņbraukšanai, bet visas bez izņēmuma mēs "vingrojam" katru dienu, iemidzinot bērnus uz rokām, spēlējoties ar viņiem un pastaigājoties ar ratiem. 

Galvenais ir tas, ka ar mūsu mazuļu palīdzību esam atradušas viena otra un spējušas ļoti labi saprasties, tādēļ nevaram palaist garām nevienu iespēju, lai satiktos, un Nordea Rīgas maratons ir viena no šādām iespējām.”

Izaicinājums ikdienas pastaigai

Māmiņas katru dienu ar ratiem veic vairākus kilometrus pastaigājoties, bet šoreiz ikdienas pastaiga tika paveikta nedaudz ātrākā tempā un ar lielāku izaicinājumu. Tomēr jāsecina, ka bērni izturēja vēl labāk par pašām māmiņām. Savukārt, sportiskākās māmiņas guva ierosmi nākamajā gadā jau startēt individuāli 10 kilometru skrējienā vai pat pusmaratonā, 21 km distancē. Tāpēc šī gada skrējiens bija labs iesākums kopā ar saviem mazuļiem.

Šogad bija vairākas māmiņas, kuras piedalījās jau otro reizi, priecājoties par šādu iespēju. Lai gan dienas vidus karstums lika sevi manīt, un daļai trase likās grūtāka un ilgāka nekā pagājušo gadu, prieks un gandarījums pēc finiša nekur neizpalika.

Šajā reizē neizdevās uzturēt vienmērīgu tempu, jo pat skrējiena laikā lielā cilvēku daudzuma dēļ veidojās sastrēgumi, tomēr galvenais bija komandas gars, kas šogad jau bija ļoti jūtams. 

Trasē daudzās māmiņas ar ratiem pārsteidza medmāsiņas, kas, izrādījās, bija rotājušās ar SICO prezervatīvu logo. Un, lai gan māmiņām pat izdevās viņas apdzīt, pēc neilga brīža māsiņas mūs apdzina un, turoties tikai nelielu gabalu pa priekšu, mazuļus tomēr garām sev nelaida.

Cālis.lv vadītāja Evita teic lielu paldies visām māmiņām par dalību, drosmi un izturību, startējot tādā karstumā ar visiem mazuļiem! “Kopumā mums izdevās vienoties komandā un labi pavadīt laiku!” Redaktore Ilze arī priecājas, ka bijām tik saliedēta un organizēta komanda. Lai gan viņa jau iepriekš brīdināja, ka šādā pasākumā jāsaskaras ar tādām grūtībām kā karstums, liela burzma, steiga, tomēr pāri visam bija pozitīvas emocijas – jaunas iepazīšanās, pašapliecināšanās, jautrība, gandarījums, kā arī papildus visam dāvanas gan no maratona, gan īpaši SuperCāļu komandas atbalstītājiem. Philips AVENT dāvāja visām māmiņām  elpojošus, sportiskus krekliņus un cepures, kas pasargāja no saules svelmes, kā arī īpašu dāvaniņu pašiem mazākajiem, savukārt Latvijas farmācijas uzņēmums MedPro vitamīnus, ar kuriem lieliski atgūt zaudēto enerģiju skrējiena laikā. Izdevniecība White Book dāvināja unikālas Latvijas bilžu kartes foto konkursam.

Arī pašas māmiņas gan pēc skrējiena, gan foruma diskusijā dalās savos pozitīvajos iespaidos:

guntish  paldies, super, pozitīvas emocijas gūtas. Mazais maratonists visu maratona laiku nosēdēja, bet pēc lielā pasākuma saldi izčučējās.

ziepju burbulis – mums ļoti patika. Dabūju mazliet iesvīst, lai tiktu līdzi karogam. Prieks, ka mazais nočučēja un neniķojās, un vēl par to dabūja medaļu. Labprāt piedalīsimies arī nākamgad. Patika doma, ka esam komanda un turamies aiz lielā Cālis.lv karoga, neskatoties uz to, ka kāds, protams, var paskriet arī ātrāk. Šis nebija skrējiens uz ātrumu, bet gan komandas pasākums. Ja gribas skriet ātrāk, ir iespēja startēt individuāli.

freesia84  Paldies organizatoriem! Pasākumā tiešām guvu lielu gandarījuma sajūtu. Ir vērts piedalīties, jo sajūtas ir fantastiskas. Tikai temps gan varēja būt nedaudz lēnāks, lai visas mammītes tiktu līdzi. Vairākas reizes (tas tieši bija uz tilta) skrējienu uzsāka tieši, kad jāstumjās ar ratiem uz kalniņu, vieglāk būtu taču paskriet tieši no kalniņa lejā.

zaljuminja – Dāvanas no Medpro liekas labas, tieši tas, kas vajadzīgs. Varēsim atgūt visus vitamīnus, kas zuduši, barojot mazos ar krūti. 

westgirl – Paldies par pasākumu un paldies arī sponsoriem par krekliņiem un dāvanām, noderēs! Mūs ar manu nepilnus divus mēnešus veco dēlēnu viss apmierināja, gan dabūjām paskriet, gan pastaigāt, gan mierināt mazo sākumā, bet pēc tam saldi čučēja.

Vēlreiz sakām lielu paldies visām māmiņām un bērniem par dalību šajā sportiskajā pasākumā un uz tikšanos jau citos Cālis.lv pasākumos!

Šeit varat apskatīties pasākuma bildes.

Iveta Rozentāle

Citi Cālis.lv pasākumi

Pirmais Cālis.lv Ģimenes brauciens

Kā SuperCāļi skrēja maratonu (2012)

Forumā

Maratona tēma forumā