Atpūta

Pirmais Cālis.lv Ģimenes brauciens 2012

9. jūnijā plkst. 9.00 no Rīgas izbrauca autobuss zelta krāsā. Tajā sēdēja Pirmā Cālis.lv Ģimenes brauciena dalībnieki…

Laikam jāsāk ar to, ko tad īsti mēs apskatījām ekskursijas gaitā. Pirmā pietura bija Lejaslīgatne, kur apciemojām Lustūzi – cilvēka rokām veidotu alu sistēmu. Te arī notika iepazīšanās spēle, ko vadīja fantastiskā gide Inga jeb, kā liela daļa viņu noteikti atcerēsies, Cālītis.

Pēc tam, jau sapratuši, ka diena būs lustīga un jautrības pilna, devāmies ceļā uz Raunu. Kā kārtīgiem tūristiem pienākas, pirmo aplūkojām Raunas staburagu. Pēc pusdienošanas pļavā, kur reibināja svaigi pļautas zāles smarža, kāpām atkal autobusā, ko vadīja nopietnais, bet smaidīgais šoferis Dzintars, un braucām uz Raunas pilsdrupām – kāpt skatu tornī. No torņa augstākā stāva redzama fantastiska ainava – pils mūri, kādreizējā viduslaiku pilsētas vieta un mazās, mīlīgās Raunas centrs.

Nemanot bija pienākusi pēcpusdiena un arīdzan daudzu jau kopš rīta gaidītā «garšīgā» pietura – «Vīnkalnieši» Beverīnas novada, Kauguru pagastā. Tā ir vieta, kas saviem viesiem piedāvā visvisādas atrakcijas, tostarp itāļu picu cepšanas skolu brīvdabas picērijā. Bez jokiem – picas gatavojām paši savām rociņām «Vīnkalniešu» saimnieka un saimnieces vadībā. Malā nestāvēja neviens – un cik garšīgi izdevās!

«Vīnkalniešos» piedzīvojām ļoti jauku atpūtu svaigā gaisā – bērni lēkāja pa batutu, lodāja labirintā, visi šūpojāmies un baudījām rabarbermaizi un gardu kafiju.

Rakstot šo nelielo ekskursijas atskatu, šķiet, mūsu piedzīvojums notika vakar – tik spilgta un krāsaina diena izdevās.

Vēlamies pateikt mīļu paldies visiem 43 ekskursijas dalībniekiem – draudzīgajām un aktīvajām ģimenēm, Ingai Alksnītei jeb Cālītim no tūrisma aģentūras «Balt-go», šoferim Dzintaram no M.E.LAT-LUX, «Vīnkalniešu» saimniekiem, fotogrāfēm Karīnai un Kristīnei no CarinaFoto,lv, visiem, kas mūs laipni uzņēma un palīdzēja ekskursijai notikt.

Cālis.lv galerijā varat apskatīt daļu bilžu, bet vairāk foto aplūkojams mūsu Facebook lapā.

Cālis.lv

Foto: CarinaFoto.lv