Kas jāņem līdzi uz pikniku
Dažreiz arī spontānas idejas izklaides pasākumam ir labas, tomēr parasti vislabākā ir labi organizēta atpūta, īpaši, ja tā ir pikniks. Lai pikniks izdotos, svarīgi ir paņemt līdzi visu nepieciešamo. Vislabāk ir vadīties pēc iepriekš sagatavota saraksta. Lūk, neliels veicamo priekšdarbu un līdzi ņemamo lietu saraksta špikeris.
Piknika norises vieta
Par pikniku agrāk varēja saukt arī dzīres un rituālu dejas ap ugunskuru pēc mamuta nomedīšanas, taču par mūsdienīgā piknika dzimteni tiek uzskatīta Anglija. Tur brīvā dabā pirms vai pēc medībām mednieki sēdās pie zaļumos klāta galda. Vēlāk par pikniku sāka saukt jebkuru atpūtas pasākumu ar maltīti zaļumos, kurā cilvēki piedalās ar līdzpaņemtu ēdienu.
Pikniku vēlams rīkot tādā vietā, kur jūs vai jūsu draugi esat bijuši iepriekš vai par kuru internetā lasāmas pozitīvas atsauksmes. Tā var būt gan atpūtas bāze, gan kempings, gan pļava pie ezera vai upes vai vasarnīcas dārzs. Pārliecinieties, vai šī vieta nav privātīpašums, un noskaidrojiet, vai tur drīkst uzturēties nepiederošas personas un vai drīkst kurināt ugunskuru. Vēlams, lai tuvumā būtu koki, zem kuriem paslēpties no saules. Apsveriet, cik tālu no ciemiņu mājām piknika vieta var atrasties, un paziņojiet to laicīgi, lai viesi iepriekš varētu plānot nokļūšanu mājās.
- Foto: istockphoto.com
Piknika cienasts
Protams, uz pikniku varat ņemt līdzi visu, ko vien vēlaties. Svaigā gaisā apetīte ir lielāka. Vienīgais noteikums – piknika produktiem nevajadzētu būt tādiem, kas ātri bojājas. Parasti piknika ēdienkartē ir dažādas sviestmaizes.
Maizi, sieru, desu un citas sviestmaizes sastāvdaļas ieteicams sagriezt jau mājās un katru atsevišķi ietīt pārtikas plēvē. Tas pats attiecas uz salātiem. Dārzeņus un zaļumus nomazgājiet iepriekš un ar piedevām (majonēze, eļļa u. c.) sajauciet piknika vietā.
Pēdējā laikā piknikā reti kad iztiekam bez šašlika. Parasti piknika galdā ceļam augļus, un arī tos vēlams pirms tam nomazgāt. Līdzi var ņemt cepumus, konfektes, bulciņas, kliņģerus utt. Ja ēdienu (zivju zupa, cepti kartupeļi u. tml.) gatavosiet uz vietas, ēdienkarte būs vēl bagātīgāka.
Ko dzersim piknika laikā
No alkoholiskajiem dzērieniem piknika favorīti ir alus un vīns (atceraties paņemt līdzi korķu viļķi un pudeļu attaisāmo). No bezalkoholiskajiem derēs dzeramais ūdens, minerālūdens, sulas un kvass. Ja nevarat iedomāties pikniku bez tējas vai kafijas, ņemiet līdzi termosu.
Pikniks, kurā piedalās bērni
Ja piknikā piedalās arī bērni, tas atšķirsies no piknika, kurā piedalās tikai pieaugušie. Bērni būs jāpieskata, jāizdomā viņiem nodarbes, lai viņi jau pēc brīža nesāktu teikt, ka grib uz mājām pie datora. Paņemiet līdzi sporta inventāru: bumbu, badmintonu, galda spēles, kārtis u. tml.
Ko vilkt mugurā
Apģērbam jābūt ērtam un praktiskam, tādam, ko nav žēl sasmērēt un kas, vēlams, nosedz rokas un kājas, lai izvairītos no ērcēm un odiem. Īsi svārki vai kleitas nav ieteicami. Vislabākais – sportiskais stils, derēs arī kantri vai safari stils. Lai cik silta diena netiktu solīta, paņemiet līdzi biezāku džemperi vai vējjaku. Ja nu pikniks ievelkas līdz vēlam vakaram.
Daži padomi par to, ko vēl vajadzētu ņemt līdzi. No inventāra saraksta katrs var izvēlēties konkrētai situācijai nepieciešamās lietas:
- Foto: istockphoto.com
ēdiena pasniegšanai vislabāk izmantot vienreizējās lietošanas plastmasas traukus, glāzes un galda piederumus;
ēdiena un lietu pārnēsāšanai – piknika grozs vai soma, aukstuma soma vai pārnēsājams ledusskapis;
pleds, sega vai tūrisma paklājiņš un galdauts, kas noderēs ēdiena izvietošanai, sēdēšanai, bērnu apguldināšanai vai sasildīšanai;
var izmantot arī piknika galdiņu, saliekamos krēslus vai spilvenus;
saulessargs;
papīra salvetes un papīra dvieļi, mitrās salvetes;
grils, iesmi, ogles, sērkociņi vai šķiltavas, degmaisījums;
cirvis un zāģis;
tualetes papīrs un ziepes;
karte;
papīrs, pildspalva;
ūdensdrošs iepakojums telefonam, automašīnas dokumentiem un atslēgām;
saliekamais nazis;
dēlītis produktu sagriešanai;
sāls, pipari, cukurs, kečups un sinepes;
ūdensizturīga līmlente;
pirmās palīdzības aptieciņa;
līdzeklis pret odiem un citiem insektiem, sauļošanās krēms;
ja pikniks būs ezera vai upes krastā, paņemiet peldkostīmus un dvieļus, cepuri, zem kuras paslēpties no saules, un saulesbrilles;
fotoaparāts, videokamera, baterijas;
pārbaudiet, vai uzlādēts mobilais telefons;
radio, ģitāra u. tml.;
lukturītis;
piknika vietas sakopšanai – atkritumu maisi.
Raksta tapšanā izmantota informācija no portāla www.styleway.ru.
Iveta Odiņa