Atpūta

Last minute - vispārīga informācija

Pēdējais brīdis - liels risks par labu cenu

Ceļotājus varētu iedalīt divās kategorijās : vieni rūpīgi plāno savu atpūtu, citi ķer tā sauktos pēdējā brīža piedāvājumus. Tiem ir gan savas priekšrocības, gan trūkumi, kas tūristiem jāņem vērā, gaidot lētās biļetes.
Eksperti iesaka ceļazīmi tomēr iegādāties savlaicīgi. Tas nozīmē, ka cilvēki paši izvēlas ceļojuma laiku, arī sev tīkamāko vietu autobusā, lidmašīnā,  jo - kas pirmais brauc, tas pirmais maļ. Laikus plānots individuālais atpūtas brauciens ļauj atrast pašu tīkamāko viesnīcu un labāko numuriņu.
Savlaicīga plānošana ir garantija, ka cilvēks saņems to servisu, ko ir vēlējies.
Pēdējā brīža piedāvājumi savukārt ir loterija, jo cenas viesnīcām ir zināmas parasti ātrākais piecas dienas pirms izbraukšanas. Taču, ja jūsu kārotajā hotelī jau tā būs daudz tūristu, tad šo labo cenu var arī nesagaidīt.
Pavisam lētā biļete nozīmē, ka ceļotājam izvēles iespējas ir ļoti mazas vai to nav vispār. Tāpēc pēdējā brīža ceļojumi ir domāti cilvēkiem bez pretenzijām. Nu un tad, ka viesnīca ir patālu no pludmales. Nu un tad, ka pa numuriņa logu var redzēt atkritumu konteinerus nevis saulrietu.
Ir jārēķinās, ka cerot lēti pavadīt atvaļinājumu ārzemēs, var arī palikt mājās. Tāpat var būt tikai viena biļete un kārotais lētais atvaļinājums divatā vai ar ģimeni izpaliks.

Zināšanai


Ceļotgribētāji ar pēdējā brīža piedāvājumiem var iepazīties interneta portālos lastminute.lv un pedejaisbridis.lv vai sava tūroperatora mājas lapā. Lai nopirktu izdevīgo piedāvājumu, nav laika daudz domāt - burtiski momentā ir jāzvana uz attiecīgo tūrisma biroju un jāpiesakās. Ja vēl prātosiet, priekšā aizsteigsies kāds cits. Piesakoties uzreiz jāiemaksā visa ceļazīmes cena, jo līdz braucienam atlikušas vien dažas dienas.

Plānojam laikus


Tāliem un eksotiskiem braucieniem plānošana ir jāsāk vismaz pusgadu uz priekšu. Ja aprīlī grupa brauc uz Japānu, tad jau šobrīd visas vietas esot aizpildītas. Tas pats notiek arī ar ceļojumiem skolēnu brīvdienās, Ziemassvētkos un Lieldienās. Savukārt ārzemnieki plānojot vēl laicīgāk. Jau tagad partneri Vācijā, kas piedāvā saviem klientiem ceļojumus uz Latviju, interesējas par 2008.gada vasaru un rudeni.
Nekādu zemūdens akmeņu šādai laika rezervei nav. Kā jau iepriekš tika minēts, ir iespēja dabūt labākās viesnīcas un numuriņus, kā arī ietaupīt ceļotāja transporta izdevumus. Piemērs : Ja šobrīd biļete braucienam uz Japānu pavasarī maksā 630 Ls, tad pēc diviem mēnešiem tās cena jau būšot ap 800 Ls.

Svarīgi


Pirms sākat plānot ceļojumu, atbildiet uz dažiem svarīgiem jautājumiem:
· Kad man ir brīvs laiks un cik ilgi?
· Es vēlos ceļot individuāli vai grupā? Katram veidam savas priekšrocības un trūkumi.
· Ar kādu transportu vēlos sasniegt galamērķi?
· Cik man ir naudas līdzekļu, ko varu atļauties maksāt par ceļojumu un izdevumiem brauciena laikā?

Kad atbildēts uz šiem jautājumiem, tad arī kļūst skaidrs, vai esam tie, kam der pēdējā brīža piedāvājumi.

 

Citi noderīgi raksti

Ceļojuma un mājas aptieciņas

Lidošana kopā ar kaķi uz ārzemēm

Par aktīvo atpūtu varat aprunāties Cāļa forumos

Aktīva atpūta

Valstis, pilsētas, vietas