Atpūta

Bali

Pati skaistākā, pati romantiskākā un pievilcīgākā Indonēzijas arhipelāga kronī ir Bali sala. Līdzi ņemiet somu ar fotofilmiņām vai pašu lielāko atmiņas karti, jo fotografēt gribēsies visur un visu. Tāda pirmatnīgā daba, mums eiropiešiem, pat sapņos nerādās.

Pagājušā gadsimta vidū Bali sala interesēja tikai sērfotājus no Austrālijas, jo bija pareizie viļņi. Daži no ūdens sporta cienītājiem iedomājās palūkoties arī salas iekšpusē. Runas par paradīzi zemes virsū izplatījās milzu ātrumā. Šodien Bali pārsvarā pelna tikai no tūrisma. Kaut gan tie, kas tur bijuši arī pirms gadiem 40 stāsta, ka to pirmatnīgo skaistumu un vienkāršību ar mūsdienu radītajām ērtībām salīdzināt ir grūti.

Katra viesnīca piedāvā dažādu ekskursiju programmu. Taču arī uz ielas var droši ņemt pavadoni ar viņa mašīnu un izstāstīt, kur ir vēlēšanās nokļūt, ko redzēt. Tikai jārēķinās, ka šoferītis jūs ievedīs amatnieku darbnīcās, ar kurām viņam noslēgts līgums par klientu piegādi. Taču tas nenozīmē, ka obligāti ir kaut kas jāpērk. Vidēji šāda pavadoņa pakalpojumi izmaksās ap 50 ASV dolāriem. Var arī pats īrēt mašīnu, taču zinātāji to neiesaka. Bali ceļi ir ļoti šauri un skaisto skatu apkārt tik daudz. Ja vadītājs pēkšņi vēlēsies papriecāties par rīsu lauku terasēm vai kādu citu aizraujošu ainavu, var viegli iestūrēt grāvī vai pretī braucējam sānos.

Par viesnīcām un SPA

Fantastiski ir tas, ka SPA procedūras BALI pārsvarā var baudīt zem klajas debess.

Bali ir vieta, kur nav jābaudās apmesties pat triju zvaigžņu viesnīcā. Viss būs tīrs, apkalpošana laipna. Pie tam cenas ir izcili draudzīgas. ***viesnīca maksās ap 25 Ls par nakti, ir iespēja atrast pat *****apartamentus par 50 Ls. Arī VIP klases viesnīcas, tādas kā "Ritz Carlton" ar astronomiskām summām neizceļas. 112 Ls no cilvēka ar brokastīm un skatu uz okeānu maksās numuriņš ar augstākās klases servisu.

Ir iespēja īrēt arī villas un kotedžas.

Turpat katrā viesnīcā ir brīvdabas skatuve, kur var baudīt nacionālos uzvedumus, kas patiešām ir ļoti krāšņi. Nevajag samulst, ja pirms došanās uz pasākumu, savā numurā atradīsiet nacionālos kostīmus, atskanēs viegls klauvējiens pie durvīm un būs ieradies cilvēks, kas palīdzēs saposties.

Par vienu no skaistākajām Bali apmešanās vietām ir atzīta Ubud apkaimes Spa viesnīca "Kupu Kupu Barong" - http://www.kupubarong.com/

Pārsteidzoši smalkais interjers, piedāvātais serviss un atrašanās vieta kopā rada iespaidu, ka cilvēks tiešām ir nokļuvis paradīzē.

Bali sauc par Āzijas SPA galvaspilsētu. Jau sensenos laikus sievas saviem vīriem taisījušas speciālu - bolonēziešu masāžu. Kad salā parādījušies sērfotāji, tā piedāvāta arī viņiem. Tā lēnām attīstījies labs bizness. Praktiski katra viesnīca piedāvā SPA pakalpojumus. Tai pat laikā speciālos salonos pilsētā būs drusku lētāk. Sazvanot relaksācijas centru, pakaļ tiek sūtīta mašīna.

 http://www.balispaguide.com/spa-bali/

Jūras veltes gardēžiem

Bali ir gardēžu zeme. Jūras veltes tur mākot pagatavot vislabāk pasaulē. Kas tur bijuši stāsta, ka ar vēdera kaitēm saslimst praktiski nav iespējams. Jārēķinās, ka labas vakariņas arī labi maksās. Divi cilvēkiem par kārtīgu našķēšanos ar tīģergarnelēm, dažādām zivju filejām un pudeli vīna nāksies šķirties no apmēram 50 $. Tās esot blēņas, ka Bali var paēst pa 2 dolāriem. Var, bet tā būs maza, maza bļodiņa pliku rīsu.

Ko atvest ?

* Daudz un dažādas aromterapijai domātās eļļas;

* Indonēziešu ķermeņa kopšanas kosmētika ar rožu eļļu ( jautājiet vietējiem, kur to nopirkt )

* Batika;

* Dažādi izstrādājumi no sarkankoka. Ir bijuši gadījumi, kad cilvēki ved pat mēbeles;

*Korāļi un gliemežvāki, bet tikai veikalos pirkti

* Indonēziešu rīsu šņabis

Vietas:

*** Kuta

 Kuta atrodas Bali dienvidrietumu piekrastē. Šo vietu 70.gadu sākumā atklāja vindsērfinga amatieri. Kuta kūrorts vispirms ir pazīstams ar platu pludmali un neaprakstāmi skaistiem saulrietiem. Kuta - viena no labākajām vietām gardēžiem un tiem, kuri mīl iepirkties, pie tam Kuta ir nakts dzīves centrs uz salas. Jārēķinās, ka kūrorts būs biezi apdzīvots.

***Tanah Lot Temple

Tanah Lot ir viens no svarīgākajiem jūras tempļiem Bali. Tas uzbūvēts to uz augstas klints, kas ceļas no ūdens pie dienvidrietumu salas piekrastes. Paisuma laikā dievnams izskatās aplenkts ar jūras viļņiem. Pastāv leģenda, ka to apsargā lielas un indīgas ūdens čūskas. Templis ir aplūkojams no ārpuses, parastos mirstīgos tur neielaiž.

*** Kintomani un Volcanic lake

Kintamani ciemats, no kurienes paveras aina uz vulkānisko Batur ezeru un uz vulkānu. Ciemats unikāls ar to, ka var aplūkot katras mājas mazos tempļus. Derēs zināt, jo templim vairāk mazo jumtiņu, jo tas ir svarīgāks. Šajā apkaimē ir arī ļoti labas viesnīcas, kas piedāvā apartamentus ar skatu uz ezeru un vulkānu.

***Putnu dārzs

 Šajā parkā Jūs redzēsiet lielu daudzumu putnu un dzīvnieku, kas dzīvo Bali. Lielie papagaiļi ir pieraduši pie apmeklētājiem un nebaidās uzlaisties uz pleca vai rokas. Ja esat devušies atpūtā kopā ar bērniem, tad šī ir pirmā vieta, ko vajadzētu apmeklēt. http://www.bali-bird-park.com/

Savukārt, skaistuma un eksotikas cienītājiem vietējie ir izveidojuši īpašu orhideju dārzu. Arī uz turieni tiek rīkotas īpašas ekskursijas. http://www.baliorchidgardens.com/tourgarden.html

***Amatnieki

Ubud - maza pilsētiņa, Meku vietējiem un ārvalstu gleznotājiem un amatniekiem. Pilsētiņu varētu nosaukt par vienu lielu dažādu mākslu galeriju.

*** Lake Bratan

 Bratan ezers un Ulun Danu templis ir viens no Bali simboliem un mākslas foto radītāju iecienīts modelis.

Tanah Lot Temple uzbūvēts to uz augstas klints, kas ceļas no ūdens pie dienvidrietumu salas piekrastes.

Zināšanai :

Nauda

Indonēziešu rūpijas. Bet salā mīl arī dolārus.

1$ dolārs ir apmēram 9 tūkstoši rūpiju

Ceļš

No Latvijas līdz Bali ceļš ilgs apmēram 19 stundas.

Vīza

Vīza nopērkama, nonākot galamērķī par 25 $ ( Latvijas pilsoņiem )

Kad braukt

Bali ir tā vieta, kur saule spīd visu gadu. Lietus teorētiski var nolīt decembrī un janvārī. 

Lasi vēl

Ceļojumi pavasarī

Ibisa

Par aktīvo atpūtu varat aprunāties Cāļa forumos

Aktīva atpūta

Valstis, pilsētas, vietas