Atpūta

Ibisa

Ibisa ir 45 km plata un 25 km gara.

Ibisa ir tik maza, Spānijai piederoša saliņa, ka apbraucot to, jūs paspēsiet ieraudzīt visas vietas, kuras ir vērts redzēt tūristiem. Taču uz turieni brauc nevis kultūru baudīt, bet gan mesties nebeidzamajos izklaidu virpuļos.

Salas lielākās pilsētas ir Sanantonio un Ibisa. Klubi un krogi uz katra stūra. Jāteic, arī ļoti daudz iedzērušu cilvēku. Viņi gan parādās vakarpusē, jo pa dienu dus viesnīcā vai vāļājas pludmalē.
Sanantonio ir līcis ar lielu jahtu piestātni vidū. Slavenākā izklaides vieta ir "Cafe del Mar" - gar pludmali izveidota promenāde, tāda kā nebeidzama kafejnīca. Tur vakaros sapulcējas bariem tūristu, lai baudītu saulrietus. Taču salīdzinot ar Latvijas krāšņajiem un ilgajiem saules rietiem, tā ir tāda vāja atblāzma.
Ibisa ir senāka ar kārtīgu vecpilsētu - cietoksni kalnā un baltu katedrāli ar ziliem logiem pašā kalna virsotnē. Tur noteikti uzbrauciet, jo skats paveras vienkārši grandiozs! Arī saulriets tur ir neizsakāmi burvīgs.

Slavenais saulriets. Kad saule ieiet jūrā, visi aplaudē. Kā jau dienvidos, tā riet ļoti ātri.

Kas brauc uz turieni?

Uz Ibisu izklaidēties brauc gados jauni eiropieši. Ir milzīga britu invāzija. Jāteic, ka viņu uzvedība nav paraugs. Nebrīnieties, ja salā uz katra soļa sastapsiet ļoti daudz homoseksuāli orientētus cilvēkus. Ibisa - tā ir tāda cilvēka instinktu brīvības saliņa Vidusjūrā. Tur brīvi var nopirkt narkotikas un novērojumi liecina, ka policijai par to ne silts, ne auksts. Taču uz Ibisu, kad tad tās skaistajās pludmalēs savāks nesen izlijušo naftu, var braukt arī ģimenes ar bērniem. Tie, kas nevēlas tusēt - noīrē mašīnu vai kuterīti un bauda sauli, jūru un dabu. Salā sastapsiet zemniekus, kas laukus apstrādā ar zirdziņu un arklu. Braucot apkārt salai, starp klintīm atradīsiet mazas pludmalītes ar baltām un mīkstām smiltīm.

Mūzika

Ibisa ir pasaules modernās deju mūzikas Meka. Praktiski visur skan kaut kas līdzīgs tam, ko diskotēkās dēvējam par "trance house music". CD var nopirkt visos stūros. 3 disku izlase ar šīs vasaras "Cafe del Mar" labākajiem hītiem maksā ap 30 eiro. Ja šis mūzikas stils nav tuvs, tad labāk naudu netērējiet. Noklausoties minēto izlasi, vēl ilgi ir tāda sajūta, ka stāvi trušu fermas vidū un visi garauši vienlaicīgi nolēmuši uzlabot demogrāfisko situāciju. Bum - bum - bum - bum - bum. Šādi ritmi skan kafejnīcās, bāros, veikalos, taksometros un no māju logiem. Nebaidieties - viesnīcas numuriņos un lauku teritorijā ir klusums.

Slavenā "Sangria" ir nopērkama dažādos tipumos

Zināšanai

Automašīnu, motociklu un ūdenstransporta noma:
Automašīnu variet iznomāt uz vienu dienu, sākot no 35 latiem dienā. Atļautais minimālais vecums vadītājam ir 21- 23 gadi. Motociklu variet izīrēt sākot no 29 latiem dienā, atļautais minimālais vecums ir 18 gadi. Kas attiecas uz ūdenstransportu, tad par 100 eiro var izīrēt kaut ko līdzīgu motorizētam ūdens velosipēdam. Ja naudas ir daudz, tad jūsu rīcībā būs moderni katamarāni un jahtas sākot no 1000 eiro dienā.
Valoda:
mallorquini (vietējais dialekts) un spāņu valoda, tūristu reģionos arī angļu un vācu valoda.
Laikapstākļi:
Maigs Vidusjūras klimats. Sausas, karstas un saulainas vasaras.
Pludmales:
Ibisā ir 56 smilšainas pludmales, kuru kopējais garums ir 18 km. Smiltis ir gaišas un smilšu zona ir līdz 25 m plata. Viena no lielākajām pludmalēm ir Playa d’en Bossa, kas atrodas 5 km no Ibizas pilsētas. Pludmales garums ir 700 metri, platums 20- 25 metri. Siltā un tīrā jūra, kuras caurskatāmība vietām ir līdz 40 metriem ir piemērota daivingam un citām ūdens izklaidēm. Ibisā ir arī klusākas vietas, kur variet baudīt mierīgu atpūtu.
Transports:
Ibisā ir labi organizēts sabiedriskais transports. Autobusu satiksme ir pa visu salu, arī nakts autobusi, kuri braukā no pusnakts līdz 6-7 no rīta. Taksometros ir uzstādīti skaitītāji, kuru tarifs ir apmēram 1,9 EUR+ 0,75 EUR par katru nobraukto kilometru. Naktī 2,8 EUR. Starppilsētu tarifi ir sākot no 2,80 EUR+ 0,80 EUR par katru nobraukto kilometru. Nakts tarifs ir 4,6 EUR. Ja pasūtiet taksometru pa telefonu jārēķinās ar piemaksu 3,4 EUR. Par bagāžu arī ir jāmaksā 0,40 EUR par 1 bagāžas vietu.
Attālumi:

  • Ibisa - 45 km plata un 25 km gara
  • Pilsēta Ibisa - San Antonio 16 km
  • Pilsēta Ibisa - Santa Eulalia 15 km
  • San Antonio - Santa Eulalia 17 km

Lasi vēl

Ceļojumi pavasarī

Patīkami pārsteidzošā Igaunija. Ceļojuma piezīmes 3. diena

Par aktīvo atpūtu varat aprunāties Cāļa forumos

Aktīva atpūta

Valstis, pilsētas, vietas