Atpūta

Taizeme

Tik daudz zelta kā Karaļu pilī - jūs vienkopus nekda nebūsiet redzējuši.

Viena no populārākajām dienvidaustrumu Āzijas valstīm, ko iemīļojuši tūristi no Eiropas, ir eksotiskā Āzija. Neaprakstāmus iespaidus tūristiem atstāj noslēpumainie budistu tempļi, koraļļu rifi, krokodilu fermas, tropu augi, tradicionālā tajiešu masāža.

Taizeme atrodas dienvidaustrumu Āzijā, starp Indiju un Ķīnu. Rietumos robežojas ar Birmu, ziemeļos – ar Laosu un Kambodžu, dienvidos – ar Malāziju. Līdz 1939.g., un no1945.g. līdz 1959.g. šī valsts pasaulē bija pazīstama, kā Siāma.

 

Bangkoka


"Eņģeļu pilsēta" tika dibināta 1782. gadā kā Siāmas galvaspilsēta, un pēdējo divu gadsimtu laikā pārvērtās par vienu no eksotiskākajām pilsētām Āzijā. Pašlaik Bangkokā dzīvo 9 miljoni cilvēku. Debesskrāpju, modernu viesnīcu, lielu banku un tirdzniecības centru pārbagātība atgādina Rietumu mutuļojošo dzīvi, taču, paejot pāris soļus malā, seno budistu tempļu skaistums un ielu tirdziņu rosība atgriezīs noslēpumainajos Austrumos. Jau 200 gadu tur  atrodas tajiešu karaļu rezidence. Pils svinīgajām atvadām no aizgājējiem, Marinda Kronēšanas Pils, Čakru dinastijas Lielā Pils un viena no galvenākajām ievērojamām celtnēm Bangkokā – Smaragda Budas Templis veido vienotu kultūras un arhitektūras pieminekļu ansambli, sauktu par Lielo Karalisko Pili, kas arī skaitās pilsētas centrs. Eksotiskai satiksmei starp rajoniem kalpo pilsētā izveidotais kanālu tīkls. Tādēļ Bangkoku mēdz dēvēt par "Austrumu Venēciju".

Kas vēl jāredz:


Siām-Parks, Safari Pasaule, Karaļa Rama IX Parks, zooloģiskais dārzs Dusit. Asu izjūtu cienītājus gaida čūsku ferma, kur vāc indi medikamentu izgatavošanai. Nakts dzīve Bangkokā parasti notiek viesnīcu naktsklubos, karaoke bāros un diskotēkās. Tā saucamie "krēslas" bāri ar profesionālām dejotājām un masāžas saloni uz Patong Roud un Soy Kouboy ielām ir īsta Meka izklaides cienītājiem.

Viesnīcas izceļas ar austrumu romantiku un eleganci.

Izklaižu paradīze - Pattaija


Pattaija, kas atrodas 142 km no Bangkokas (2 – 3 h ar automašīnu), ir slavenākais Taizemes kūrorts. Daudzās viesnīcas spēj izdabāt jebkura tūrista gaumei. No džungļu ziedos slīkstošiem bungalo, līdz mūsdienīgiem korpusiem ar bagātīgiem apartamentiem.  Pattaija ir atzīts niršanas un zemūdens zvejas centrs. Te Jūs varēsiet izpētīt zemūdens pasauli, ieraudzīt ķīniešu džonkas, kas aptuveni jau 6 gadsimtus guļ jūras dibenā. Līdz pašam rītam Jūs izklaidēs restorāni, alus bāri, picērijas, kabarē, transvestītu šovi un tajiešu boksa profesionāļu sacensības. Pattaija ir atzīta par vienu no labākajiem valsts tirdzniecības centriem. Dienvidpattaijas neskaitāmajos lielveikalos un veikaliņos var iegādāties rotaslietas, suvenīrus, nacionālos zīda izstrādājumus.

Taizeme ir viena no retajām tūristu apsēstajām zemēm, kur vēl var atrast mežonīgās pludmales, kuras nav skāris civilizācijas vilnis.

Phuketa


Andamānas jūras pērle, ir viens no labākajiem Taizemes kūrortiem. Tā izceļas ar tīro jūru, skaistajām klintīm, neatkārtojamajiem koraļļu rifiem un daudzajām pludmalēm. Sala atrodas tropu zonā Taizemes dienvidrietumos. Tās garums – 48 km, platums – 21 km. Gandrīz 77 % salas teritorijas veido tropu meži, kas kopā ar ūdenskritumiem, parkiem un kokosriekstu plantācijām veido ideālu atpūtas vietu.  Salas dienvidaustrumu piekrastē, kas ir burtiski nosēta ar nelielām saliņām, atrodas pludmale "Panwa". Peldēties jūrā te var cauru gadu, jo no rietumu musoniem pludmali aizsargā uzkalni un pauguri.

Praktiskas lietas

Nauda


Taizemes nauda saucās – Bati. 100 Bth ir apmēram 1,6 Ls.
Visizdevīgākais naudas mainīšanas kurss ir lidostā. Var ņemt līdzi gan EUR, gan USD, taču nedaudz vienkāršāk ir USD, jo taizemieši ir vairāk pieraduši pie šīs valūtas.
Veikalos ir iespējams norēķināties ar debetkartēm.
Lai iepirktos un izklaidētos līdzi vajadzētu ņemt ne vairāk kā 1000 $.
Laba vakariņas ar alkoholu vienai personai var izmaksāt ne dārgāt par 7 Ls, ja nepasūta kaut ko ekstra eksotisku.
Barbekju iesmiņš uz ielas izmaksās ap 30 santīmiem.
Masāža viesnīcā maksās ap 9 Ls. Masāža pilsētā ap 5 Ls.
Ceļojuma cena : aptuveni 900 Ls ( ietilpst arī dažas ekskursijas )

Lidojums
Atkarībā no aviokompānijas – lidojums var ilgt līdz pat 20 stundām ar pārsēšanos.

Viesnīcas


Pat triju zvaigžņu viesnīcās būs baseins, kondicionieris, ledusskapis. Viesnīcas zvaigznītes nosaka attālums līdz jūrai un viesnīcas platība. Piecas zvaigznes būs tām, kas atgādina mazus ciematiņus pludmalē, kur pieejams viss tas pats, kas pilsētā.

Veselība un drošība


Nav obligāti, bet ir ieteicams potēties pret B hepatītu. Pludmalēs indīgo čūsku un citu rāpuļu nava. Vienīgi tie, kas asākas izjūtas meklēs pie Kwai upes, tiek lūgti pēc tumsas iestāšanās nekur laukā nedoties.
Mantas viesnīcā ir drošībā. Ielās darbojas kabatas zagļi kā visās lielas pilsētās.

Suvenīri


Taizemē var droši pirkt zeltu. Tas ir ļoti labas kvalitātes. No Taizemes ir noteikti jāatved vismaz viens zilonītis, skaistais  vēdelis vai elegantais lietussardziņš. Pie nacionālajiem suvenīriem pieder arī trauki no kokosa. Jā, kur tad vēl izsmalcinātais zīds. No Taizemes ir cieņā vest arī eksotiskos augļus, jo tie garšo pavisam citādi un daudz labāk kā pie mums lielveikalos nopērkamie. Ved arī Budas statujiņas. Ir tikai viens noteikums – izvest drīkst tikai pašas mazākās. Noteikti mūs kārdinās veikalos par salīdzinoši zemo cenu nopērkamie čūsku un krokodilādas izstrādājumi. Izvest jau var, bet var sanākt lielas ziepes uz Latvijas robežas. Šīs lietas Latvijā ievest nedrīkst.

Ieteikumi :


· Pirms došanās ceļojumā, izdomājiet, ko gribat – relaksēties vai kaut ko redzēt. Ja tikai atpūsties, tad izvēlieties salas. Ja baudīt ekskursijas – tad kontinentu;
· Ar maziem bērniem dodieties tikai uz salām;
· Ja no kontinenta tomēr gribat aplūkot kādu salu, tad ar autobusu sasniedzama būs tikai Kočanga. Uz pārējām ir jālido.
· Pietiks, ja viesnīcas cenā būs iekļautas tikai brokastis, jo jebkurā vietā, kur dosieties, paēst var labi un par zemu cenu.
· Kaut arī ielu ēstuves izskatās stipri antisanitāras, visu var droši pirkt;
· Bangkokā pats interesantākais iepirkšanās centrs ir kanālu tirgus – gan pircēji, gan pārdevēji savu pārvietojas ar laiviņām.
· Bez bailēm var iet tirgus un ielu masāžas salonos – nekas ļauns jums nodarīts netiks.
· Noteikti izjājiet ar ziloni. Tas ir daudz patīkamāk kā atrasties kamieļa mugurā.
· Vietējiem ir problēmas ar svešvalodām. Uz ielas labāk neko nejautāt. Ja atbildes vietā cilvēks dumju smaida un saka – Yes, yes ( Jā, jā ), tad ir pilnīgi skaidrs, ka viņš neko nav sapratis.
· Taizemē ar tirgotājiem ir jākaulējas!
· No ielu tirgotājiem nevajag bīties. Viņu prece, īpaši augļi, ir laba un lēta;
· Izklaižu paradīzē Pattaijā noteikti ir jāredz kāds no krāšņajiem transvestītu šoviem.
· Kwai upe – Vismaz viena nakts noteikti ir jāpavada Kwai upes džungļu viesnīcā, kas būvēta uz plostiem. Tur nav elektrības un ērtību, bet daudzi pabijušo to raksturo kā ceļojuma romantiskāko daļu. Pelde upē ar vestēm patīkot pat tiem, kas ar ūdens priekiem ir uz Jūs.
· Nekādā gadījumā nedrīkst neko sliktu un aizvainojošu sacīt par karali vai , nedod Dievs ņirgāties par viņa foto. Var iepazities ar vietējā cietuma eksotiku.

Pirmajā ceļojuma reizē visu aptvert, protams, neizdosies. Kad brauciet otro reizi, tad kūrortu piedāvāto romantiku varbūt nomainiet pret valsts ziemeļiem, apmeklējot Zelta trijstūri pie Laosas un Birmas robežam, ko uz īsu brīdi pat iespējams šķērsot, vai dodieties valsts iekšienē.
 

 

Lasi vēl

Ceļojumi pavasarī

Bali

Par aktīvo atpūtu varat aprunāties Cāļa forumos

Aktīva atpūta

Valstis, pilsētas, vietas