Atpūta

Ceļojumi pavasarī

Parasti cilvēki ceļo rudenī, lai siltajās zemēs pagarinātu vasaru, vai ziemas vidū, lai baudītu slēpošanas priekus. Par to, kādus ceļojumus un kāpēc cilvēki izvēlas pavasarī, kad arī Latvijā mostas daba, stāsta tūrisma aģentūras «Kolumbs» mārketinga vadītāja Laura Liepiņa.

Pavasaris piemērots pat īsiem brīvdienu ceļojumiem

Arī pavasara mēnešos, tāpat kā visu gadu, vispopulārākie ir čarterceļojumi uz siltajām zemēm. Tomēr pavasara periodā, jo īpaši skolēnu brīvlaikā, Lieldienās un maijā, ceļotāji dod priekšroku arī īsajiem brīvdienu un nedēļas nogaļu ceļojumiem uz Eiropas galvaspilsētām. Īsie brīvdienu ceļojumi jeb garās nedēļas nogales ir ļoti izdevīgs variants tiem, kas nevar paņemt nedēļu ilgu atvaļinājumu, bet vismaz uz pāris dienām vēlas izrauties no ikdienas rutīnas un pastaigāt pa Romas ieliņām, Barselonas piejūras parku, Kārļa tiltu Prāgā vai citur. Turklāt šādi ceļojumi ir ekonomiski izdevīgi, jo bieži vien cena par lidojumu un viesnīcu kopā ir zemāka nekā viena aviobiļete.

Ja vēlas atpūsties tuvāk mājām

Tie, kas vēlas atpūsties tuvāk mājām, izvēlas SPA atpūtu Baltijā. Pēdējos gados SPA viesnīcas kļuvušas ļoti pieprasītas, un, piemēram, tūrisma aģentūra «Kolumbs» saviem klientiem piedāvā SPA atpūtu gan kaimiņzemēs Igaunijā un Lietuvā, gan arī tepat Latvijā. Ļoti iecienītas ir ģimenēm draudzīgās viesnīcas, kur pieejami arī bērnu baseini, atpūtas stūrīši un pat akvaparki.

Tendence – plānot ceļojumus pēdējā brīdī

Lai arī šosezon salīdzinoši laicīgāk ceļot gribētāji interesējas par braucieniem svētku brīvdienās, lielākajai daļai latviešu joprojām raksturīga tendence plānot un rezervēt ceļojumus pēdējā brīdī, kamēr citu valstu tūristi to dara salīdzinoši laicīgi. Tad nākas saskarties ar problēmu, ka brīvo vietu skaits strauji sarūk, līdz ar to arī izvēles iespējas. Tādēļ tiem, kas vēlas atpūsties ārzemēs Jāņu brīvdienās, kas nepavisam nav aiz kalniem, ieteicams jau šobrīd sākt plānot ceļojumus. «Šobrīd lielākā klientu interese ir par Jāņu svinēšanu Barselonā, Kipras pludmalēs un Grieķijas salā Santorīni,» stāsta Laura Liepiņa.

Holandes ziedu svētki – tradicionāls pavasara ceļojums

Iespējams, ka tieši ceļojums aprīlī vai maijā uz Holandes ziedu svētkiem Keukenhofā ir ceļojums, kuru visbiežāk izvēlas tie, kas ceļā dodas, lai redzētu kādu noteiktā gadalaikā un vietā notiekošu procesu (tulpju, narcišu un hiacinšu ziedēšana) vai apmeklētu kādus svētkus (ziedu parādes).

Rīdziniecei Marutai Naudiņai patīk ceļot. Jaunībā, kad nebija iespēju doties ārpus PSRS, ceļots gan pa Kaukāzu, gan Vidusāziju un citām republikām. Tagad Maruta cenšas vismaz reizi gadā vai divos apmeklēt kādu tālāku pasaules vietu. Pabūts ASV, Kanādā, Taizemē, arī tuvākās vietās. Marutai patīk uzzināt ko jaunu par citu tautu tradīcijām, dzīvesveidu, ēdieniem utt. Piemēram, Taizemē Maruta uzzinājusi daudz interesanta par ēdiena gatavošanu, kā arī par ziloņu nozīmi vietējo dzīvē.

«Holandes ziedu svētki mani interesēja jau sen. Šogad radās izdevība tur aizbraukt, un neesmu vīlusies. Jāsaka, ka ziedu parādi neredzēju, jo tā šogad bija 16. aprīlī, bet mūsu mazā astoņu cilvēku grupiņa ielidoja Nīderlandē 24. aprīlī. Taču nejūtos neko zaudējusi. Ziedu skaistums ir neaizmirstams! Tā kā man ir lauku māja, kur audzēju dažādas puķes, tad guvu gan daudz atziņu par kompozīciju veidošanu, gan arī iegādājos puķu sīpolus savam dārzam,» Maruta stāsta.

Pats interesantākais šķitis Alsmeras ziedu biržas apmeklējums. «Nekad nebūtu varējusi stādīties priekšā tik varenu un plašu ziedu izsoli, kur tiek izsolīti ziedi no visas pasaules. Tagad pavisam citām acīm skatos uz ievestajiem ziediem. To sliktās kvalitātes iemesls ir nepareiza transportēšana un, galvenais, uzglabāšana. Zieda ceļš no nogriešanas līdz patērētājam ir augstākais divas dienas ilgs. Vēl no īpašiem notikumiem gribētos redzēt Brazīlijas karnevālu, taču šobrīd tas ir par dārgu. Vēl labprāt apmeklētu Īslandi,» iespaidos dalās Maruta.

Arī rīdzinieks Valdis Ādamsons ceļo gandrīz katru gadu, galvenokārt ar «Impro». Redzēta Eiropas vidiene, Bavārijas pilis, Austrumprūsija, Transilvānija, Turcija, Spānija, Portugāle, Dānija u. c. Uz ziedu svētkiem Holandē viņu un sievu aizveda meita ar ģimeni, pie kuras ciemojušies Briselē. Redzētā skaistumu diez vai prastu aprakstīt pat dažs labs dzejnieks vai rakstnieks, tāpēc – lai stāsta fotogrāfijas.

Publicētie fotoattēli no rakstā minēto cilvēku arhīviem.

Sagatavoja Iveta Odiņa

Citi noderīgi raksti

Bērns un velosipēds

Bērnu vasaras nometnes 2011

Par aktīvo atpūtu varat aprunāties Cāļa forumos

Aktīva atpūta

Valstis, pilsētas, vietas