Atpūta

Holandes puķu tūres

Keukenhofas ziedu dārzs ļoti iespējams bija tā vieta, kur slavenās pasakas beigās bezdelīga aiznesa mazo meitenīti Īkstīti un viņa satika savu puķu princi. Katru gadu šo mazo pilsētiņu Holandē apmeklē turpat 800 tūkstoši cilvēku no dažādām pasaules malām.

Aprīlī un maijā Keukenhofā uzzied tulpes, narcises un hiacintes no 7 miljoniem sīpolu. Kas tur bijuši stāsta, ka nekā skaistāka pasaulē nav. Lai aplūkotu visu, ar vienu dienu ir par maz. Vietējie norāda, ka parkā minimums jāpavada vismaz piecas stundas. Tas ir optimālais laiks, lai izstaigātu vienu 15 kilometrus garo taku un iegrieztos daudzajos paviljonos. Dārza pērle esot karalienes Beatrises oranžērija ar brīnišķīgajām orhidejām.

Vislabāk, ja Holandē esat 21. aprīlī, tad visā valstī notiek grandiozas ziedu parādes.

Viss sākās Leidenā

Leidena - šī mazā pilsētiņa ir slavena arī ar to, ka tur pirms 400 gadiem ir dzimis slavenais mākslinieks Rembrants. Bet ne tikai. Šī pilsēta tiek uzskatīta par visintelektuālāko Holandē - ne tikai, pateicoties tās slavenajai senajai universitātei, bet arī, pateicoties filozofu un zinātnieku grupai, kuri spēja pacelt universitāti pasaules līmenī. Gudro prātu kalve, kura tika atklāta 1575. gadā, strādāja visievērojamākie 15. - 17. gs. zinātnieki: no filozofa Rene Dekarta līdz tiesību zinātniekam Hugo Grociusam. Botāniķis Klasiuss, kas arī pasniedza Leidenas universitātē, tieši tās dārzā izaudzēja pirmās Holandes tulpes. Kad sīpolu dažādība jau sniedzās simtos, 16. gadsimta sākumā netālu no Leidenas sāka iekopt Keukenhofas ziedu dārzu. Šodien 2 reizes stundā no Leidenas centra uz slaveno parku kursē 54. autobuss.

Ar grupu vai pašam?

Turpat visas Latvijas tūrisma aģentūras jau piedāvā ceļojumu uz Holandes ziedu svētkiem aprīlī un maijā. Ceļazīmes cena svārstās no aptuveni 250 - 450 Ls. Viss atkarīgs, vai izvēlamies braukt ar autobusu vai lidmašīnu. Ceļojot ar grupu, kā zināms, ir savi plusi un mīnusi. Patīkami, ka pašam nav jādomā, kur nakšņot, novietot auto un ēst. Nepatīkami, ka visur ierobežots laiks un novirzīties no plānotā maršruta nav iespējams. Ja tomēr izdomājat uz ziedu paradīzi doties paši, tad visērtākie ir 2 ceļi.

1) Nokļūt Vācijas pilsētā Frankfurtē. Tad ar savu vai izīrētu mašīnu doties uz Holandi;

2) Nokļūt Amsterdamā. Tad ar vilcienu, busu vai īrētu mašīnu braukt uz Keukenhofu.

Gan braucot grupā, gan individuāli aprīlī un maijā visur Holandē gar ceļa malām zied puķu lauki.

Praktiskas lietas

· Amsterdamā ir tāda iela Damrak. Tās 26. numurā atrodas mazs ceļojumu birojs, kas organizē braucienus uz ziedu parku. Cena vienam cilvēkam ir aptuveni 39 ASV dolāri. Tajā ietilpst ieeja dārzā, komfortabls autobuss un gida pakalpojumi.

· Keukenhofas parkā nedrīkst iebraukt ar mašīnām, celt teltis. Ja esat nolēmis pilsētiņā palikt pa nakti, tad viesu manu vai hotelīti var meklēt un rezervēt caur šo mājas lapu www.hollandrijnland.nl

· Parkā ir 4 restorāni, ar āra terasēm. Taču ir iespējams arī sarīkot pikniku, tam noteiktās vietās. Ja piknikot grib liela grupa, tad pie ieejas var pasūtīt šai izklaidei visu nepieciešamo inventāru;

· Katrā parka paviljonā ir WC, kur iespējams arī mainīt pamperus zīdaiņiem;

· Fotografēt un filmēt var bez ierobežojuma;

· Ir īpašs pakalpojums jaunajiem pāriem. Jaunā sieva un vīrs kopā ar vedējiem bez maksas var iet un fotografēties skaisto ziedu fonā. Ja to grib arī kāzu viesi, tad gan jāpērk biļetes.

· Parkā iespējams ērti pārvietoties ratiņkrēslos, kā arī ar bērnu ratiņiem;

· Dārzā ir valūtas maiņas punkts, kā arī bankomāts.

· Pie parka ieejas ir liela maksas autostāvvieta;

· Ja vēlaties izīrēt riteni, tad rezervāciju jau piesakiet laikus interneta mājās lapā www.rent-a-bikevandam.nl, bet iegaumējiet - ziedu parks ir domāts tikai kājām gājējiem. Tāpēc neaizmirstiet ērtus apavus.

Pērkat uz nebēdu

Puķu sīpolus Keukenhofā tirgo lielos daudzumos. Tos iespējams iegādāties arī speciālos suvenīriepakojumos. Cenas nav mazas. Vidēji 2 - 4 eiro par vienību.

Katru gadu Holandē notiek arī ziedu izsoles. Pati interesantākā un grandiozākā notiek Alsmērā - tā ir lielākā ziedu birža, kas sāk savu darbu jau trijos naktī!. Aizvadītajā gadā dažu stundu laikā tika pārdots 12 miljoni rožu stāstu un griezto ziedu.

Kas vēl jāredz Holandē ?

*Brīvdabas muzejs „Zaanse Schanse", kur varēsiet iegādāties un vērot kā grebj koka tupeles, gatavo slaveno Holandes sieru un maļ sinepes. 

* Delfta - romantiska pilsētiņa, kas lepojas ar "krītošo'' vecās baznīcas torni un zilo porcelānu. Te noteikti jāiet kādā kafetērijā un jānogaršo kādas no gardajām pankūkām

*Hāga - karaļu pilsēta, administratīvais centrs un zaļākā pilsēta Nīderlandē.

*Amsterdama - Van Goga muzejs, Ryks mākslas muzejs, Coster Diamonds ražotni, kur var iegādāties īstus briljantus, Seksa muzejs. Vakarā - vecpilsēta ar slaveno sarkano lukturu kvartālu. Skaists esot arī izbrauciens ar kuģīti pa Amsterdamas kanāliem. Alkmāras siera tirgus, kas notiek tikai vienreiz nedēļā.

*Volendama - sens zvejnieku ciematiņš.

Biļešu cenas

 

* Keukenhofas ziedu parks - 13 EUR (bērniem līdz 11 g.v. 6 EUR).

*Alsmīras ziedu izsole - 5 EUR.

*Delftas Jaunā un Vecā baznīca - 3 EUR.

*Brauciens ar kuģīti Amsterdamā ~ no 10 EUR.

*Vaska figūru muzejs - 22,50 EUR (grupā 20 EUR), bērniem - 10 EUR.

*Van Goga muzejs - 10 EUR (bērniem 2,50 EUR).

*SEX teātris - 35 EUR

*Erotikas muzejs - 2,5 EUR.

*"Holande miniatūrā" - 12 EUR.

 

Cenas var būt nedaudz mainītas

Keukenhofas adrese :

Keukenhof

Stationsweg 166a

2161 AM Lisse

Holland

www.keukenhof.nl

Citi interesanti raksti

Itāļu virtuve

Karalienes mātes kronis

Par aktīvo atpūtu varat aprunāties Cāļa forumos

Aktīva atpūta

Valstis, pilsētas, vietas