Atpūta

Parīze – prieks bērniem un bauda pieaugušo acīm

Parīzi bieži attēlo kā mākslas un mīlestības galvaspilsētu, taču šī Francijas pērle būs patīkams pārsteigums arī tiem, kuri rudenī izlēmuši doties kopīgā ģimenes ceļojumā.

«AirBaltic» lidmašīnas nolaižas Parīzes lielākajā lidostā, kas nosaukta Šarla de Golla vārdā. No lidostas uz pilsētas centru iespējams nokļūt gan ar dzelzceļa, gan autobusa palīdzību. Pārbrauciena izmaksas vienam cilvēkam ir vidēji EUR 10.

Foto: istockphoto.com

Kā jau lielpilsētā, naktsmītņu izvēle Parīzē ir no ļoti vienkāršiem hosteļiem līdz pat pieczvaigžņu viesnīcām. Viena no viesnīcām, kurā augsta kvalitāte apvienojas ar saprātīgu cenu, ir  «Terminus Orleans» (197 Boulevard Brune). Lai arī tā neatrodas pilsētas pašā centrā, metro stacija pie pašām durvīm nodrošina ērtu nokļūšanu jebkurā pilsētas malā.

Ja ceļojumā dodaties kopā ar bērniem, jārēķinās, ka viņu prātā visu laiku būs tikai viens – Disnejlenda. Šī pasaulslavenā Volta Disneja pasaku varoņu apdzīvotā pasaule, uz kuru varēsiet nokļūt ar «Eurostar» vai «RER A8» vilcienu (stacija «Marne-La-Vallée/Chessy»), piedāvā arvien jaunas atrakcijas un šovus, kuri patiks ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Vienas dienas biļete, kas nodrošina pieeju praktiski visam, ko Disnejlenda piedāvā, pieaugušajiem izmaksās EUR 51, bet bērniem no trīs līdz vienpadsmit gadiem – EUR 43. Tas nav lēti, bet sajūsma, ko pēcāk redzēsiet savu bērnu acīs, noteikti ir tā vērta.

Arī bez Disnejlendas Parīzē netrūkst elpu aizraujošu piedzīvojumu un apskates objektu. Vai tas būtu pilsētas simbols Eifeļa tornis, vai neskaitāmās pilis, dārzi un galerijas, vai vienmēr vilinošās kafejnīcas. Ikviens tūrists, lai kādas arī nebūtu viņa intereses, vienmēr atradīs sev interesējošo.

Labākos apskates maršrutus piedāvā pilsētas oficiālā tūrisma mājas lapa en.parisinfo.com, kur iespējams uzzināt arī par visiem aktuālajiem notikumiem. Lai Parīzi izbaudītu pilnībā, nepietiks pat ar vairākām nedēļām, taču arī dažas dienas būs gana, lai sajustu Parīzes īpašo elpu un iemīlētos šajā pilsētā uz visiem laikiem.

Citi noderīgi raksti

Bērns un velosipēds

Ceļojuma un mājas aptieciņas

Par aktīvo atpūtu varat aprunāties Cāļa forumos

Aktīva atpūta

Valstis, pilsētas, vietas