Atpūta

Praktiskā informācija par Somiju

Somijā, tāpat kā pārējās Skandināvijas valstīs, par ģimenēm ar bērniem ir padomāts. Gan par  valstī dzīvojošajiem, gan arī tūristiem. Tāpēc uz Somiju var droši doties, ņemot līdzi visu vecumu bērnus.

Šeit varat lasīt par tīri praktiskām lietām.

Komentāri, kas atzīmēti ar zvaigznīti *, ir Cāļa apmeklētāju atziņas no Aktīvās Atpūtas foruma.

KAD BRAUKT UZ SOMIJU

Uz Somiju var braukt jebkurā gadalaikā, bet jārēķinās ar to, ka laika apstākļi valsts dienviddaļā ir apmēram kā Latvijā, bet uz ziemeļiem paliek aukstāks, ziemas ir garākas un vasaras īsākas. Tāpēc, ja iecerēts apgūt "objektus" brīvā dabā, prātīgāk ir braukt vasaras sezonā. Savukārt uz ziemas priekiem, protams, labāk tēmēt ziemas sezonā vai pavasara sākumā (martā vai aprīļa pašā sākumā, ja domājat braukt uz Lapzemi). Par vidējām temperatūrām var palasīt Somijas Meteoroloģiskā Institūta mājaslapā, turpat var arī iegūt informāciju par aktuālajiem laika apstākļiem dažādās Somijas vietās.

* Uz Somiju neieteiktu braukt augusta otrajā pusē ģimenēm ar bērniem, kuras iecerējušas apmeklēt atrakciju parkus, jo šajā laikā parki daļēji tiek slēgti, kaut gan Latvijā tūrkompānijas biļetes pārdod un par to nebrīdina. Mēs piedzīvojām nelielu vilšanos, jo somu bērni jau augustā iet skolā un vecākiem atvaļinājumu laiks ir beidzies.

KUR MEKLĒT PLAŠĀKU INFORMĀCIJU

Protams, arī vispasaules tīmeklī ir ļoti daudz informācijas par Somiju.

Noderīgas adreses varētu būt šādas:

Oficiālā Visit Finland mājaslapa, informācija tur arī latviešu valodā (bet ne viss ir pārtulkots).

Virtual Finland, to varam lasīt angliski, vāciski vai krieviski

SuperTravelNet mājaslapa

Helsinki tūristam

KĀ AIZBRAUKT UZ SOMIJU

 

Prāmis

Tallina - Helsinki , kompānija Talllink

Šis ir ērtākais variants, ja domāts izbraukt kaut kur ārpus Helsinkiem. Tad braucam ar savu auto un , pērkot biļetes, lūkojam pēc īpašās cenas "visi+auto".

 

* Mēs braucām ar savu mašīnu. Naktī izbraucām, mazie smuki gulēja, tāpēc lielais brauciens līdz Tallinai pagāja mierīgi. Un ar pirmo prāmi uz Helsinkiem. Atpakaļ arī tāpat-ar pēdējo prāmi uz Tallinu, lai mašīnā tad guļ. Manējiem bija 3 un 5.

 

Lidmašīna

 

AirBaltic  lido uz Helsinkiem, Kuopio un Oulu.

Oulu ir tīri labs izejas punkts, ja plānots apgūt Somijas ziemeļus.

 

Ryanair  lido uz Tamperi.

Uz Tamperi, piemēram, vērts aizlidot uz pāris dienām vasaras sezonā, lai izbaudītu atrakciju parku Särkänniemi.

 

 

NAKTSMīTNES

 

Tampere.

Pašapkalpošanās viesnīca Omena

* viesnīca Omena laba, pārbaudīta, principā pilsētas centrā - no stacijas ar kājām apmēram 15 minūtes pa galveno Tamperes ielu - Hamenkatu. Var vienā numuriņā dzīvot līdz 4 cilvēkiem, wc, duša, tv. ir mikrene, ledusskapis, tējkanna. Brokastis cenā nav iekļautas. Laba ēstuve ir buffa - tipa zviedru galds, ēd cik gribi, maksā vienu summa (precīzi neatceros, bet laikam 8eur).

 

Viesnīca Mangohotel

 

Hostelis Sofia

 

Kempings Fontana 

 

* Tamperes viesnīcā Sokos Ilves bija TĀAADA bērnu istaba, ka sīkie nebija dabūnami ārā.

 

 

Turku 

Naantali kempings

* No turienes līdz Muminzemei var viegli aiziet ar kājām pat trīsgadnieks. Pa pilsētiņu uz Muminzemi kursē arī bezmaksas vilcieniņš.

 

 Lomahyppäys

* Nezinu, vai to gluži var nosaukt par kempingu - tādas brīvdienu mājiņas. Burvīgas! Mēs gan tur bijām pirms dažiem gadiem, toreiz tā bija SUPER kvalitāte par salīdzinoši zemu cenu. Mums bija mājiņa ar visām ērtībām.

 

 

 

SOMIJAS DABA

* Bet par dabu-mēs izbraukājām Karēliju-bija smuki, bet arī vidienē - ezeru zemē (no Helsinkiem uz augšu), nav ne vainas. tagad domājam, ka varētu uz kādām salām aizbraukt.

* Somijas lauki ir ļoti skaisti, īpaši ja ir iespēja padzīvoties kādā lauku mājā- pansijā. Vienīgais kreņķis- dikti daudz odi un čūskas, bet ja nu gluži pa mežiem negribās staigāt, tad arī tas nav nekāds bieds. Starp Helsinkiem un Turku gar piekrasti ir pasakainas vietas, pludmales, saunas, ja vēl izdodas iepazīties ar vietējiem Somijas lauku iedzīvotājiem, un paciemoties pie viņiem, izbaudot ģimenes saunu, tad ceļojums ir izdevies.

* Teltis var celt arī uz citu zemes īpašuma. Nedrīkst būt tuvu mājai, dārzam un apstrādātiem laukiem. Nedrīkst traucēt saimnieku, arī ar trokšņošanu. Ugunskurus nedrīkst kurināt.

 

 

Informāciju apkopoja zince

 

 

 

Citi interesanti raksti

Braucam uz Stokholmu

Karalienes mātes kronis

Par aktīvo atpūtu varat aprunāties Cāļa forumos

Aktīva atpūta

Valstis, pilsētas, vietas