Atpūta

Šīs personības mūs iedvesmo

L`Oréal stipendija „Sievietēm zinātnē” – aktīvai Cālis.lv lasītājai un divu dēlu mammai Dagnijai Ločai
Gadskārtējā L`ORÉAL Latvijas stipendija „Sievietēm zinātnē” ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Zinātņu akadēmijas atbalstu arī šogad, 2012. gadā, tikusi vienai no Cālis.lv aktīvajām lasītājām – šoreiz divu dēlu mammai inženierzinātņu doktorei Dagnijai Ločai. Apsveicam!
Valērijs Ļeontjevs – vienatnē ar visiem
Starptautiskais jauno dziedātāju konkurss «Jaunais vilnis» 2012. gadā tomēr notikšot Jūrmalā un viesu vidū droši vien būs arī jau pierastais, ar ekstravagantajiem tērpiem pamanāmais viesis – Krievijas estrādes mākslinieks Valērijs Ļeontjevs.
Marks Tvens – brīnišķīgu bērnu grāmatu autors un humorists
Humors kā pasaules uztveres veids raksturīgs tikai M. Tvenam – sākot ar bērnu Toma Sojera un Haklberija Fina piedzīvojumu attēlojumiem, līdz filozofiskiem darbiem.
Paulu Koelju – sapņi nav apspriežami
Koelju dzīvē bijuši daudzi pārsteidzoši notikumi, kas krasi kontrastē ar viņa sarakstītajām grāmatām un tajā pašā laikā piešķir tām papildu dziļumu.
Ko izdarīja Barons?
K. Barons gandrīz četrdesmit gadus veltīja latviešu kultūras pieminekļu, astoņu grāmatu «Latvju dainas», izdošanai.
Lāču lācis Vinnijs Pūks
Latvijā nesen kļuva pazīstama lācene Made, bet pasaulē zināmākais lācis Vinnijs Pūks 2011. gada 14. oktobrī svinēja 85 gadu jubileju, kopš iznākusi pirmā grāmata par viņu.
Agata Kristi – detektīvromānu karaliene
15. septembrī, 2011, gadā, 121. dzimšanas dienu svinēja Agata Kristi (1890–1976). Pat cilvēkiem, kuri īpaši neinteresējas par literatūru, A. Kristi vārds apzīmē noteiktu parādību.
Šarmantais krievs – Vladimirs Visockis
Krievu dzejnieks, mūziķis un aktieris Vladimirs Visockis... Cilvēkus interesē viss – ne tikai filmas un izrādes, dziesmas un dzeja, bet arī līdzcilvēki, notikumi un sīkumi.