Atpūta

Dažādas spēles par jūrnieku tēmu

1) kuģu lādēšana. 2 vecāki tur virvi kādu gabaliņu no bērnu rindas. Nu visi jau zin to spēli: "Es lādēju kuģi ar... " Bērniem jāsauc vārds uz doto burtu, ja nosauc - soli uz priekšu. Un tā līdz sasniegta virve. Pēc mūsu pieredzes mazākajiem gan bija jāpačukst priekšā un kad nav vairs ideju, fiksi burts jānomaina.

2) mezglu siešana. Nepieciešama liela virve, ko atkal tur divi vecāki. Pie lielās virves piesietas atbilstoši bērnu skaitam mazas virvītes, ko katram jāmēģina samudžināt kopā lai kauč kāds mezgls sanāktu.

3)kuģa karoga krāsošana. Nepieciešama liela lapa un krāsas, ko izlikām uz paliktņa un tad nu katrs ar saviem pirkstiņiem veidoja neatkārtojamo karoga zīmējumu. Vispār šmucīga padarīšana. Var veikt tikai pieaugušu stingrā uzraudzībā un ar tīra ūdens bļodu blakus.

4) tad vēl bija kuģīšu peldināšana. Katrs izveidoja pats vai ar vecāku palīdzību no papīra kuģīti un peldināja vanniņā ar ūdeni. Šī atkal slapja padarīšana. Bet karstā dienā tieši kā reiz.

5) kuģa būvēšana. No mēbelēm u.c. tamlīdzīgi izmantojamām lietām tapa kuģis, kuru bērni draudzīgi ieņēma. Tad atskanēja kāda sauciens "re kur pudele (burciņa) peld pa jūru"

6) nu tātad "nejauši" tika atrasta izjaukta karte t.i. uz balta pužļa (var nopirkt tādus vispār bez zīmējuma) bija uzskicēts dārza plāns. Kad puzlis bija salikts, tad tīri ātri tika arī atrasta vieta, kur dārgumi varētu būt aprakti. Un draudzīgi no zemes tika izrakts pods ar kinderolām.

Iesūtīja Daina