Atpūta

Kādas parasti tiek spēlētas?

Kādas spēles parasti tiek spēlētas? Ko Jūs savās kāzas spēlējāt, kā izklaidējāt viesus?    

  • Saaicini viesus uz spēli un katram iečuksti ausī dzīvnieka vārdu. vienam no viesiem iečuksti - gailis, pārējiem - aita. izliecies, ka katram no spēlētājiem ir cits dzīvnieka nosaukums. Piebilsti, ka nedrīkst teikt citiem savu dzīvnieka nosaukumu. Tad stāsti spēles noteikumus, ka tu stāstīsi pasaku un katrs spēlētājs - dzīvnieks, izdzirdis sevi pieminam, iesauksies sava dzīvnieka balsī, skaļi un droši. Sāc stāstīt:" Kādam saimniekam bijusi pilna kūts ar dažādiem dzīvniekiem. Pats galvenais kūts lielsaimnieks bijis skaistais, krāšņais gailis.(gailis saka - kikerigī). mazajā aizgaldā mitinājās dažas aitas ........bē ----. Ja spēlētāji spēlē šo spēli pirmo reizi efekts satriecošs.
  • Skatoties cik aktīvi gribi spēlēt, ja aktīvi tad te: Sadali divās komandās. Tev vajag divas virves un divas tās pudeļu birstītes(ar ko pudelīti iekšā garumā var izmazgāt). Virvi piesien pie gala un uz skaitu trīs kura komanda ātrāk izvērs birsti ar virvi galā cauri savām drēbēm(aiz krekla vai kleitas). Otra- divas komandas, katram balons 1. kura komanda ātrāk piepūtīs. 2. katras skrien uz krēslu istabas galā(divi krēsli) un uzsēstoties mēģina savu balonu pārspridzināt). Vienkārši, bet visiem jautri, arī bērniem patīk. Ja esi vedējs un gribi uzdevumu pārim, tad dabū kādu smuku tautisku laulību sienas segu un liec viņiem zvērēt pie uzdevumiem. Lai viņi saka:" es solos........" Un solījumus Tu pats saraksti uz lapiņām, piemēram ".......(es solos)..mazgāt traukus","...mainīt pamperus","...skaldīt malku" u.t.t. Tos saraksti uz lapiņām un liec kādā cepurē vai māla krūzē. Vienkārši interesanti, kad viņi sola, darīt kaut ko, kas būtu īstenībā domāts otram. Pavisam vienkārši, dabū bērna lielumā lelli un līgavainim prasi lai parāda vai viņš mācētu mainīt pamperus bērniņam un līgavai atkal kaut ko vīrišķīgu.
  • Vajadzīga kāda skaņu ierakstoša aparatūra.(Slepeni!), kokteiļa salmiņi, 'pudeles(varbūt tukšas vai pilnas ar kādu dzērienu. Izvēlās pārīti( precētu vai tos, kas ir kopā, vai jaunlaulātos, var vairākus pēc kārtas). Vīriešiem aizsien acis, zobos dod kokteiļa salmiņu; sievietes tur pudeli(nekustīgi, var sēžot iespiest starp ceļgaliem). Vīrietis cenšas iedabūt salmiņu pudelē, vadoties pēc sievietes norādījumiem. Tas viss tiek slepus ierakstīts. Pēc tam vakara vadītājs paziņo, piemēram: braucam mēs vienu vakaru pa Purvciemu, a no atvērta loga dzirdamas šādas skaņas....un atskaņo ierakstu. Tie visi:" Augstāk, zemāk, nē, lēnām uz augšu... Viss, BĀZ!!!" u.t.t ir vienkārši vienreizēji!
  • Vienkārši dabū palielu dzijas kamolu un saspiežot starp kaklu un plecu padod pa riņķi, starp kuriem izkrīt, tie laukā un dod ķīlu(ķīlas vēlāk izpērk vai pa vienam vai kopā). Kad kamols apgājis, tad to pašu kamolu padod saspiestu starp ceļiem, tad starp elkoņiem, bet nedrīkst pieturēt ar roku nekad. U.t.t. piedomā pats kur vēl interesanti var saturēt kamolu. Kamola vieta var arī balonu lietot, vai pat tukšu vai pustukšu pudeli.
  • Vēl ir interesanti, kad sadala divas komandās, saliek strīpā, priekšā pāris soļus nostāk pie sienas divas lielas papīra lapas. Tagad Tu nolem vai viņiem būs jāzīmē līgava ar līgavaini, vai arī dāvana, ko gribētu dāvināt jaunlaulātajiem. Pirmajam aizsien acis un viņš iet pie papīra un zīmē tikai mazu daļiņu no lielā zīmējuma. Tad aizsien acis nākošam un laiž pašam iet pie bildes un turpināt bildi. Beigās, protams, zīmējums ir šķībs un greizs, bet interesanti paskatīties, kādu viņi iztēlojas dāvanu vai līgavaini ar līgavu. )) Zīmējumus dod jaunlaulātajiem par pieminu.
  • Interesanti ir spēlēt izsoli. Sapērc mazus štruntiņus kā sērkociņus, tualetes papīru, švammi, ziepes, plāksterus, nu kaut kādus ikdienas sīkumus, bet tos nedrīkst rādīt. Tad izziņo, ka būs izsole, tad, piemēram, saki, ka tev ir kaut kas , ..............saki tā:" tas ir kaut kas ko, lietojam katru dienu, tas nāk puķītēs, rūtiņās, smaržās un dažādā kvalitātē "u.t.t. Neviens nezin, ka Tu runā par tualetes papīru. Un lai cilvēki sola, kas vairāk. Iegūtie līdzekļi lai iet jaunlaulāto jaunajam kopējam budžetam. To arī pasaki pirms sāc izsoli, jo tad cilvēki labprātāk sola.
  • Vēl, pirms mielasta, zem šķīvjiem vai pie galda kartēm, izdomā pielikt katram numuru no 1-5. Ja kazas svin 2 dienas, tad turpina šo spēli otrā rītā uz epohiņu , bet var arī vakarā, jo šī ir dzeramā spēle. Lai numurus visi patur, jo... vēlāk, kad gribi spēlēt, saliec uz sienas daudz sapūstu balonu, kuros ir zīmītes ar vārdiem: vīns, šņabis, liķieris, tēja, kafija, ūdens, piens u.t.t., var atkārtoties. Kā jau noprati, cilvēki pēc kārtas metīs šautriņu un pārspridzinās balonu ar tā dzēriena nosaukumu, kas būs jādzer, bet skaits jau iz zināms(glāzes) pēc tiem 1-5 numuriem. Vai arī var to visu darīt otrādi - skaitu likt balonos un dzēriens lai jau ir pie kartes.
  • Man pašai patīk kāzas un esmu bijusi pāris ļoti interesantās, tāpēc novēlu nedaudz uzņēmības un izdomas, un jaunlaulātie nekad neaizmirsīs, ko būsi viņu dēļ izdarījis.
  • 2 komandas – ar izģērbšanos, kurai garāks striķis. Veļas šņore (or smth.), 2 komandas, no avīzes jāizplēš apģērba gabali un jākarina uz šņores. Palagi, spilvendrānas neskaitās. Kura komanda pirmā piekarinās striķi?
  • 2 komandas, džeks uzkāpj uz krēsla, beibei jāripina ola pa džeka bikšu starām – pa viena iekšā, pa otru ārā. (droši vien vārīta ola).

Apkopoja Dūņu rūķītis