Atpūta

Komandu spēles

1. Deja ar baloniem. Divas krāsas baloni- (daudz, kaut pa 10 vai vairāk). Sadalās divās komandās -pa pāriem (vīrieši, sievietes). Vienas krāsas baloni vienai komandai, otri otrai, vieni vienā zāles pusē, otri otrā. Pāri dejojot mūzikas pavadījumā ar kājām dzen vienas krāsas balonus uz zāles otru pusi, pretējā komanda savukārt otrādi. Beigās saskaita pārdzītos balonus, protams, atskaita saplīsušos, un kurai komandai vairāk savi baloni nosargāti, tā vinnē.

2. Spēlē piedalās līgava, līgavainis un vēl kādi 3-4 sievietes un vīrieši. Visiem izdala lapiņas un pildspalvas. Uzdevums - kurš dziesmas laikā paspēs izdancināt visvairāk pretējā dzimuma pārstāvju, kā apliecinājumu par to saņemot parakstu. Nu un kuram visvairāk parakstu - tam balva. Tikai to dziesmu pirms tam vajag samontēt divu dziesmu (vismaz) garumā, jo ar vienu ir par maz. (Paraksta variācija – katram kaut kāds individuāls marķieris – not. toņa dzijas gabals vai tml.)

3. Noasa šķirsts. Nepieciešamas lapiņas ar dzīvnieku vārdiem, pāris no katra. Izdala visiem lapiņas. Uzdevums: tēlot dzīvnieku, kas uz lapiņas uzrakstīts, tā, lai pāri varētu satikies. Drīkst dvest attiecīgās skaņas.

4. Veļas diena. Divām komandām iedod veļas knaģus un avīzes. No avīzēm ar rokām jāizplēš apģērba gabalu kontūras un jākarina uz veļas auklas. Kura komanda pirmā piekarina pilnu auklu, tā uzvar. "Palagi" u.tml. taisnstūraini veļas gabali. neskaitās.

5. Ģenerāltīrīšana. Katra komanda stāv cits aiz cita rindā, pirmajam priekšā nober komplektu no mazvērtīgiem priekšmetiem: knaģiem, papīra lapām, pudeļu korķiem, kokteiļa salmiņiem, papīra saspraudēm, zariņiem utt. (komplektiem vēlams būt vienādiem). Uzdevums: uzlasīt visu no grīdas, apgriezties, nobērt visu priekšā nākošajam spēlētājam. Vinnē tā komanda, kura ātrāk dabūjusi visu netīrību aiz muguras pēdējam dalībniekam.

6. Konstruktoru spēle. Izmanto „Ģenerāltīrīšanas” komplektu, to papildinot ar lielākiem priekšmetiem (tukšām pudelēm, malkas šķilām utt.), un vēl katrai komandai izsniedz līmi (ja nav komplektā, tad arī 3-5 knaģus un papīra saspraudes). No tā visa kaut kas jāizgatavo – auto, piemēram, vai jauno sapņu pils, vai piemineklis viņu mīlestībai.

7. Sēņošana. Izbārsta pa grīdu 10-20 2 krāsu klucīšus, un katra komanda sēņo savus. Var darīt arī tā, ka pirmais paceļ 1 kluci, aiznes malā, otrais – 2, trešais – 3, ceturtais – 2, piektais – 1 utt.

8. Lecīgie krokodili. Komandas veido krokodilus, nostājoties cits aiz cita, notupstoties un uzliekot rokas priekšējam uz pleciem. Krokodils lec uz finišu, ja kaut kur pārtrūkst, tad aste paliek, sagaida atnākam galvu tai pakaļ un atsāk ceļu.

Iesūtīja Elza