Atpūta

Cepures

Klaunam, dažām princesēm ir vajadzīga cepure bez malām. Izdomājiet cik augstai jābūt gatavai cepurei un zīmējiet uz izvēlētā papīra apli (kur rādiuss būs paredzamās cepures augstums). Izgriežam šo apli. Tālāk jāiegriež līdz apļa vidum. Mēģinām izveidot "tūtiņu". Kad esat izdomājuši cik tai "tūtai" jābūt platai, ar zīmulīti atzīmējam to vietu, kur būs otrs iegriezums. Rezultātā iegūstam apli, kuram ir izgriezts viens segments. Salīmējam. Virsū līmējam vai zīmējam attiecīgus zīmējumus. Ja līmējot kopā "tūtu" ieliksiet galā diegus vai papīra strēmeles, tad sanāks smuka "slotiņa" augšā.

Burvjiem vajadzētu cepuri ar malām. Sākumā taisam "tūtu", tad apvelkam tās pamatnei apkārt ar zīmuli uz cita papīra apli (zīmējumā līnija A - melnā krāsā). Pēc tam zīmējam vēl vienu aplīti, apmēram centimetru mazāku par pirmo (zaļā līnija B). Tas, kas paliek aiz tās līnijas - izgriežam laukā (baltais laukums zīmējumā). Savukārt aiz līnijas A zīmējam vēl vienu apli, kas ir tik liels, cik paredzamai cepurei būs platas malas.

Iekšā izgriežam robiņus, atlokam tos un pēc tam ielīmējam gatavajā "tūtā". Mjaa.. ļoti nesakarīgi man sanāca apstāstīt. Ceru, ka esat sapratuši. Neaizmirstiet pielikt gumiju vai šņorītes pie cepures, lai turētos galvā.

 

Un šeit vēl dažas idejas cepurēm (no grāmatas "Domašnaja enciklopedija"):

Ja veidosiet bruņinieka kostīmu, tad vienkāršākais variants ir izveidot šādu

  • jāpaņem audumu (taisnstūri) un jāuzšuj "trubu"
  • no papīra izveido karaļa kroni
  • "trubu" velkam galvā, virsū liekam kroni