Atpūta

Kā izgatavot leļļu māju

Protams, leļļu māju var nopirkt veikalā, taču to var izgatavot arī paši vecāki. Nodarbē var iesaistīt bērnu vai arī sagādāt viņam jau gatavu pārsteigumu. Aplūkosim dažas idejas par leļļu māju izgatavošanu no portāliem www.danilova.ru, www.ejka.ru un www.stepandstep.com.

Nepieciešamie materiāli un darbarīki

Atkarībā no leļļu mājas veida un fantāzijas būs vajadzīgs kāds no šiem darbarīkiem vai materiāliem: kartona kaste, šķēres, nazis, līmplēve, līmlente, finiera vai koka atgriezumi, smilšpapīrs, līme, zāģis, urbjmašīna, stūrenis, zīmulis, āmurs, skrūvgriezis, dažādi audumu atgriezumi, skavas, uzlīmes, papīrs, aplikāciju papīrs, gofrētais kartons, lineāls, marķieris, otas, akvareļu krāsas, cirkulis u. c.

Leļļu māja no kartona kastēm

Labs materiāls mājas karkasa pagatavošanai ir stingra kartona kastes, kurām pēc vajadzības nogriež vienu vai vairākas malas, izgriež logus un durvis. Šai mājiņai izmantota liela kartona kaste – tāda, kurā pie ģimenes atceļojusi mājas kinozāle. Māmiņa kasti apšuvusi ar audumu, vienā pusē izgriezusi durvis un apšuvusi tās ar auduma lenti. Vispirms meita mājiņā ielīdusi pati, pēc tam sākusi iekārtot istabu lellēm.

Foto: www.danilova.ru

Nākošajā attēlā varam smelties idejas lielākas mājas pagatavošanai. Tai ir gan logi, gan durvis, gan jumts no vienpusējā gofrētā kartona.

Foto: www.stepandstep.com

Vēl viens piemērs viegli pagatavojamai un krāsainai mājai no kartona kārbas. Zemāk attēlā – ļoti vienkārša leļļu māja.

Foto: www.danilova.ru
Foto: www.ejka.ru

Leļļu māja no citiem materiāliem

Leļļu māju izgatavošanai var izmantot arī citus materiālus, piemēram, skaidu plātnes. Tad māju var izgatavot lielāku. Par leļļu māju var pārveidot metāla vai koka plauktus. Ja vecāki kaut ko saprot no elektrības, mājā var ierīkot apgaismojumu, izmantojot elektrisko lampiņu virtenes.

Foto: www.danilova.ru

Vēl kāda ideja – leļļu māja no putuplasta

Foto: www.danilova.ru

Arī apakšējā attēlā redzamā leļļu māja izgatavota no putuplasta plāksnēm, tā aplīmēta ar fototapetēm. Otras mājas pamatmateriāls ir saplāksnis.

Foto: www.danilova.ru
Foto: www.danilova.ru

Pats jaukākais sākas pēc tam, kad leļļu māja ir pabeigta. Fantazējiet kopā ar bērnu, kā iekārtot māju, izvietojot tajā paštaisītas mēbeles, interjera priekšmetus u. c. Ja nepieciešams, leļļu māju var paplašināt, uzbūvējot jaunus stāvus, vai veidot ciematu, būvējot vēl citas leļļu mājas.

Iveta Odiņa

Citi interesanti raksti

Bērns un rokdarbi

Mājas video savam priekam

Jums ir hobijs? Padalieties interesēs ar citiem portāla apmeklētājiem Cāļa forumos

Pļāpiņa

Sirdij un dvēselei