Pamats šūtam karnevāla tērpam
Var jau šūt īstu kostīmu... bet es nemāku un nav arī laika. Daram sekojoši
- ņemam bērnu (piesolam konfekti, ja viņš stāvēs mierīgi), un izmēram to. Vajadzīgi ir divi mēri: pirmais būs nākamā kostīma platums (PL zīmējumā), otrais - garums (G). Platumam jābūt tādam, lai gatavajam variantam būtu tik garas rokas, cik vajag. Garums - no pleciem līdz .... turienai, kur jūsu kostīmam ir jābeidzās (vai nu, cik daudz materiāla Jums ir). Garumiem ir jābūt 2, jo kostīms ir ne tikai priekšā. Var izmantot arī vienu gabalu, izgriežot vidū caurumu galvai. Tātad, iegūstam "maisu" ar caurumu galvai.
- Varam sašūt sāna vīles. Varam vienkārši sasiet ar jostiņu viduklī.
- Ja vajadzīgas "bikses", tad starp kājām iegriežam materiālu un pēc tam sašujam. Viss ir baigi vienkārši.
Pie tam, ja bērns kostīmu nenovazās pa svētkiem, tad tas derēs arī nākamajā gadā, jo šādā "maisā" pat Jūs ielīdīsiet. Kā arī, ja neko neesat griezuši, tad materiālu varēs vēlāk izmantot arī "normālām drēbēm". Jā! Un var vispār iztikt bez auduma! Tādā gadījumā "maisu" taisam no kreppapīra. Ko no šāda "maisa" varam izveidot?
- Princese, karaliene, labā burve, Ziema, Rudens, Nakts un citi līdzīgi tēli - audumam jābūt vieglam, vēlams ar spīdumu. Sānu vīles var sašūt, var arī nešūt. Var ievērt no iekšpuses gumiju (divi varianti: viens - uzreiz zem krūtīm, otrs - jostasvietā). Var arī izveidot smuku jostiņu. Tas būs kleitas pamats. Tālāk viss atkarīgs no Jūsu fantāzijas - šujam klāt zvaigznes, lapas, sniegpārsliņas un t.t. Apkārt kaklam, kleitas apakšā piešujam mežģīnes. Galvā liekam kroni no papīra (var apvilkt ar folijas papīru - ļoti vienkārši un ātri), virsū uzlīmē "akmeņus" (pērlītes, "lietutiņu" no eglītes un t.t.). Neaizmirstam arī zizli - koku apvelkam ar folija papīru, galā pielīmējam vai nu "lietutiņu", vai nu kādu zvaigznīti un t.t. Tad vēl uzvelkam visādas rotaslietas - gatavs!
- Bruņinieks un musketieris - "maisam" jābūt diezgan īsam. Priekšā un aizmugurē piešujam no papīra krustu (musketierim), vai nu kādu lauvu, ģērboni, ērgli un t.t. bruņiniekam. Sānu vīles šādam kostīmam nav jāsašuj kopā. Zobenu un rapiru ņemam no bērnu komplekta, vai arī taisam no kartona (mans 6 gadīgais dēls taisa pats tādus), izkrāsojam un izrotājam pēc sirds patikas. Grūtākais ir cepures. vai nu arī izmantojiet mājās esošās cepures (ja ir platmale, tad izveidojot no papīra "spalvas" iegūstam skaistu cepuri D'Artanjanam).
- Zvēri - izmantojot "pūkainu" audumu un piešujot asti - iegūstam zvēru kostīmu. Vēl var uzvilkt cimdiņus, kuriem ir piešūti nagi un nedaudz spalvainas ādiņas. Apkārt kaklam arī vajag ādiņu. Uz sejas vai nu masku, vai arī ar kosmētisko zīmuli uzzīmē ūsas, melno degunu. Ja nav maskas, tad vajag austiņas. Ņemam papīra strēmeli, izveidojam apli. No kartona izgriežam attiecīgās ausis un pielīmējam klāt aplim. Var vienkārši izkrāsot, var arī pielīmēt ādas gabaliņus. Zvēram "maiss" vajadzīgs pavisam īss. Var pat tikai līdz jostasvietai. Asti tad piešujam pie parastajām biksēm.
- Klauns - izmantojot pamatni ar biksēm. No papīra vai krāsainā auduma izveidojam lielu apkakli. Priekšā piešujam lielas dzijas bumbiņas. Var izveidot dažus "ielāpus". Galvenais būtu izkrāsot seju, vai nu, vismaz, sarkano degunu.
- Ragana, burvis - tas pats, kas princesei, tikai audumu vajag tumšu. No folijas veidojam zvaignes. Galvā cepure.