Atpūta

Pašgatavots atstarotājs

Lai arī dienas kļūst arvien garākas, saulīte lec arvien ātrāk un riet arvien vēlāk, tumšais laiks joprojām aizņem nozīmīgu dienas daļu, jo īpaši tad, kad cilvēki nāk no darba vai ved bērnus no dārziņiem vai skolas. Tāpēc šajā laikā ļoti svarīgi lietot atstarotājus, lai cilvēks būtu pamanāms.

Tomēr tā kā veikalu piedāvājumā visbiežāk ir viena veida atstarotāji, tad kopā ar bērniem vai bērniem par prieku var pagatavot atstarotājus paši. Tos iespējams izveidot ar bērnu mīļākajiem multfilmu vai pasaku tēliem, mīļotajiem dzīvniekiem vai arī, ņemot vērā, kādā grupiņā bērniņš iet, tādus, kas atbilst grupiņas nosaukumam. Tā šajā reizē tapa atstarotājs ar ezi, hello kitty un delfīnu.

Atstarotājiem pamatā izmantota atstarojošā lente (tā iegādāta auduma veikalā, bet ir pieejama arī tādos veikalos kā Depo, K–Rauta utml.), tāpēc zīmējumi jāveido tik lieli, lai neietu pāri lentes malām.

Vispirms uztaisa uz papīra šablonus, tad tos pārnes ar labo un kreiso pusi uz atstarojošās lentes kreisās puses un pēc tam tādu pašu attēlu uzzīmē uz kartona (tam var izmantot kaut vai no kādas mantas pāri palikušo iepakojumu), uz kura no abām pusēm atstarojošā lente tiks uzlīmēta.

Šis un pārējie foto: Iveta Rozentāle

Tad seko visatbildīgākais darbs, to visu izgriezt pēc iespējas precīzāk, lai līmējot visas daļas kopā tās precīzi saderētu. Jāatzīst, ka pirmajā reizē tas var neizdoties ideāli, jo katrs materiāļs tomēr pēc struktūras ir citādāks, lai gan kopumā ir viegli griezt gan kartonu, gan atstarojošo lenti.

Lai atstarotāji būtu interesantāki, ar ūdensizturīgo pildspalvu zvēriņiem tiek uzzīmētas acis, deguns, mute. Bērniem šādi individuāli un personiski atstarotāji ļoti patīk.

Un tad jau atkarībā no tā, kādā veidā ir paredzēts atstarotāju pielikt pie apģērba, var izveidot caurumiņu, kurā iever vai nu lentīti, diegu un piesprauž ar drošības adatu. Šajā gadījumā ar caurduri tiek izveidots caurums tuvu malai, lai varētu iekārt atslēgu piekariņiem līdzīgos materiālos (šajā gadījumā izmantoti piekariņi no nelieliem suvenīriem, kas nopērkami jebkurā lielveikalā par mazām naudiņām), ko viegli pielikt pie rāvējslēdzēja vai nu apģērba priekšā vai sānos pie kabatām, tā, lai atstarotājs var brīvi kustēties un pēc iespējas labāk veikt savu galveno funkciju – tikt pamanītam un aizsargāt.

Iveta Rozentāle

Citi interesanti raksti

Rotaļu sedziņa mazulim

Bērnu gatavots fotorāmis

Jums ir hobijs? Padalieties interesēs ar citiem portāla apmeklētājiem Cāļa forumos

Rokdarbi

Pļāpiņa

Sirdij un dvēselei