Atpūta

Spēles pēc 60 gadiem

Ja jārīko pasākums vecākiem pensijas gados, jāatceras dažas lietas- viņiem nešķiet saistošs avangards, bet gan “opīšu” jaunības dienu spēles un atrakcijas. Daži padomi spēlēm:

1) Ja ciemiņi un pats jubilārs nevēlas neko aktīvu un labāk kaut ko “pasīvu”, var sēdēt pie galda un uzdziedāt, tam vajag dziesmu grāmatu vai vismaz dziesmu tekstu sākumus, lai var uzzināt- kurš vislabāk vārdus atceras. Dziesmu teksti- www.dziesmas.lv

2) Vecāki var būt visai priecīgi par mazbērnu koncertu- visu klātesošo bērni, neatkarīgi no radniecības var uzrīkot jauku savu talantu “atrādīšanu”. Omītes un opīši ar būs lepni un priecīgi par savām atvasēm.

3) Ja dziedātāji ir aktīvi, var uzrīkot šovu “Dziesmu duelis”. Sagatavo A4 lapas (labāk biezākas, lai nespīd cauri), sadrukā vienā pusē 1,2,3,4, otrā pusē fragmentu no kādas dziesmas (maksimāli vienkāršus vārdus), novelk veļasstriķi, ar knaģiem piekarina tās lapas. Uztaisa 2 komandas (tātad divus tādus komplektus), izvēlas katrai komandai 3 vadošos, kuriem iedod kādus ritma sitamos instrumentus, un lai sadziedās!

Otrais piegājies - izdrukā divus bilžu komplektus un viss tas pats. Tikai tās bildes jāpiemeklē atkal tādas vienkāršās, lai par tām daudz dziesmu var izdziedāt. Rezultāts- lustīga sadziedāšanās ar sacensības garu.

4) Var stāstīt gadījumus "iz dzīves" (cilvēkiem ar lielu dzīves bagāžu tas parasti patik), tikai tēma, par ko stāstīt, jāizvelk.

5) Vēl viena dziedāmspēle- popiela. Var piemeklēt CD ar dažādiem populāriem viņu laiku mūziķiem (Lapčenoks, Bumbiere, Trence, Kukule utt). Un ik pa brīdim pateikt, ka uz šo pasākumu ieradusies, piemēram, viesiem mīļā dziedātāja Nora Bumbiere. Jau iepriekš izvēlies viņu līdziniekus (viņus par to neinformējot) un ej viņiem klāt, saki - godājamā māksliniec, nākiet nu uz skatuves, dod viņai mikrofonu (butaforiju) un tiek palaists šis viņas populārais gabaliņš. Nu tad šim cilvēkam uz vietas jānodemonstrē «popiela». Un tad pēc brītiņa atkal saki, ka ir vēl kāds pārsteigums un aicini nākamo zvaigzni.

Apkopoja maasinja