Atpūta

Dāvanā mazuļa pēdiņas vai plaukstiņas nospiedums

Omītes, opīši, mīļie krustvecāki parasti negaida smalkas dāvanas no saviem mazajiem mīluļiem, bet gan kaut ko ļoti sirsnīgu un personisku. Rietumos bērna pēdiņas vai plaukstiņas nospieduma dāvināšana ir sena tradīcija. Pēdējā laikā tas kļuvis aktuāli arī pie mums. Lūk, Cāļa apmeklētāju ieteikumi šādas jaukas veltes izgatavošanai:

* Ielej kastītē ģipsi nospied pēdiņu un ļauj lai sakalst. Tad ierāmē.

* Veikalos ir nopērkamas dažādas mālu masas, plastikas. Izrullē un nospied. 

Ģipsis ātri sacietē un mazliet ķēpīgāk un krietni lētāk. Māli un plastika būs dārgāki. Pasen pirku mālu paciņu, bija ap latu, bet man sanāca 4 kājiņām un rociņām. Cietēja gandrīz diennakti. Pozitīvi, ka nevajag rāmi, pati vari veidot formu-mašīnu, sirdi, puķi.

* Esmu manījusi “Centrex” un “Depo” veikalos kaut ko tamlīdzīgu. Nu ir tur tādi stendiņi, kur visvisādus niekus (puķupodus, maskas, un tml.) var pats gatavot.

* Es iedomājos tādu variantu, ka uz kāda krāsaina vai tāda glaunāka papīra ar gošenēm (vai varbūt ir kāda cita krāsa) uzliek nospiedumu, un tad apakšā skaisti uzrakstīt par piemiņu.

* Ar ģipsi ir ātri un vienkārši: vajag trauku ar līdzenu dibenu, lai sacietējušam ir gluds "dibens". Sajauc ģipša masu, lej formā un fiksi, fiksi roķeli vai kājeli spied iekšā. Man ir tādas abas peciņas. Mēs pirkām KNAUF ģipsi, ja nemaldos, tad viņiem bija pat kaut kas speciāls, kas īpaši fiksi sacietē nu pāris minūšu laikā. Dabonams būvmateriālu veikalos

*Mums krustvecāki paši uzdāvināja tādu divdaļīgu metāla rāmīti. Atver kā grāmatiņu, vienā pusē var ielikt bērniņa fočeni, otrā - nāca līdzi tāda balta masa, kuru bija jāiepļekstina tajā otrā rāmītī un tad varēja iespiest roķeli. Mēs spiedām mēneša vecumā, sanāca i roķelei, i kājelei vieta. Tikai tajā masā kaut kā grūti bija iespiest. Spiedām tā, ka bērnam roķele balta palika... Pirka viņi to kaut kādā prezentreklāmas firmā. Nezinu tikai cik maksāja. Varētu būt čiriku vai vairāk.

*Veikalos ir nopērkama veidošanas mastika, ar kuru ļoti labi sanāk uztaisīt nospiedumu. Pārdod Rimi hipermārketos, Maximā. Maksā ap 1 ls.

*Es ieteiku vai nu ģipsi vai ar krāsām uz papīra (var pat pirkstiņkrāsas nopirkt, kas bērniem domātas un nav kaitīgas, ja mutē tiek). Var arī izmantot kādu no mīkstajiem plastilīniem trauciņos, kas ir mīkstāki kā tās masas, bet arī sacietē. Vēl ir tādas masas, kas pēc tam ir cepeškrāsnī cepamas un pēc tam ir cietas - es taisīju no tādas, bet nu ļoti grūti nospiedumu tur dabūt. Ieteiktu PlayDoh(bet der arii Jovi), jo viņiem ir arī baltā krāsa un sudraba krāsa. Nopērkami bērnu preču veikalos, arī Spicē un RIMI.

*Ar ģipsi var darīt tā, ka jau uzreiz izvēlēties rāmīti ar resnākam malām un tajā ieliet masu un iespiest, lai pēc tam nav ķēpa ar ievietošanu rāmī.

* Mēs darījām tā: šķidru ģipša masu ielej papīra šķīvītī, tad taisa rociņas nospiedumu un pie reizes iztaisa caurumu aukliņai - lai nav jātaisa īpašs rāmis. Kad ģipsis sacietējis, to ar guaša krāsām var izdaiļot. Iznāk ļoti glītas dāvaniņas vecvecākiem!

* Berga bazārā ir papīru veikals ar lietajiem un visādi citādi interesantiem papīriem (gan jau, ka var izmantot arī citus papīrus), mana izvēle krita uz šiem. Nopirku papīra loksnes ( ārlokot uz pusēm sanāk standarta apsveikuma kartiņas izmērā) ar plēstām malām un zīdpapīru, to arī pārlocīju uz pusēm un liku pa vidu savai kartiņai, abus papīrus locījuma vietā pārsēju ar smalku zīda lentīti, augšpusē sasienot pušķītī, virspusē uzlīmēju tādus koka rūķīšus ar filca cepurēm (pirku “Timmari” -domāti bija kā eglīšu rotājumi). Pēdiņas nospiedumu taisīju iekšpusē ar sudraba silikona krāsu ( pirku kaut kādā mākslinieku darbnīcā). Sanāca patiešām ļoti skaisti. Tādus sataisījām tētim, vecvecākiem un krustvecākiem. Ļoti mīļās dāvaniņas sanāca no mazulīša! Protams, ka ir grūti uztaisīt perfektu to nospiedumu, bija kādi 20 eksemplāri, līdz atlasīju labākos. Ar citām krāsām nekas nesanāk. Silikona ir tāda bieza un pēc nožūšanas paliek tas nospiedums ciets. Esmu arī tajā veidojamā masā taisījusi, bet, ja vajag tieši dāvināšanai, tad šis ir vislabākais variants! Tas, kurš saņems šādu apsveikumu, būs ļoti aizkustināts, to es varu garantēt!

* Pirku Ošiņa grāmatnīcā porcelāna masu. Maksāja ~ Ls 3. Pietika kādiem ~10 nospiedumiem. Krāsas dažādas. Sacietē ~ 20 min laikā, bet atstājam uz nakti. Vīrs pats sagatavoja formiņas no koka.

Lasi vēl

Dāvana bagātam cilvēkam

Dāvana dvīnīšiem

Par svētkiem un atpūtu varat aprunāties Cāļa forumos

Aktīva atpūta

Svētki