Atpūta

Dažādi svētki

Cāļa 12 gadu jubilejas svinības Brazīlijā
Spītējot aukstajam laikam un sastrēgumiem, 49 pieaugušie un 23 bērni (mazākajiem viesiem bija 5 un 6 mēneši, bet 9 bērni vecumā no 1–2.5 gadiem) sapulcējās, lai satiktos, iepazītos, baudītu cienastu un jubilejas torti.
Cālis svin, atpūšas un ceļo
Otro svētku tūri Cālis nosvinēja, kopā ar sadarbības partneriem, žurnālistiem un mīļajām cālenēm aizceļojot kruīza braucienā ar «Tallink» prāmi «Romantika» uz ziemeļniecisko Zviedrijas galvaspilsētu Stokholmu.
Cāļa 10. jubileja Brazīlijā
15. janvārī Cālis atzīmēja savu 10 gadu jubileju! Pasākums notika saulainā noskaņā, bija sanācis kupls pulciņš portāla draugu un lasītāju.
Kā rakstīt un nosūtīt ielūgumu uz bērna ballīti
Organizējot gan pieaugušo, gan bērnu pasākumus un veidojot ielūgumus uz tiem, jāievēro galvenie punkti, par kuriem informācijai noteikti jābūt ielūgumā.
Miķeļdiena 29. septembrī
Miķeļdiena jeb Apjumības pēc būtības ir rudens saulgriežu svētki, kurus svinam 29. septembrī, neskatoties uz to, ka astronomiskie rudens saulgrieži (diena kļūst tikpat gara cik nakts) ir nedaudz agrāk (21.–23. septembrī).
Kas ir Spāru svētki un kā tos svin
Par Spāru svētku izcelšanos precīzas informācijas nav arī pašiem jumiķiem, taču tradīcija joprojām tiek ievērota.
Neaizmirstamie dārza svētki
Ja māja vai vasarnīca ar dārzu pieder mums pašiem, varam kaut vai katru dienu priecāties, kā garšo svaigā gaisā baudīta kafija, pusdienas vai vakariņas.
Valentīna dienas kino seanss
Šoreiz par to, kādu filmu divatā vai vienatnē varētu skatīties Valentīna dienas vakarā.
Starptautiskā Studentu diena – 17. novembris
17. novembris jau kopš 1941. gada ir pasludināts par Starptautisko studentu dienu (International Students' Day). Dzirdot par tādiem svētkiem, rodas asociācijas ar jaunību, jautrību un bohēmu, taču izrādās, ka svinamās dienas izcelšanās iemesls ir traģisks.
Veļu laiks folklorā un mūsdienās
Veļu laikā atdarījās veļu vārti un ciemos ieradās aizgājušo veļi, ko sauca arī par iļģiem, paurīšiem, vecīšiem, ķauķiem, leļiem, urgučiem, ēniem, māžekļiem, māniķiem, raudačiem, vecajiem u. c.
Svētku svinēšana darba vietā
Darbiniekiem vajag labi strādāt un tikpat labi atpūsties. Svētki nav tikai darbinieku izklaidēšana, bet gan papildu motivācija.
Balle padomju stilā
Ja rīkojam tematisko ballīti „padomju stilā”, bieži vien liekas, ka to sarīkojot jābūt ar avīzēm apklātam galdam („Cīņa”, „Pravda”), šņabim „graņonkās”, skābētiem gurķiem, ķilavām, „ķieģelītim”, tefteļiem tomātu mērcē un zaļam sīpolam...
Brīnumu Laumiņa Pasaku zemē
Scenārijs dzimšanas dienai, kurā piedalās bērni vecumā no 3 – 6 gadiem.
Helovīns
Veikalu skatlogos sāk parādīties izgrebtas ķirbju galvas, sveces un dažādi mošķi.
2011. gadā Sieviešu dienai – 100 gadi!
Katru gadu visā pasaulē atzīmē Sieviešu dienu, kad noris daudz un dažādi pasākumi, turklāt ne tikai 8. martā, bet visa mēneša garumā, lai atzīmētu sieviešu panākumus ekonomiskā, politiskā un sociālajā sfērā.
Valentīna diena. Ja svinēt, tad – kā?
Tuvojas 14. februāris – Svētā Valentīna diena. Un tiem, kuri nolēmuši svinēt šos svētkus kā mīlētāju, laulāto un draugu apdāvināšanas un īpašu kopīgo pasākumu dienu, piedāvājam dažu svētku atzīmēšanas ideju apkopojumu.
Vīriešu diena – vēsture un tagadne
Padomju laikos dzīvojušie atceras 23. februāra, tautā sauktās Vīriešu dienas (oficiālais nosaukums – Padomju armijas un Jūras kara flotes diena), svinības.