Atpūta

Cāļa jubileja Brazīlijā

Neilgi pirms 15. janvāra klīda baumas, ka pirmais ģimenes portāls Latvijā Cālis.lv savu 10 gadu jubileju atzīmēs Brazīlijā – saulainajā un siltajā valstī! Gluži uz Dienvidameriku Cālis netraucās svinēt svētkus, bet diena patiešām bija saulaina un pasākums noritēja pludmales sporta centrā «Brazīlija».

Atkalredzēšanās prieks mijās ar jaunatklājumiem, kurš cilvēks zem kura nika tad īsti ir, un, protams, daudz, daudz apsveikumu, laba vēlējumu, tostu un pa vidu tam visam siltas vasaras mūzika perskusiju pavadībā, kā arī salsas ritmos, ko ikviens varēja iemēģināt un apgūt.

 

Foto: Dmitrijs Duļepovs

Tiem, kuri izvēlējās uz pasākuma norises vietu doties ar īpašo autobusu «Black Silver Party bus», jautrība sita augstu vilni jau pirms paša pasākuma, kā arī tieši tāpat dodoties mājās no pasākuma. Pludmales sporta centrā satraukusies, bet pozitīvi noskaņota visus sagaidīja Cāļa mamma Agnese. Agnese iepazīstināja ar savu komandu un visa svētku pasākuma laikā saņēma daudz laba vēlējumu, tostu un, protams, dāvanu. Agnesei, lai arī satraukusies, lai viss būtu labi un visi justos ērti un omulīgi, ieguva milzīgu pozitīvu lādiņu turpmākajam darbam.

Par īpašām dāvanām un vēl jo vairāk ziediem bija parūpējušies daudzi! Lai arī visas nav iespējas uzskaitīt, brīnišķīgi un īpaši mīļi bija bērnu zīmētie apsveikumi un cilvēku pašu rakstītie dzejoļi. Lai Cālim būtu ko paknābāt, dāvanās tika sarūpētas daudz garšīgas lietiņas: no žurnāla «Mans mazais» saņēmām burvīgus cālīšus-kūciņas, ar visām olu čaumalām no krēma – desmit cālīši, katrs simbolizējot vienu gadu; gardumgardu kūku bija sarūpējusi cālene Nora, par ko visi, kas tika līdz kūkas gabaliņam, bija sajūsmā; no citiem draugiem saņēmām dažādus saldumus. No žurnāla «36'6» Guntas Tabores liela ola ar novēlējumu (Agnese Guntu nodēvēja par cāļa krustmāti, jo viņa bija pirmā žurnāliste, toreiz strādāja vēl «Neatkarīgajā Rīta Avīzē», kura uzrakstīja par Cāli, turklāt divas pamatīgas intervijas, kuras izlasot, cilvēki pulkā sāka apmeklēt Cāli).

Foto: Dmitrijs Duļepovs

No mūsu lieliem draugiem un viena no lielākajiem klientiem reklāmas aģentūras «AdNet» arī dāvanā ola, bet jau kā skaista lādīte, kur glabāt mūsu zināšanas. No Cicele (un no visām grupas «Tauklodītes» dalībniecēm kopā) viņas gleznotais pulkstenis ar cāļiem, kas omulīgi iekārtojies ofisā. No Pastnieces burvīga liela 60 gadus veca pudele, kuru pati izkrāsoja un novēlēja, lai Cālis ar gadiem kļūst tik vēl labāks līdzīgi kā labs vīns. Vēl no Pastnieces bija paštaisīta milzīga puķe, kur katra ziedlapiņa nozīmēja vienu no Cāļa grupām ar mīļiem novēlējumiem.

Visas dāvanas (arī šeit nepieminētās) un arī apsveikumi, bildes tuvākajās dienās tiks izlikti ofisā, kur tagad taisām speciālu stendu - Cāļa muzeju. Un tur būs arī iepriekšējos gados zīmētais, rakstītais, līmētais, jo nekas nekur nav pazudis, bet tagad visam būs īpaša vieta, ko varēs redzēt arī citi.

Par bagātīgu svētku galdu bija parūpējušies «Brazīlija» pavāri, bet ar gardām sulām no pašaudzētām sulām cienāja «Very Berry».

Foto: Dmitrijs Duļepovs

Par izkustēšanos pa vidu jautrām čalām rūpējās profesionālais un atraktīvais salsas dejotājs Rolands Šteinbergs ar savu deju partneri, kas maziem un lieliem dejotgribētājiem mācīja salsas deju soļus. Perkusijas spēlēja Andris Namnieks un Harijs Kadiķis. Savukārt bērnus visu pasākuma laiku izklaidēja lieliskais cālis un pelīte no bērnu izklaides centra un bērnudārza «BeBe».

Paldies forumā tika teikts daudziem no aktīvajiem Cāļa foruma dalībniekiem, bet pieci tika īpaši izcelti, tāpēc ieguva iespēju doties kruīza braucienā uz Stokholmu:

Novaly - Cāļa ārsts. Par labiem, ātriem un profesionāliem padomiem Bērnu veselības nodaļā.

Smaids - par konsultēšanu veselības jautājumos Bērnu veselības nodaļā.

Funky Monkey - par savu līdzekļu, laika un enerģijas ziedošanu Labdarības sadaļai, organizējot palīdzību tiem, kam grūtāks brīdis.

Nete - par aktīvo darbošanos un palīdzēšanu labdarībai. Paldies par mieru un līdzsvaru veicinošiem padomiem.

Nabux - par drosmi, uzdrīkstēšanos un atbalstu un milzīgo ieguldījumu, lai atbalstītu sievietes krūts vēža grupā. Gandrīz visas meitenes dažādu iemeslu dēļ (dažas tajās dienās pašas netika) atdāvināja braucienu kādam citam, kuram uzskatīja, ka tas būtu nepieciešams, vai citādāk šis cilvēks šādā braucienā netiktu.

Pozitīvas emocijas ieguva gan jau sen Cālī esošie cilvēki, gan jaunie un arī forumā par Cāļa pasākumu jau saņemtas daudz ļoti jaukas, pozitīvām emocijām piepildītas atsauksmes, kas nozīmē, ka drīz vien tiksimies jau atkal vaigu vaigā.

Bildes no pasākuma skatieties mūsu «Facebook» lapā.

Reportāžu sagatavoja Iveta Rozentāle