Atpūta

Cāļa 12 gadu jubilejas svinības Brazīlijā

Pirmais Latvijas ģimenes portāls Cālis.lv jau otro reizi savu jubileju atzīmēja mājīgajā pludmales sporta centrā «Brazīlija». Tiesa, īstais jubilejas datums ir 15. janvāris (šogad Cālim apritēja 12 gadi), bet svinēšana šogad notika sestdienā, 2013. gada 19. janvārī.

Spītējot aukstajam laikam un sastrēgumiem, 49 pieaugušie un 23 bērni (mazākajiem viesiem bija 5 un 6 mēneši, bet 9 bērni vecumā no 1–2.5 gadiem) sapulcējās, lai satiktos, iepazītos, baudītu cienastu un jubilejas torti. Viesi varēja gan noklausīties dažādas informatīvi izglītojošās lekcijas, gan vienkārši gūt pozitīvas emocijas, papļāpājot ar Cālis.lv veidotājiem, lasītājiem un diskutētājiem forumos.

Foto: Laura Krampe

Tāpat kā pagājušajā reizē, no portāla pastāvīgās apmeklētājas Pastnieces saņēmām brīnišķīgu dāvanu, šoreiz tā bija gada simbols – mīlīga čūska, bet ģimeņu psiholoģiskā atbalsta centra «Līna» speciālistes uzdāvināja mandarīnu koku, zem kā čūskai paslēpties.

Foto: Laura Krampe
Foto: Laura Krampe

Ar bērniem pasākuma laikā nodarbojās, protams, neviens cits, kā liels cālis – lieliskā Inga no Raunas. Vienu stundu bērni varēja nodoties aktivitātēm smilšu laukumā, pēc tam cālis aicināja radoši darboties. Visbeidzot varēja uzspēlēt pazīstamo «Cirku», bet nevis kā galda spēli, bet pašiem bērniem metot kauliņu un lēkājot pa tā cipariem milzīgā spēles izklājumā uz grīdas.

Foto: Laura Krampe

Ir mūsu Cālis gudrinieks,

Un kopā būt mums liels, liels prieks.

Viņš daudz ko interesantu stāsta,

Un dažādas lietas viņš mums māca!

Tā rakstīja radošā konkursa (tas bija izsludināts, lai kāds iegūtu ielūgumu uz jubilejas svinībām) dalībniece Jūlija un viņai bija pilnīga taisnība, jo pat jubilejas pasākumu Cālis pamanījās apvienot ar noderīgām lekcijām un nodarbībām par psiholoģijas tēmām, kulināriju un aktīvu dzīvesveidu.

Atsevišķā zālītē blakus svētku norises vietai viesi ģimeņu psiholoģiskā atbalsta centra «Līna» speciālistes Solvitas Valteres mudināti, varēja aizdomāties par to, kā viņi sadzīvo ar savu vecumu, kā viņus uztver citi un kad (un kāpēc) dzīvē ir jutušies vislaimīgākie. Savas pārdomas, speciālistes aicināti, viesi atklāja citiem un arī tas lika aizdomāties, cik dažādi esam un kas nu katram sagādā laimes brīžus – gan jaunība, kad viss vēl priekšā; gan ikviens dzīves brīdis.

Foto: Laura Krampe

Kulinārijas šova «Lapsa virtuvē» vadītāja Liene Tomsone demonstrēja, kā mājās pagatavojama cēzarmērce, piparmētru un jogurta mērce un rukolas pesto mērce. Protams, tās varēja arī nogaršot un bija patiešām labi!

Foto: Laura Krampe

Ar veselīga dzīvesveida ABC pamatvingrinājumiem iepazīstināja sporta kluba «City Fitness» trenere Alīna Rimkusa. Klausītāji uzzināja, cik svarīgi sēdoša darba strādātājiem ir ik pa stundai izkustēties un izpildīt kādu vienkāršu vingrinājumu. Daži jubilejas svinētāji jau aizrautīgi metās izpildīt demonstrētos vingrinājumus, bet citi pie sevis nodomāja, ka sadūšoties kaut vai uz tādu fiziskās aktivitātes minimumu varētu nebūt pārāk grūti.

Foto: Laura Krampe

Psihoterapeits Aivis Dombrovskis runāja par ārkārtīgi interesantu tematu, kā sievietei saprast vīrieti un otrādāk, kādi ir mūsdienu ģimenes modeļi un kas tajos labs vai slikts. Prātā palika tādas tēzes kā «Sieviete viena pati īstu vīrieti uzaudzināt nevar» un «Vīrietis un sieviete ir dažādi, tāpēc saprast viens otru nevar. Var tikai pieņemt viens otru».

Foto: Laura Krampe

Pasākuma laikā pie mums viesojās arī Renata no PASS projekta (Parents As Succeesful teacherS), kura piedāvāja sanākušajiem vecākiem izmēģināt svešvalodu mācīšanās kartītes un iepazīties ar projektu. Šis projekts piedāvā metodes, kā vecāki var iemācīties kļūt par veiksmīgiem svešvalodu skolotājiem saviem bērniem, kā arī attīstīt veselīgu un radošu komunikāciju ar savu mazuli.

Foto: Laura Krampe

Pasākuma noslēgumā ar brīnišķīgu un liegu koncertu uzstājās mūziķis Kārlis Kazāks. Daudzi bērni nekavējās dejot un izrādīt dzīvu patiku pret Kārļa dziesmām. Savukārt, mums visiem kopā tas bija patiesi skaists jubilejas pasākuma noslēgums.

Foto: Laura Krampe

Ar Cāli šo mēs braši ejam

Pa dzīves kalniem un puķu lejām.

Ar Cāli kopā būt mums tīk,

Un Cāli lasīt neapnīk.

Jūlijas iesūtītā dzejoļa rindas paturēsim kā mūsu tikšanās moto arī līdz nākamajai jubilejai!

Iveta Odiņa

VAIRĀK JUBILEJAS BILDES SKATIES ŠEIT

Lasi vēl

Cāļa 10. jubileja Brazīlijā

Cālis svin, atpūšas un ceļo