Atpūta

Cālis svin, atpūšas un ceļo

Tā kā Cālis uz silto Brazīliju tomēr neaizbrauca, bet izmantoja vietējās iespējas atpūtas centrā «Brazīlija», lai nosvinētu 10 gadu jubileju, tad otro svētku tūri Cālis nosvinēja, kopā ar sadarbības partneriem, žurnālistiem un mīļajām cālenēm aizceļojot kruīza braucienā ar «Tallink» prāmi «Romantika» uz ziemeļniecisko Zviedrijas galvaspilsētu Stokholmu.

Foto: Ilze Zicāne

«Romantika» kā bišu stropā uzņēma visus kuģot gribētājus – gan tādus, kas jau reiz braukuši un ar interesi brauca vēlreiz, lai pārliecinātos par jau iepazītajām izjūtām un vietām, gan tādus, kas brauca pirmo reizi, kā arī tādus, kas braucienu uzņēma ar dalītām emocijām, pārvarot lielas bailes no braukšanas ar kuģi, pirms tam atbilstoši satraukumam un pilnmēness laikam sapņojot «Titānika» noskaņās.

Laiks lutināja visus, jo prāmis liegi iešūpojās tikai svinīgo vakariņu laikā, pārējā laikā tikai ar dzinēju rūkoņu un pāris ledus gabalu radīto skaņu atsitoties pret prāmja korpusu atgādinot, ka esam atklātā jūrā, nevis atpūtas vietā uz sauszemes. Svinīgo vakaru laikā visi sanācām kopā un varējām iepazīt jaunās vai neredzētās sejas, jautri čalojot, daloties iespaidos un sadaloties pa mazākām interešu grupiņām. Turklāt vakariņu laikā cāļotājas no «Sarkanā paklāja» uzdāvināja brīnumskaistu sarkano paklāju – pavisam reālu un taustāmu.

Foto: Dmitrijs Duļepovs

Par ar kuģotāju labsajūtu rūpējās kruīza menedžere Lolita Jēkabsone, kas iepazīstināja gan ar kapteiņa apartamentiem, gan aicināja vērot krāšņu šovu un ļauties deju grīdas vilinājumam Lielbritānijas grupas «Avantgarde» populāru hitu izdziedātajos ritmos, kā arī aicinot dažādās atraktīvās spēlēs un loterijas izlozē.

Drosmīgākie varēja doties uz karaoki, lai parādītu arī citiem savas dažādās balss dotības. Arī kruīza menedžere atklāja savu skanīgo balsi karaokē, dziedot brauciena laikā īpašas izjūtas raisošo Selīnas Dionas dziesmu «My heart will go on» no filmas «Titāniks». Savukārt bērni ar sajūsmu lielāko daļu laika pavadīja burvīgajā rotaļu istabā ar bumbu vannu, slidkalniņiem un dažādiem patīkamiem pārsteigumiem.Kruīza laikā Cāļu komandu sagaidīja pārsteigums, jo svinību daļā pēc laulātā pāra sveikšanas, kas kopā pavadījuši jau 16 gadus un visiem par prieku uzdejoja kāzu valsi, turpinot sveikt jubilārus, uz deju grīdas tika aicināts ne tikai 10 gadīgais atraktīvais jubilārpuika, bet arī visa Cāļa komanda, ko kruīza menedžere sveica 10 gadu portāla jubilejas reizē, izvedot visus prožektoru gaismās un dāvinot šampanieti un saldumus.

Foto: Iveta Odiņa

Jau rīts pie brokastu galda liecināja, ka diena būs brīnišķīga, jo baudot veltes no zviedru galda, varēja vērot, kā aust gaisma un paveras skats uz sniegotajām lielajām un pavisam mazajām šērām pa ceļam uz galvaspilsētu, mierīgi jūras ceļu dalot ar citiem lielajiem kruīza prāmjiem. Arī pati Stokholma mūs sagaidīja saulaina, lutinot ar saulesstaru dāvāto siltumu sniega baltumā, un ļaujot visiem izklīst uz visām debespusēm, lai katrs varētu izbaudīt savu iecerēto maršrutu un galapunktu, kas bija vai nu vecpilsēta, vai pilsētas centrs, vai arī kāds no daudzajiem un daudzveidīgajiem Stokholmas muzejiem, aizraujot gan lielus, gan mazus. Arī zviedri mūs sagaidīja ziemeļnieciski atturīgi, stalti un reizē laipni, ļaujot atcerēties teicienu, lai kādi vēji pūš, visi pūtīs pāri.

Un tad jau jaukais mājupceļš – ar dažādām nopietnām un ne tik nopietnām sarunām, dalīšanos iespaidos par galvaspilsētā piedzīvoto, dejām, dziesmām un kopējā brauciena izbaudīšanu, lai pozitīvi uzlādēti un ar patīkamām emocijām atgrieztos Latvijā. Nokāpjot no prāmja par braucienu liecināja interesantā sajūta, kad uz sauszemes stāvot ik pa laikam šķiet, ka šūpo – tas kopā ar patīkamajām atmiņām, ar kurām dalīties ar pārējiem.

Bildes varat apskatīt mūsu «Facebook»lapā.

Esat aicināti sūtīt un pievienot arī savējās!

Savukārt šeit varat atcerēties pludmales sporta centrā «Brazīlija» piedzīvoto, kā arī apskatīt bildes. 

Ceļojuma iespaidus apkopoja Iveta Rozentāle