Atpūta

Kā rakstīt un nosūtīt ielūgumu uz bērna ballīti

Lai vecāku rīkotā bērna dzimšanas dienas vai cita ballīte izdotos, svarīgs var būt pat tāds šķietams sīkums kā ielūgums.

Mūs konsultē pirmsskolas skolotāja, dzimšanas dienas ballīšu un bērnu radošo darbnīcu organizatore un vadītāja Inese Prūse (inese.pruse@gmail.com, tel. 26163819).

Kādai informācijai noteikti jābūt ielūgumā

Organizējot gan pieaugušo, gan bērnu pasākumus un veidojot ielūgumus uz tiem, jāievēro galvenie punkti, par kuriem informācijai noteikti jābūt ielūgumā:

• Adresāts.

• Mīļš uzaicinājums uz konkrēto pasākumu – dzimšanas, vārda dienas ballīti vai kādu citu īpašu pasākumu.

• Noteikti jāpiemin ballītes norises vieta un precīza adrese.

• Pasākuma datums un laiks, cikos ballīte sāksies un līdz cikiem varētu norisināties. Sevišķi aktuāli tas ir tad, ja ballīte norisinās uz noteiktām stundām noīrētās telpās. Ja laiks un datums ir korekti norādīts, parasti no vecāku puses šī nianse par ballītes laiku (kas mēdz būt no 3–4 stundām atkarībā no bērnu vecuma, norises vietas un tematikas) tiekot uztverta ļoti saprotoši.

• Ja ballītei paredzēta īpaša tematika, piemēram, ierašanās cepurēs vai maskās vai noteiktas krāsas apģērbā, tas viss arī jāmin ielūgumā; ja paredzētas kādas īpašas aktivitātes arī tās var pieminēt. Piemēram, ”Kopīgi cepsim gardas picas”, “Jautri pavadīsim laiku kopā ar Vinniju Pūku” vai kādu citu pasaku tēlu, kurš vadīs ballīti.

• Kad ielūgumā izteikts uzaicinājums, svarīgi, lai neizpaliktu aicinātāja paraksts – vārds.

Pirmsskolas vecuma bērniem ielūgumā labāk rakstīt tikai pašu galveno informāciju. Uz atsevišķas lapiņas, kuru pievieno ielūgumam (aploksnītē), svinētāja vecāki uzraksta papildus informāciju ciemiņu vecākiem, piemēram:

• Ballītes vietas adrese un nokļūšana līdz tai (reizēm paši jubilāra vecāki, ja bērniņš aicina bērnudārza grupas draugus, piedāvā, piemēram, pusdienlaikā uzaicinātos draugus nogādāt līdz svinību vietai).

• Noteikti arī jāpiemin vecāku telefona numurs un/vai e–pasta adrese.

Piemērs:

Ilzītei!

Uzaicinu Tevi uz savu Dzimšanas dienas ballīti! Š.g. 1. aprīlī, plkst. 13.00.

Iesim rotaļās un cepsim gardas picas kopā ar Pepiju!

Dacīte

P.S. Ballītes laiks no plkst. 13.00–16.00

Ielūgumu noformēšana

Ielūgumu var veidot atsaucoties uz ballītes tematiku vai gadalaiku. Pašu gatavoti ielūgumi pastiprina īpašo svētku gaidīšanas sajūtu, tādēļ ir jauki, ja ielūgumus gatavo bērns pats vai kopā ar vecākiem. Arī mazs bērniņš noteikti var piedalīties ielūguma gatavošanā, piemēram, ko līmējot vai uzzīmējot.

Ielūgumu gatavošanas veidi var būt visdažādākie, sākot no klasiski vienkāršiem līdz pat radoši oriģināliem. Inese uzskata, ka bērniem jāmāca izgatavot un pasniegt pieklājīgu un glīti noformētu ielūgumu, tomēr par tā veidu – radošo izpausmi, nav jāuztraucas, jo tā ir bērnu ballīte, kur pieļaujami dažnedažādi noformējumi un dekorācijas.

Ielūgumu izsūtīšana

Tāpat kā uz jebkuru pasākumu, arī uz bērnu ballīti ielūgumi jāizsūta vai jānodod savlaicīgi, lai saņēmējs varētu sagatavoties (laika saplānošana, dāvanas iegāde, tērpa sagatavošana, ja plānota tematiska ballīte utt.). Runājot par bērnu ballīti, šis savlaicīgums noteikti vairāk attiecas uz vecākiem. Ielūguma nosūtīšanas laiks varētu būt viena līdz divas nedēļas pirms ballītes (labāk gan pēdējais variants).

Kā ielūgums nosūtāms vai nododams, atkarīgs no apstākļiem. Ja jubilāra draugi, kuri tiek aicināti uz ballīti, ir, piemēram, bērnudārza grupiņas biedri vai klases biedri, tad ielūgumu nodod personīgi. Bet, ja kādu no draugiem ikdienā nesatiek vai tie dzīvo citā pilsētā, tad ielūgumu var nosūtīt pa pastu.

Elektronisko pastu gan pati konsultante neatbalstot, jo, viņasprāt, īpaši pirmsskolas vecuma bērniem vairāk jāmāca un jārada individualitātes sajūta. Tas taču ir tik īpaši, kad gatavoto ielūgumu pats vari ielikt aploksnē, uzlīmēt pastmarku un doties uz pastu (vairumam bērnu mūsdienās tas varētu būt jo īpaši liels piedzīvojums un savā ziņā arī pārsteigums). Visticamāk, retais bērns šodien apciemo pastu un tver to īpašo sajūtu, iemetot savu aploksnīti lielajā pasta kastē.

Ja vecāki vēlas, papildus bērna izsūtītajam/nodotajam ielūgumam, var elektroniski vēl painformēt uzaicināto bērnu vecākus un noskaidrot, vai aicinātais ieradīsies.

Iveta Odiņa

Foto no Ineses Prūses privātā arhīva
Foto no Ineses Prūses privātā arhīva

Citi interesanti raksti

Balle padomju stilā

Galda spēles

Par svētkiem un atpūtu Cāļa forumos

Aktīva atpūta

Svētki