Atpūta

Jaunā gada sagaidīšanas pasākumu variācijas

Klusie Ziemassvētku pasākumi ir aizvadīti un laiks pievērsties Jaunā gada sagaidīšanas svinībām.

Foto: Hemera Photo Clip Art

Cālis.lv ielūkojās, ko interesantu iespējams izbaudīt, sagaidot Jauno Melnā Ūdens Pūķa gadu tepat Latvijā.

Daudzviet Latvijā norisinās visdažādākie Jaunā gada sagaidīšanas pasākumi, no miermīlīgiem pasākumiem kultūras namos, kuros uzstāsies dažādas šlāgergrupas, kā arī jaunie mūziķi, līdz dažādiem pasaku motīviem un kosmiskiem šoviem. Cenu amplitūda ir ļoti dažāda, bet jārēķinās, ka uz daudziem pasākumiem jāpiesakās iepriekš, jo vietu skaits ir ierobežots. Cālis.lv izvēlējās 10 pasākumus (ne tikai galvaspilsētā, bet arī citviet Latvijā), kas piesaistīja ar kādu īpašu odziņu un varētu rosināt cāļotājus meklēt vēl, lai atrastu sev vispiemērotāko Jaunā gada sagaidīšanas pasākumu un atbilstošu noskaņu.

Tiem, kam tuvs moto

Jau 30. decembrī Oppozitors MC rīko interesantu pasākumu Mobilizācija, kas notiks Rīgā, Melnajā Piektdienā. Tas ir motokarnevāls tiem, kam moto kustība ir tuva sirdij. Tā kā tēma ir Mobilizācija, tad ierasties var ar militārismu saistītiem atribūtiem.

Svētki Saules akmenī

Eleganti iespējams sagaidīt Jauno gadu arī Rīgā, Saules akmenī, kur pavērsies lielisks skats uz uguņošanu un visa vakara garumā būs iespējams baudīt galvaspilsētas naksnīgo panorāmu. Par labsajūtu rūpēsies restorāns Fazer un dzīvā mūzika, skanēs arī saksofons, būs teatrāli humoristisks pūtēju ansamblis, uguns šovs, burvju meistars, deju priekšnesumi, pieejams būs arī mākslinieks – karikatūrists. Un, protams, pusnaktī šampaniešu piramīda.

Jaunais gads starpzvaigžņu telpā

Rīgā, klubā Nabaklab Jauno gadu būs iespējams sagaidīt kosmiskās noskaņās pasākumā Ceļvedis Starpzvaigžņu Stopētājiem, kur notiks vēl nebijusi kosmiskā dvēseļu pārceļošana. Uz starpzvaigžņu kuģa borta Tevi laipni sagaidīs un ceļot caur daudzajām galaktikām palīdzēs princese Lea un citas spilgtas personības. Būs iespējams malkot speicdrinkus, ēst Melnā cauruma zupu un uzspēlēt spēlītes uz Piena Ceļa.

Kurš var skaļāk

Rīgā, Just bārā Jaunais gads tiks sagaidīts Holivudas cienīgā stilā ar improvizācijas šovu Spiediens, pretendējot uz skaļāko Jaunā gada sagaidīšanas ballīti. Īpašiem svētkiem, īpaša sagaidīšana, humora un smieklu improvizācijas šovs, vakara vadītāja un pasākuma sniegbaltīte būs Eiropas Hitu radio atpazīstamā balss – Kristena, bet vakara nagla – Latvijas TOP 1 elektrohipa mākslinieka Gacho grandiozā šova programma un koncerts. 
Gadu mijas naktij tiks piešķirts mazliet mistikas un maģijas – burvju, iluzionistu, uguns un pirotehnikas šovs, kā arī uz lielā ekrāna būs vērojama premjera uzruna un Live translācija no lielākajām Eiropas pilsētām.

Dzīvo zaļi

Kurzemē notiks jauks pasākums Zaļā ballīte, kur 31. decembrī, sākot no plkst. 15.00 līdz pat jaunā gada plkst. 15.00 Kuldīgā, Kurzemes kultūras mantojuma centrā Kūrava notiks Vecā gada aizvadīšana un Jaunā gada sagaidīšana Zaļās pasakas noskaņās. Būs gan orientēšanās pa Kuldīgas ieliņām, Laimes aka, danči un rotaļas, gan arī dziemas un laimes liešana.

Sagaidot Jauno gadu – filma savam novadam

Gulbene sarūpējusi jauku dāvanu pilsētniekiem, pusstundu pirms pusnakts pie Gubenes kultūras centra piedāvājot uz lielā ekrāna noskatīties filmu Gulbenes novads 2011. gadā. Protams, būs arī domes pārstāvju apsveikumi, kā arī translācija Ministru Prezidenta Valda Dombrovska svētku uzrunai. Pēc svētku salūta būs gan balle ar grupu Klaidonis, gan arī video projekcijas disko zālē.

Krāsainās pasakas Dikļu pilī

Kādā krāsā tu redzi savu pasauli? Baltu? Tad jau zini, ka baltajai vāverei piedzima balti vāverēni, kas ieleca baltajos koku zaros, un vāvere nevar vairs tos atrast. Dzeltenu? Tad tava saule ir kā dzeltena pankūka ar garšīgām, kraukšķošām maliņām. Zaļu? Tad kādu nakti mežs ienāks arī tavā pilsētā un skapis būs kā džungļu krūms. Raiba kā dzeņa vēders, raibu mūžu dzīvo. Varbūt raibais nāk pie tevis spēlēties? 
2012. gada sagaidīšana Dikļu pilī Kocēnu novadā norisināsies izcili krāsaini, par pamatu ņemot Imanta Ziedoņa Krāsainās pasakas motīvus. Katra pasaka būs atradusi savu vietu pilī. Būs arī dažādi izklaides pasākumi, krāsainas balvas un koši krāsaina svētku maltīte. Pasākumu vadīs Andris Bulis.

Pasaka Ziemas naktī

Kaķīškalnā Jauno gadu būs iespējams sagaidīt kā pasaku varoņiem, izbaudot Pasaku Ziemas naktī. Būs gardas uzkodas, dejas, atrakcijas un, protams, pārsteigumi.

Uguņošana uz kalna

Žagarkalns Cēsīs arī šogad aicina  uz Jaunā gada sagaidīšanas šovu, kurā būs iespējams redzēt slēpošanas instruktoru un Latvijas labāko snovbordistu demo šovus speciāli izgaismotā trasē, kā arī moto Freestyle paraugdemonstrējumus. Plkst. 24:00 Žagarkalna, nu jau par klasiku kļuvusī, uguņošana par godu Jaunajam gadam. Uguņošanā piedalās viss tehniskais personāls: gan sniega moči, gan retraki, slēpošanas, snovborda instruktori un motokrosa meistari no Cēsīm.

Ūdens Pūķa gada sagaidīšana pēc Saules un Mēness kalendāra

Savukārt Jauno Psiholoģiju centrs aicina Jauno gadu sagaidīt pēc Saules un Mēness kalendāra, iepazīstinot ar sagaidīšanas iespējām 17. janvārī.

Austrumu vai tā saucamais Ķīnas Jaunais gads saistās ar darbīgumu un svinībām. Tas tiek dēvēts par dzimšanas dienu, sākumu jaunai dzīvei, pavasari. Šīs dienas svinības iezīmē jaunas dzīves sākumu, cerību, labklājību un laimi. Tradicionāli ir lieli un krāšņi pasākumi, kuros norisinās dažādi rituāli vecā gada aizvadīšanai un jaunā sagaidīšanai, tā nodrošinot veiksmi sev un līdzcilvēkiem arī turpmāk. Jaunā gada atnākšanas brīdi nosaka pēc Saules un Mēness kalendāra. 2012. gadā šis datums ir 23. janvāris plkst. 9:39 (pēc Latvijas laika)

Svētku programmā: Mēness kalendārs, tā pielietojums veiksmīgai ikdienai. Svarīgas un īpašas lietas Jūsu ievērībai. Kā aktīvi, priecīgi un ar neparastiem notikumiem pavadīt Austrumu Veco gadu un sagaidīt Jauno Ūdens Pūķa gadu. Kā dažādi simboli ietekmēs mūsu panākumus un nodomus visa gada garumā.

Sagatavota Iveta Rozentāle

Lasi vēl

Kā sagaidīt Jauno 2012. gadu

Šampanieša baudīšanas māksla

Par svētkiem runājieties forumos

Svētki

Pļāpiņa

Virtuves noslēpumi