Atpūta

Ko nesīs Melnās ūdens čūskas gads

Pēc ķīniešu kalendāra Čūskas gads sāksies 10. februārī. Gads solās būt ļoti interesants, jo tas būs Melnais ūdens čūskas gads – 2013. gads. Tātad atslēgas vārdi – melns, ūdens, čūska, trīspadsmit. Tā kā katrs no šiem simboliem ir vērtējams ļoti pretrunīgi, tad iespējams secināt, ka katram cilvēkam gads būs tāds, kādam viņš pats vairāk vēlēsies ticēt.

Čūska – ļaunuma iemiesojums vai gudrības un labestības simbols

Dzīvnieku pasaulē čūskas ir dzīvnieki, kas ļoti labi spēj pielāgoties mainīgajiem dzīves apstākļiem. Ap čūskām apvijas mistikas oreols, jo tās līdzinās ķirzakām, bet ir pielāgojusās rāpošanai uz vēdera, kā arī lielu medījumu norīšanai veselā veidā.

Foto: istockphoto.com

Visas čūskas ir gaļēdājas, bet spēj ilgu laiku iztikt bez pārtikas, ja netiek klāt medījumam, ir pacietīgas un ar lielisku atmiņu. Viņu inde ir kaitīga tikai citiem, pašas sev tās nekaitē, turklāt nelielās devās inde var būt par ārstnieciska. Uz čūskām var attiecināt teicienu – ātras un bez žēlastības. Ir labi zināms, ka čūskas sava mūža garumā vairākas reizes maina ādu, veco nometot. Lai arī šie dzīvnieki ir nedzirdīgi, to augums ir ciešā saskarē ar zemi, tāpēc tās spēj uztvert pat nelielas zemes vibrācijas. 

Simboliski čūskai ir dažādas nozīmes dažādās kultūrās sākot no ļaunuma iemiesojuma un nelaimes nesēja līdz labvēlības, gudrības un labestības simbolam. Tāpat čūska saistās ar naudu un tās iegūšanu.

Ko no tā varam secināt mēs – gads sagaidāms ar mainīgiem apstākļiem, bet cilvēkiem izdosies tiem labi piemēroties, izejot kursus, apgūstot pilnīgi jaunas prasmes vai arodus, sākot citu dzīvi, iepriekšējo aizmetot kā vecu ādu. Patīkami, ka jauno apgūt izdosies viegli. Gaidāmi notikumi, kas paliks atmiņā uz ilgu laiku, kā arī būs vēsturiski nozīmīgi. Satricinājumi un negaidīti pavērsieni gaidāmi arī privātajā dzīvē. Konflikti tiks risināti ātri un bez žēlastības, nestiepjot tos lieki garumā. Tā kā visas prasmes nebūs iespējams izmantot, tad attīstīsies intuīcija un citas ne vienmēr loģiski izskaidrojamas spējas, kas lieti noderēs kā privātajā dzīvē, tā darbā. Veselība jaunajā gadā būs stiprā puse. Gudrība savienojumā ar intuīciju, kā arī nomērīšana septiņas reizes pirms darīšanas dzīves raibajos ceļos būs veiksmes nodrošinātāji.

Melnais – absolūts, dzīves pilnība vai tukšums

Melnā krāsa ir absolūta krāsa, tai ir tikai viens tonis, jo līdz ko tā sajaucas ar citu toni, veidojas jauna krāsa – pelēka. Tā ir krāsa, kas neatstaro gaismu un absorbē visas krāsas. Melnā krāsa ļauj izcelties jebkurai citai krāsai, tā dod dziļumu, bet var kļūt arī nomācoša. Melnā krāsa simbolizē gan bēdas, gan prieku, tā saistās ar kosmosu, zemapziņu, arī sievišķību. Kā simbols tā ir ļoti daudzām lietām – melnajai maģijai, ļaunumam, sērām, protestam, haosam, tajā pašā laikā arī aristokrātiskumam, elegancei, naudai, ienākumiem, apslēptai bagātībai, karjeras kāpumam, stabilitātei, spēkam. Bieži cilvēki izvēlas melno krāsu, lai neizceltos vai pat, lai paslēptos, tomēr ir tādi stila piekritēji, kas melno krāsu izmanto tieši tamdēļ, lai izceltos. Tajā pašā laikā melnā krāsa vienmēr būs modē. Pēc Fen Šui, melnā krāsa pieder pie ūdens elementa.

No tā varam secināt, ka cilvēkiem, kuri tic melnajai maģijai, melnajam kaķim un melnajai piektdienai, 13. datumam, jaunais gads būs īsts pārbaudījums, jo visas šīs lietas aktīvi darbosies. Savukārt tiem, kuri saredz melno kā aboslūto krāsu, kas palīdz izcelt, sniedz eleganci un ir panākumu simbols, gads gaidāms krāšņs un panākumiem bagāts, jo īpaši finansiālajā jomā.

Ūdens – dzīvības simbols

Cilvēks lielākoties sastāv no ūdens un ūdens cilvēkam ir nepieciešams arī dzīvības uzturēšanai. Ūdens ir unikāls ar to, ka ir vienīgā viela, kas ir gan šķidrā, gan cietā, gan gāzes veidā. Turklāt tas no gāzes stāvokļa spēj ieņemt šķidru un cietu stāvokli, bet no cieta atkal ieņemt šķidru un gāzes stāvokli. Ūdens ir ne tikai pašā ūdenī, bet arī sauszemē, dzīvniekos, augos, gaisā. Ūdens ir dzīvības nodrošinātājs, ārstētājs, tam piemīt arī labas šķīdināšanas īpašības, tajā pašā laikā tas spēj pārnēsāt arī vīrusus un slimības. Lai arī tas ir visizplatītākais elements dabā un līdz ar to visvairāk pētītais, par to joprojām ir daudz nezināmā. Ūdens simbolizē mobilitāti, dinamismu un spēju mainīties.

No tā iespējams secināt, ka veiksmīgam gadam mums ir svarīgi nodrošināt sevi ar galvenajām lietām, kas mums dzīvē ir svarīgas, mums ir jāspēj būt elastīgiem, lai piemērotos dažādām pārmaiņām. Ja to spēsim, viss izdosies. Svarīgi novērtēt to, kas ir patiesi svarīgs un vajadzīgs. Ūdens kā dzīvības simols ļauj secināt, ka vairāk nekā citus gadus ģimenēs tiks ieņemti bērniņi.

13 – 4 – 6

Jaunais gads ir gads, kas beidzas ar skaitli 13. Te paveras neierobežotas iespējas variācijai par skaitli 13. Tiem, kuriem skaitlis 13 nes nelaimi, jārēķinās, ka būs grūts un pārbaudījumiem bagāts gads. Tomēr ir daudzi cilvēki, kuri skaiti 13 saista tieši ar veiksmi un izdošanos, un šie cilvēki var cerēt, ka jaunais gads tiem palīdzēs piepildīt ilgi lolotus sapņus un ieceres. 

Savukārt, ja skaitļa 13 ciparus saskaita, sanāk cipars 4, kas simbolizē struktūru, stabilitāti, izturību, tādējādi iespējams secināt, ka gads būs ar skaidri izteiktu struktūru, stabils, bet var prasīt izturību un cītīgu darbu savu mērķu sasniegšanai. Ja saskaita visus skaitļa 2013 ciparus, sanāk cipars seši, kas savukārt ir ģimenes, mākslas, mīlestības simols – tātad radošs gads, kurā uzsvars ir uz mākslu un ģimenes vērtībām. 

Iveta Rozentāle

Lasi vēl

Jaungada apņemšanās

Par šo tēmu runājieties forumos

Neredzamā pasaule

Pļāpiņa