Atpūta

Melnā čūskas gada sagaidīšana

Šajā rakstā ieskatīsimies, kā sagaidīt melno čūskas gadu – kādu apģērbu izvēlēties, kā rotāt māju, ko likt svētku galdā.

Apģērbs – no melna līdz mirdzošam

Sagaidot melno čūskas gadu, ieteicams izvēlēties tumšu apģērbu, kas simbolizē čūsku, tomēr vissvarīgākais, lai tajā būtu arī kāda mirdzoša detaļa. Apģērbs var būt melns, bet tikpat labi tumši zils, kas atgādina dziļus ūdeņus. Tumši zilā krāsa Jaunajā gadā būs modē. Vēl derēs arī tumši zaļa krāsa.

Audumu izvēloties, vislabāk palikt pie tāda, kas rada spīduma efektu, piemēram, atlass. Protams, ir iespēja izvēlēties apģērbu ar čūskas rakstu, sievietēm labi iederēsies gludi un cieši pieguļoši apģērbi, kas atgādina čūskas gludo ādu – vislabāk gara kleita, kas sievietei kustoties atgādinās par čūskas lokanumu. Arī īsa pieguļoša kleitiņa būs tieši laikā, ja vien sieviete tajā izskatās eleganti, kas ir būtisks nosacījums, sagaidot čūskas gadu. Elegances viena no klasiskajām vērtībām ir mežģīņota mazā, melnā kleitiņa. Pie pieguļošajiem tērpiem lieliski iederēsies gludi mati un stingri ieveidotas frizūras. Tā kā ar čūskas gada atnākšanu tiks aizvadīts melnais ūdens pūķa gads, lieliski noderēs tērps, kas vilkts par godu pūķa gada sagaidīšanai, tikai ļaujoties čūskas cienīgām pārvērtībām, nometot veco ādu un parādot iepriekšējā gada tērpu jaunā piegriezumā un veidolā.

No dārglietām vislabāk izvēlēties tieši dārgakmeņus, jo īpaši – briljantus. Izvēloties sudraba un zelta rotaslietas, arī tērps var būt ar sudrabotu vai zeltītu mirdzumu. Rotās un aksesuāros droši var spēlēties ar čūskas tēlu – kā gredzenos, tā lakatos.  Izvēloties aksesuārus, lieliski iederēsies aksesuāri no mākslīgās vai dabīgās ādas – vai tā būtu josta, somiņa vai kurpes, ar nosacījumu, ka tā nav čūskāda. Taisot manikīru, vislabāk izvēlēties dizainu nagiem vienā tonī.

Vīrieši var gaumīgi izvēlēties kaklasaites ar čūskādas rakstu, kā arī kreklus un bikses ar spīdumu. Lieliski iederēsies uzvalks. Tā kā Jaunais ir Čūskas gads, tad vīriešiem vēlams gludi noskūties, nevis ataudzēt bārdiņu.

Ģimenes lokā – ar mieru un prātu

Mājas rotāšanā izmantojami skuju koku zari no egles vai priedes. Koku zarus ieteicams likt arī svētku galda viducī, simbolizējot ilgu mūžu. Rotājot māju, var ņemt vērā arī ūdens zīmi un dekorācijās izmantot dažādus ūdens augus un dzīvniekus. Pašā eglītē var kārt rotājumus, kas ir čūskas veidolā.

Foto: istockphoto.com

Izvēloties ēdienus der atcerēties, ka čūskām garšo truši un zaķi, tā kā ēdieni no truša gaļas būs atbilstošs mielasts, sagaidot Jauno gadu. Tāpat uz galda iederēsies dažādas delikates. Jebkurā gadījumā čūska ir gaļēdāja, tāpēc bez gaļas ēdiena šajā svētku reizē neiztikt. Čūskām garšo arī olas, bet kā ūdens simbols iederēsies zivis un zivju ēdieni. Ēdienu ieteicams noformēt čūskas veidolā.

Tā kā čūska mēdz simbolizēt pāriešanu no fiziskā ķermeņa uz garīgo, sagaidot jauno gadu, var spēlēt dažādas prāta spēles. Šo gadu, lai arī koši apģērbā, labāk sagaidīt mierīgi un lēnprātīgi, jo gads vēl pats par sevi nesīs daudz pārsteigumu un tiem labāk sagatavoties mierīgi. Čūskai nepatīk troksnis un liekas kustības, tāpēc vislabāk svētkus svinēt ģimenes lokā, bez liekas kņadas un ārišķīgām atrakcijām. Čūska ir konservatīvs dzīvnieks, tāpēc vislabāk pieturēties pie pārbaudītām vērtībām, sagaidot Jauno gadu. Arī mūziku var izvēlēties lēnu un mierīgu, lieliski iederēsies mūzikas klasiķu skaņdarbi. Cilvēkiem, kam patīk meditatīvā mūzika tā būs visatbilstošākā Čūskas gada sagaidīšanai.

Tā kā gads saistās ar misticismu un garīgām vērtībām, sagaidot jauno gadu, svarīgi domāt labas domas, vēlēt labus vēlējumus, jo Čūskas gadā tie var piepildīties. Sūtot citiem cilvēkiem mīlestību, tā nāks atpakaļ arī pašam cilvēkam un sniegs kā mīlestību, tā veiksmi un izdošanos.

Iveta Rozentāle

Lasi vēl

Šampanieša baudīšanas māksla

Par svētkiem runājieties forumos

Svētki

Pļāpiņa

Virtuves noslēpumi