Atpūta

Lieldienas

Neparastākās Lieldienu tradīcijas visā pasaulē
Eiropā - olu ripināšana un kristiešu procesijas, Filipīnās - ķermeņa šaustīšanas rituāli līdz asinīm, bet Kolumbijā – bruņurupuču un ķirzaku ēšana. Lieldienu tradīcijas pasaulē atšķiras no valsts uz valsti, un var tikai brīnīties, cik dažādi pasaulē tiek interpretēti pavasara sagaidīšanas un gaismas iestāšanās svētki.
Kā pārsteigt savus mīļos Lieldienu rītā?
Lieldienas ir svarīgi un nozīmes pilni svētki reliģioziem cilvēkiem, kā arī tiem, kas dzīvo saskaņā ar dabas likumiem un īpaši izjūt pavasara saulgriežu burvību. Bet ko darīt, ja Lieldienās vienmēr kaut kas pietrūkst?
Idejas Lieldienu rotājumiem
Olu krāsošanā radošie cilvēki nelaidīs garām iespēju izpaust savus talantus un radīs pat īstus olu šedevrus.
Klusās nedēļas tradīcijas
Ko darīt Pūpolsvētdienā, Zaļajā ceturtdienā un Lielajā piektdienā. Senie latvieši un kristieši steidz ievērot visas tradīcijas, lai godam sagaidītu pašu Lielo dienu!
Interesanti fakti par olām
Laicīgās Lieldienu tradīcijas saistītas ar īpašajiem Lieldienu zaķu nedarbiem, krāsotām olām un šūpošanos. Atcerēsimies dažus vairāk vai mazāk zināmus faktus par olām.
Zaķis Lieldienu dekorācijās
Lai gan visbiežāk apspēlētais objekts ir ola, daudzviet tas ir arī Lieldienu jeb Pavasara zaķis, kurš bieži vien atnes olas vai meistarīgi tās paslēpj.