Atpūta

Ziemas saulgrieži

Kā savlaicīgi sagatavoties Ziemassvētkiem
Sagatavoties svētkiem jāsāk jau savlaicīgi un mēs piedāvājam nelielu špikeri vienam no variantiem kā to izdarīt mierīgi un bez stresa.
Ziemassvētku un Jaungada kartiņas senos laikos un mūsdienās
Tagad apsveikuma kartiņas pārsvarā saņemam internetā, bet vēl nepavisam tik sen pirms Jaunā gada un Ziemassvētkiem pastkastītes bija pārpildītas ar roku rakstītām, tipogrāfiski iespiestām vai pašdarinātām apsveikuma kartiņām.
Praktiski ieteikumi ziemas saulgriežu svinēšanai
Senie latvieši Ziemas saulgriežus dēvēja arī par Bluķa vakaru, Ķūķu vai Koču vakaru, un tas bija laiks līksmībai, ko bija iespējams izjust caur izkoptām tradīcijām un rituāliem.
Latviskie svētki – Ziemas saulgrieži
Ziemas saulgrieži ir brīdis, kad nakts ir visgarākā un saule atkal sāk savu ceļu kalnā. Tā ir nakts, kad gaisma simboliski uzvar tumsu.
Ziemassvētku kartiņas savām rokām
No pavisam elementārām līdz komplicētākām apsveikumu kartītēm, kuras var izveidot pašu spēkiem.
Ziemassvētki - dāvināšanas svētki
Jau pienācis adventes laiks, drīz klāt būs Ziemassvētki. Jā, protams, ir taisnība tiem, kuri uzsver, ka kolektīvais dāvanu pirkšanas drudzis ir izdevīgs tirgotājiem. Tomēr gribētos apgalvot, ka Ziemassvētku brīnuma noskaņu palīdz radīt arī tieši tev domātas, mīļas un sirsnīgas dāvanas saņemšana.
Kādas dāvanas nevajadzētu pasniegt
Mēdz teikt, ka dāvinātam zirgam zobos neskatās, tomēr pastāv zināma dāvināšanas etiķete, un tautām ir izveidojušās tradīcijas par to, kādas lietas nav pieņemts dāvināt.
Dāvanā Ziemassvētku kucēns
Pārdomas par dzīvnieku dāvināšanu.
Ziemassvētku dievkalpojumā
Ziemassvētki ir tie ģimenes svētki, kad ļaudis kopīgi dodas uz baznīcu – gan ticīgas ģimenes, kas baznīcu apmeklē katru svētdienu, gan cilvēki, kuri to dara tikai vienreiz gadā – Ziemassvētkos.
Ziemassvētki – svētki ikvienam
Ziemassvētki visbiežāk saistās ar ģimenes došanos uz dievkalpojumu vai arī mierīgu pasēdēšanu omulīgā atmosfērā mājās. Tomēr Ziemassvētki var būt ļoti dažādi – arī cilvēkiem, kuri vēlas nosvinēt šos svētkus neierastāk.