Bērni

Bērnu audzināšanas izaicinājumi informācijas sabiedrībā

Pieaugušos jaunās tehnoloģijas visbiežāk satrauc, savukārt bērni tās uztver kā izaicinājumu un ar interesi tās iepazīst. Bērni ātri apgūst to, kas viņiem ir interesants, tāpēc arī jaunās tehnoloģijas, Iphone un Ipad viņi apgūst ātri, jo ir piesaistoši.

Vairāk

Vecākie bērni – nopietnākie, vidējie – diplomātiskākie, jaunākie – radošākie

Dažādi ir viedokļi par to, vai bērna dzimšanas secība ģimenē ietekmē arī augošo personību. Tāpēc tika veikts neliels pētījums, lai izprastu, vai teorija atbilst arī reālajai situācijai Latvijā.

Vairāk

Grūtniecības piezīmes

Caur galvu iziet daudz domu, bet pāri visam ir silts prieks – bērns, tas tomēr ir brīnums un svētība, ko mēs nevaram ieplānot, lai kā gribētu, un ko ne katrai sievietei ir lemts piedzīvot. Bērniņš nāk tad, kad ir viņa laiks un viņa vieta. Topošās māmiņas grūtniecības dienasgrāmata...

Vairāk

Cik lielā mērā vecākiem iesaistīties bērna mājasdarbu izpildē

Gadu no gada aktuāls ir jautājums, cik lielā mērā vecākiem jāiesaistās savu bērnu mājasdarbu izpildē. Vai ir nepieciešams palīdzēt pirmklasniekam, kuram prātā vēl rotaļas, un pusaudzim, kuram mājasdarbi vairs nav prātā.

Vairāk

Kādi ir ZPNS riska faktori grūtniecības laikā?

ZPNS ir mazuļa nāve miegā, kurai netiek atrasts nekāds acīm redzams iemesls. Joprojām nav noskaidroti konkrēti cēloņi, kas izraisa šo traģisko notikumu.

Vairāk

Ko bērnam dot līdzi pusdienās uz skolu

Nenoliedzami, ir vislabāk, ja bērns var ēst siltu ēdienu. Ir skolas, kur ir iespēja ēdienu uzsildīt, bet, ja tādas iespējas nav, tad svarīgākais, lai ēdiens ir uzturvielām bagāts, pilnvērtīgs un daudzveidīgs.

Vairāk

Šausmu stāsti par auklītēm

Uzticēt savu bērnu svešam cilvēkam ir grūts un atbildīgs lēmums. Ielūkosimies dažos pieredzes stāstos, kas dažreiz izraisa smaidu, bet pārsvarā vecāku dusmas.

Vairāk