Bērni

Intereses un pulciņi

“Mans bērns ar aizrautību un dabiski pieņem svešvalodu”
Ja līdz šim (0 fāze) vecāki mācījās izmantot uz kartītēm uzdrukātos jautājumus un veidot draudzīgu komunikatīvo vidi, tad 1. fāzes laikā jāmācās izmantot jau pārbaudītas attīstošās spēles/uzdevumus, pielāgojot tos atbilstošām ikdienas situācijām.
Lai svešvaloda Tavam bērnam vairs nebūtu svešā valoda
Jūs, vecāki, varat kļūt par bērna skolotājiem un tam nevajag ne pedagoģisko, ne lingvista izglītību! Pamatā tam vajag tikai Tavu interesi un laiku, ko pavadīt kopā ar savu bērnu, un, jā, protams arī Tavas svešvalodu zināšanas.
Bērns uz skrituļslidām
Viena no fiziskajām aktivitātēm, ar ko var aizrauties bērni, ir skrituļslidošana. Par to, ko vecākiem vajadzētu ņemt vērā, piedāvājot bērniem šo nodarbi, mūs konsultē Oskars Pundurs, Taktika.lv skrituļslidu veikala vadītājs un aktīvs skrituļslidotājs.
Mazulis bibliotēkā – pie Vinnija Pūka un Bizbizmārītes
Jau vairākus gadus Latvijas bibliotēkas pievērš uzmanību jaunu bērnu piesaistei, sākot jau no bērna dzīves pirmajiem gadiem.
Pasakas – cilvēka dvēseles valoda
Pēc vācu antropozofes un pasaku pētnieces Frīdeles Lencas domām, tieši pirmā septiņgade ir laiks, kad bērnam visvairāk būtu jānodrošina iespēja darboties ar tautas pasakām.
Mazs bērns koncertā – traucē vai paplašina redzesloku?
Pirms došanās uz pasākumu vecākiem, kuri savu bērnu pazīst vislabāk, vajadzētu izvērtēt, vai bērns savā vecumā un ar savu temperamentu ir spējīgs mierīgi nosēdēt, teiksim, akadēmiskās mūzikas koncertā.
Bērna pirmās slēpošanas iemaņas – pareizi un droši
Pretēji dažādiem aizspriedumainiem uzskatiem slēpot var mācīt jau no mazotnes, tā ir lieliska kombinācija – fiziskā aktivitāte un uzturēšanās svaigā gaisā.
Bērns un velosipēds
Bērnu pieredze ar braucamrīkiem sākas jau no pirmajām skrejmašīnām vai staigulīšiem, kuros viņi tiek iesēdināti un mudināti darboties ar kājām, lai tiktu uz priekšu.
Bērnu vasaras nometnes 2011
Viens no vasaras brīvlaika pavadīšanas veidiem bērniem un jauniešiem ir piedalīšanās kādā no vasaras nometnēm, lietderīgi pavadot brīvo laiku, apgūstot jaunas prasmes un iegūstot jaunus draugus.