Bērni

Gripa

Gripa ir gaisa pilienu infekcija. Tas nozīmē, ka vīruss izplatās ļoti viegli un ātri - runājot, elpojot, šķaudot un klepojot. Pēc kārtīgas nošķaudīšanās vīrusi var izplatīties 6 metru attālumā. Vieglās izplatīšanās dēļ gripas laikā ir epidēmijas.

Gripas izsaucējs ir vīruss, kas atšķiras no citiem vīrusiem ar savu mainīgo dabu. Uz tā ārējā apvalka atrodas antigēni, kuri katru gadu ir citādākā kombinācijā.

Kā var atšķirt saaukstēšanos no gripas?

Gripa vienmēr sākās PĒKŠŅI. Ķermeņa temperatūra paceļās līdz 38 un vairāk grādiem, paliek auksti. Sāp galva, sāk sāpēt acis, lauž kaulus. Bērns kļūst niķīgs, jūtās ļoti noguris. Dažreiz ir grūti atšķirt gripu no iesnām, jo bieži ir tā, ka sākumā ir iesnas un tad, novājinātā organismā iekļūst gripas vīruss. Tādēļ būtu jāgriežās pie ārsta, jo komplikācijas pēc gripas ir ļoti nopietnas: plaušu karsonis, deguna blakusdobuma iekaisumi. Gripa ir lieka slodze sirdij.

Kas ir vēdera gripa?

Tas ir tautā iegājies enterovīrusa nosaukums, kuram nav nekāda sakara ar gripu. Tādēļ to ārstē savādāk nekā gripu.

Kad var vakcinēties pret gripu?

Labākais laiks ir septembris-oktobris. Imunitāti pret gripu cilvēks iegūst nedēļu pēc vakcinācijas. Vakcinācija tiek veikta vienu vai divas reizes ar viena mēneša intervālu (tas ir atkarīgs no zālēm, bērna veselību un vecumu).

Gripas vīrusa mainīgās dabas dēļ katru gadu vakcīna ir jāizstrādā no jauna un katru gadu pirms gripas sezonas sākšanās, vakcinācija ir jāatkārto.

Kādi ir profilakses pasākumi gripas laikā?

  • Pēc iespējas mazāk uzturaties vietās, kurās ir daudz cilvēku
  • Dienas laikā pēc iespējas biežāk mazgājiet rokas, īpaši tad, ja ir bijusi saskare ar slimiem cilvēkiem!
  • Jāmitrina gaiss istabās, jo sausā gaisā (ja ir centrālā apkure, gaisa mitrums krīt līdz pat 15%, bet norma būtu ne mazāk par 45%) vīruss ātrāk izplatās, kā arī deguna gļotas pārstāj pildīt savas funkcijas pilnā mērā. Var izmantot "vecmāmiņu" metodes - karināt slapjas lupatas, izlikt traukus ar ūdeni. Bet ņemiet vērā, ka tas ļoti minimāli uzlabo gaisu! Man mājās ir termometrs, kurš rāda arī gaisa mitrumu. Izmantojot slapjās lupatas un vairākus kastroļus un spaini ar ūdeni, gaisa mitrums neizmainījās! Šīs metodes drīzāk ir sevis apmānīšanai. Tāpēc nopērciet gaisa mitrinātāju (vienkāršākais un lētākais variants ir - liels speciāls "kastrolis" ar vāku un iekšā ir spirāle. Šādā aparātā bērns neko nevar iemest iekšā, nevar pats tur iebāzt pirkstus. Ja ūdens iztvaiko, tad pats atslēdzas. Ļoti iesaku. Pagājušā ziemā mēs gandrīz vispār neslimojām. Kā arī istabas puķēm ļoti patika šāds labs gaiss)
  • Bez gaisa mitrināšanas, vēl esot labi pazemināt gaisa temperatūru telpās. Optimālā temperatūra ir 18 - 20 grādi, īpaši guļot
  • Iekļaujiet savā ēdienkartē pēc iespējas vairāk produktus, kas satur fitokomponentus. Tie ir bioķīmiski savienojumi, kas palīdz organismam cīnīties ar vīrusiem un saglabāt veselību. Šīs vielas ir svaigos kāpostos, ķiplokos, lociņos, citrusaugļos, jāņogās.
  • Brīnišķīgs līdzeklis cīņai ar gripu ir ķiploks: tam piemīt baktericīdas un imūnstimulējošas īpašības. Ķiplokus var arī sakarināt krellēs bērnam kaklā un apkārt gultiņai
  • Pēc iespējas vairāk uzturā lietojiet šķidrumu - zāļu tējas, augļu sulas, minerālūdeni!
  • Nozīmīga loma ir C vitamīnam. Tas veicina interferona izstrādi organismā, kas darbojas vīrusiznīcinoši. Tāpēc ēdiet daudz kivi, mežrozīšu augļus, kāpostus, saldos piparus, apelsīnus un greipfrūtus.
  • Imunitāti nostiprina arī izgulēšanās, pastaigas svaigā gaisā un labs garastāvoklis!

Citi noderīgi raksti

Daudzpirkstība jeb polidaktīlija

Deguna asiņošana - kā rīkoties?

Par veselību varat aprunāties Cāļa forumos

Veselība

Citāda veselība

Bērnu veselība