Bērni

Dažādas tēmas

Kādā vecumā sākt atbrīvoties no «liekā» apmatojuma?
Vai 10 gadi ir piemērots vecums pirmajai liekā apmatojuma likvidēšanai ar epilatoru?  Diskutējot par šo jautājumu Cālis.lv forumā, mammas ir sacēlušas īstu ažiotāžu.
Kā rīkoties, ja bērnu transportā nomoka nelabums?
Nelabums, it īpaši siltā laikā, ir problēma, kas bieži skar mazus bērnus, braucot automašīnās vai sabiedriskajā transportā. Kā bērnam palīdzēt?
Kā palīdz bērniem ar neārstējamām slimībām
Kā palīdzēt bērniem ar neārstējamām slimībām un viņu ģimenēm  – saruna ar bērnu paliatīvās aprūpes dienesta kapelāni Ainu Briedi.
Spilvens bērnam
No brīža, kad bērns sāk turēt galvu un izveidojies kakla izliekums var likt pavisam plānu spilventiņu vai salocītu dvielīti.
Cukurs un sāls bērna uzturā
Mazulim esot jādod cukurs, lai labāk attīstās smadzenes. Mūs konsultēja pediatre Diāna Fridrihsone.
Kādi ir ZPNS riska faktori grūtniecības laikā?
Līdzīgi kā citās valstīs, arī Latvijā pirmā dzīves gada laikā viens no diviem tūkstošiem bērnu mirst ar zīdaiņu pēkšņās nāves sindromu.
Bērna imunitātes stiprināšana rudenī
Iestājoties rudenim, klāt ir arī saaukstēšanās un dažādas vīrusu slimības. Skolas un bērnudārzi, kur bērni ik dienas atrodas viens ar otru ciešā saskarē, vīrusu izplatībai ir īpaši labvēlīga vide.
Vai kurpju vilkšana otrādi var uzlabot bērna pēdu stāvokli
Padomu vaicājām ārstam, tehniskajam ortopēdam Gundaram Rusovam.
Droši pa skolas taku jeb kā pasargāt bērnus no pēdu problēmām
Starp zīmuļiem, burtnīcām, baltiem krekliem un citām skolai nepieciešamām lietām sarakstā ir arī apavi.
Mans mazais skolēns un viņa redze
Brīdi pirms skolas gaitu uzsākšanas, īpaši aktuāls kļūst jautājums- kā pareizi iekārtot skolēna darba vietu- kur likt galdu, no kuras puses tam jābūt apgaismotam.
Katra dzīvība Latvijai ir svarīga
Latvijā pirmo reizi medicīnas speciālisti veikuši pētījumu “Izglābsim 100 bērnus”, meklējot iemeslus, kāpēc katru gadu vēl mammas puncī un līdz sestajai dzimšanas dienai nenodzīvo vairāk nekā 100 bērniņu mūsu valstī.
Katra dzīvība Latvijai ir svarīga – priekšlikumi
Kopumā pētījumā secināts, ka bērnu mirstību iespējams samazināt, uzlabojot sniegtās medicīniskās aprūpes kvalitāti visos perinatāļās aprūpes posmos, tam nepieciešama ne tikai medicīnas darbinieku aktivitāte, bet arī pašvaldību un valsts atbalsts.
Mazuļa aizsargāšana pret sauli
Šajā rakstā par to, kas jāievēro, ja zīdaini un mazuli ņemam līdzi saules peldēs un citās saulaini vasarīgās nodarbēs.
Bērna seksualitātes veidošanās
Bērna seksualitāte veidojas jau no pirmajām dzīves dienām, tikai sākotnēji tā ir atšķirīga no pieaugušo izpratnes par seksualitāti.
Suns – bērna terapeits
Kanisterapija bērniem var palīdzēt attīstīt neatkarību, iecietību un paškontroli, paaugstināt pašapziņu un iniciatīvu, atgūt uzticēšanās un empātijas spēju.
Sargāsim bērnus no seksuālās vardarbības!
Sabiedrībā ļoti daudz diskutē par vardarbību pret bērniem. Tomēr, ja seksuālā vardarbība ir notikusi, pārsvarā cilvēki to grib noklusēt.
Fiziskās aktivitātes skolā
EUROFIT metodes 2010. gada rezultātu izvērtējums parāda, ka vairāk nekā pusei Latvijas skolēnu fiziskā sagatavotība ir zem vidējā līmeņa.
Pareizas stājas saglabāšana bērniem
Stāja ir poza, kādā cilvēks brīvi stāv bez īpašas muskuļu sasprindzināšanas.
Masāža – veselīgais pieskāriens mazulim
Pieskāriens, tā ir visciešākā saikne starp māmiņu un bērnu. Bieži vien pavisam intuitīvi māmiņas ar masāžas paņēmieniem glāsta bērnu, lai viņš justos labi vai viņam pārstātu sāpēt puncis vai kāja.
Lai aizmirstās infekcijas slimības neatgrieztos
Kādas sekas var būt tam, ja nevakcinēšanās tendence iet plašumā?
Ziemas ABC jeb bērnu ikdiena ziemas laikā
Latvijas astmas un alerģijas pacientu biedrība sadarbībā ar bernsklepo.lv un Latvijas Bērnu pulmonologiem ir izveidojusi Ziemas ABC vecākiem par bērnu ikdienu ziemas laikā.
Vesels, jo kustīgs
Ja radināsiet bērnu pie sporta un viņam tas iepatiksies, atvase izvairīsies no daudzām veselības problēmām gan bērnībā, gan nākotnē.
Vakcinācija. Tiesības izlemt
Par to, ko īsti nozīmē obligātā vakcinācija un vai tā tiešām ir obligāta.
Vakcīnas – iedarbīgākais līdzeklis pret infekcijas slimībām
Bērnu vakcinācija ir viens no tiem veselības aprūpes virzieniem, ar ko Latvija vienmēr ir varējusi lepoties citu Eiropas Savienības valstu vidū. Pie mums pret dažādām infekcijas slimībām vakcinēto bērnu skaits ir lielāks nekā daudzās vecajās Eiropas valstīs.
Vakcinācijas kalendārs
2010. gada sākumā spēkā stājies jaunais bērnu vakcinācijas kalendārs, kas atbilst Eiropas Savienības un citu pasaules valstu labākajai imunizācijas praksei.
Kā nodrošināt bērnu ar pilnvērtīgu uzturu?
Ko mums kā vecākiem darīt, lai mūsu bērns būtu to veselīgo bērnu vidū, kuri ir aktīvi, bez liekā svara un apmierināti ar dzīvi? Atbilde uz šo jautājumu ir atrodama tikai mūsos – vecākos!
Muskulatūras tonuss mazuļiem
Viena no būtiskajām lietām, kam pievērš uzmanību mazuļa pirmajos mēnešos ir bērniņa muskulatūras tonuss – vai tas nav paaugstināts vai pazemināts. Svarīgi, lai tonuss būtu normāls, jo tad mazulim veidojas laba koordinācija un viņš varēs normāli attīstīties – sākt celt galviņu, apvelties, rāpot.
Tauki - bērnu veselībai nepieciešama lieta
Par tauku nozīmi bērnu veselībā un to noderīgumu.
Mūsdienu problēma - bērni ar lieko svaru
Mūsdienās arvien lielāku satraukumu izraisa pieaugošais to bērnu skaits, kuriem ir liekais svars. Iemesli tam ir visdažādākie, bet veidi, kā ar to cīnīties, ir līdzīgi.
Dabīgie našķi bērniem neveselīgo saldumu vietā
Cālis.lv apkopojis māmiņu pieredzi par iespējamiem neveselīgo saldumu aizvietotājiem, lai bērni varētu našķēties uz nebēdu un tas nekaitētu viņu veselībai.
Redze - saudzēsim bērna acis
Acu atslābināšanas vingrinājumi. Kas jāievēro, lai nekaitētu mazuļa redzei?
Pirmā palīdzība
Par pirmo palīdzību - kur zvanīt, kā rīkoties?
Pipete - kā to pareizi lietot?
Kā pareizi lietot pipeti, kā arī arī ar pipeti-vāciņu, kas ir pudelītēm ar deguna, ausu vai acu pilieniem un šķidrajiem vitamīniem.
Nepieciešamais slimnīcai
Bērnu uz slimnīcu var nākties vest visnegaidītākajā brīdī, un tad ir labi, ja pa rokai ir saraksts, ko nepieciešams paņemt līdzi, jo uztraukumā daudz kas var aizmirsties.
Kreilības diagnostikas iespējas
Kreilības noteikšana bērniem, nosakot vadošo pusi ar vienkāršām metodēm.
Bērnu-kreiļu telpiskās uztveres īpatnības, ar to saistītās problēmas un to risināšanas iespējas
Bērnu - kreiļu sociāli emocionālās iezīmes, telpiskās uztveres īpatnības, ar tām saistītās iespējamās problēmas un to risināšanas iespējas.
Logopēdija. Ja trīsgadnieks runā nepareizi
Trīsgadnieks runā nepareizi - logopēda komentāri un padomi skaņu s, z un c pareizas izrunas attīstīšanai.
K vitamīna nepieciešamība jaundzimušajam
Cāļa forumā māmiņas ir satraukušās par to, ka jaundzimušajam, iespējams, tiek dots K vitamīns, turklāt bez māmiņu piekrišanas. Tāpēc noskaidrojām, vai tiešām K vitamīns tiek dots uzreiz pēc dzemdībām, kādos gadījumos un kā tas notiek.
Iesnu ārstēšana ar dabiskiem līdzekļiem
Iesnas cilvēku mēdz apciemot visnepiemērotākajos brīžos un tad gribas no tām iespējami ātri atbrīvoties. Šobrīd daudzi mēģina to darīt ar dabīgiem ārstnieciskajiem līdzekļiem, kuri var izrādīties efektīvāki par zālēm.
Bērna radināšana pie noteiktām ēdienreizēm
Vecākiem noteikta ēdienreižu ievērošana bieži vien ir tik ierasta, ka viņi tam pat nepievērš uzmanību. Tomēr bērni ne vienmēr grib ēst noteiktā laikā, tāpēc, ja vecākiem tas ir būtiski, nepieciešams atrast atbilstošāko veidu, kā pie noteiktu ēdienreižu ievērošanas pieradināt arī ģimenes jaunāko atvasi.
D vitamīns
Par D vitamīnu, tā lietošanu un avotiem.
Bērnu drošības ABC. Apkopojums
Bērnu drošības ABC sadalīts piecos vecumposmos: zīdainis, mazulis, pirmsskolas vecuma bērns, skolas vecuma bērns, pusaudzis. Katrai vecuma grupai atbilst savi drošības noteikumi.
Bērns un kosmētika
Mazuļu vecākus gaida ne tikai pirmais vārds un pirmā reize, kad lolojums prasījies uz podiņa, bet arī pirmā reize, kad mazā princese vai nu nāk pretī ar krāsotām lūpām un mammas kosmētikas somiņa ir izrevidēta, vai arī kautrīgi pavaicā, vai drīkst uzkrāsoties.
Atradināšana no čurāšanas naktī
Atradinot bērniņu no autiņbiksītēm, daudzām māmiņām kļūst aktuāls jautājums, kā atradināt mazuli no čurāšanas gultā pa nakti.
Atmiņa: Bērna atmiņa agrīnajā vecumā
Lai kā Jūs censtos, pirmos aptuveni trīs dzīves gadus bērns vēlāk neatcerēsies. Labākajā gadījumā būs kāds ļoti spilgts atmiņas „kadrs”, bet visbiežāk – nebūs nekādu atmiņu. Un arī šie kadri ar laiku izbalēs. Ja vēl četru gadu vecumā bērns ko atcerēsies no sava pirmā dzīves perioda, tad pēc pāris gadiem šo atmiņu visticamāk nebūs.
Pirmā palīdzība traumu gadījumos
Vasaras sezona bērniem ir ne tikai laiks atpūtai un izklaidēm, bet arī paaugstināta riska sezona.
Ķirurģisks risinājums atļukušām ausīm
Nevienam negribas, lai bērnam būtu atļukušas austiņas, tāpēc, ja tās tādas jau ir zīdaiņa dzīves pirmajos mēnešos, vecāki meklē risinājumus, kā to novērst.
Alergēni bērnu kosmētikā
Neskaitāmās higiēnas un kopšanas līdzekļu reklāmas kampaņas vēsta brīnumus… Taču dažkārt neapzināti, savam bērnam vēlot to labāko, nodarām pāri viņa veselībai. Šoreiz stāstam par alergēniem bērnu kosmētikā.
Ausu caurduršana bērniem – par un pret
Ausu caurduršana pazīstama jau daudzus tūkstošus gadu. Mūsdienās to dara, jo tas šķiet stilīgi, turklāt tā var izpaust savu individualitāti.